ایام محرم 1398
1390/12/06 15:38:50
سرویس سیاسی

«مجلس اسلامی» در سوئیس تاسیس می‌شود

گروه‌های اسلام‌گرا در سوئیس از راه‌اندازی مجلس ملی سوئیس برای حضور نمایندگان مسلمانان حاضر در ۲۶ شهر این کشور خبر دادند.
«مجلس اسلامی» در سوئیس تاسیس می‌شود گروه‌های اسلام‌گرا در سوئیس از راه‌اندازی مجلس ملی سوئیس برای حضور نمایندگان مسلمانان حاضر در 26 شهر این کشور خبر دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/5491.jpg «مجلس,اسلامی»,در,سوئیس,تاسیس,می‌شود Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان‌دهندگان مجلس ملی سوئیس اعلام کردند مجلس جدید که «سوئیس الامه» خوانده می‌شود، بر پایه قوانین و شریعت اسلامی تاسیس و فعالیت می‌کند.

مرکز این مجلس شهر «بازل» سومین شهر پرجمعیت سوئیس خواهد بود که نمایندگان مسلمان از 26 شهر این کشور در آن حضور دارند.
قرار است اولین انتخابات برای راه‌یابی نمایندگان به این مجلس در پاییز سال 2012 برگزار شود.
در سال‌های اخیر، مسلمانان سراسر جهان تلاش می‌کنند با اتحاد با یکدیگر قوانین اسلامی را احیا و گسترش دهند.
بسیاری از دانشمندان مسلمان در سوئیس از وحدت سیاسی به عنوان یک پیش نیاز برای تحکیم قدرت اسلام در نظام جهانی اسلامی می‌برند.
تحلیلگران سیاسی در سوئیس بر این باورند تاسیس مجلس اسلامی در سوئیس به ایجاد یک قوه مقننه موازی با نهادهای قانون‌گذاری در سوئیس منجر می‌شود که به تبلیغ و گسترش اسلام و اجرای قانون شریعت اسلامی در سوئیس منجر می‌شود.
دو گروه از مسلمانان حاضر در سوئیس با عنوان گروه هماهنگ‌کننده سازمان‌های اسلامی سوئیس به رهبری یک فرد ایرانی و فدراسیون سازمان‌های اسلامی سوئیس به رهبری یک فلسطینی از پیشگامان تاسیس مجلس اسلامی سوئیس هستند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet