هدر موبایل
1390/12/07 10:35:01
سرویس اقتصادی
قادری با تأکید بر جمع‌آوری سرمایه‌های سرگردان؛

تغییر هفتگی در نحوه فروش سکه، بازار را هاج و واج می‌کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تغییر زمان و قیمت پیش فروش سکه نه تنها به آرامش بازار کمکی نمی‌کند بلکه بازار را سردرگم می‌کند.
تغییر هفتگی در نحوه فروش سکه، بازار را هاج و واج می‌کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تغییر زمان و قیمت پیش فروش سکه نه تنها به آرامش بازار کمکی نمی‌کند بلکه بازار را سردرگم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13877.jpg تغییر,هفتگی,در,نحوه,فروش,سکه،,بازار,را,هاج,و,واج,می‌کند Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: تغییر روند در نحوه فروش سکه مشکل بازار سکه و طلای کشور را حل نمی‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مشکل کنونی ما را در کشور، نقدینگی بالا و ناتوانی در کنترل این نقدینگی برشمرد و افزود: دولت به‌جای جمع‌آوری سرمایه‌های سرگردان به امور فرعی می‌پردازد.

وی با بیان این که مهار نقدینگی وظیفه بانک مرکزی است، ادامه داد: هجوم سرمایه‌های سرگردان به هر بازاری موجب افزایش قیمتها در آن بازار می‌شود.

قادری یادآور شد: بهترین محل برای جهت دهی به سرمایه‌های سرگردان، هدایت این سرمایه به بخش تولیدی کشور است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم تغییر در نحوه فروش و پیش فروش سکه که اخیراً هر هفته به نحوی جدید اعلام می‌شود را نه تنها موجب آرامش بازار سکه بلکه موجب تشویش بازار خواند.

در حالی که قرار بود پیش فروش سکه از این هفته متوقف شود اما بانک مرکزی اعلام کرد که در هفته جاری نیز سکه پیش فروش می‌شود. به این ترتیب هفته آینده پیش فروش سکه 8 ماهه بدون تغییر نسبت به هفته جاری در شعب بانک ملی انجام می‌شود.

نرخ سکه پیش فروش در هفته گذشته 5 میلیون و 989 هزار ریال بود که به نظر می‌رسد بانک مرکزی علاقه‌ای به سیاست پیش فروش سکه نداشته باشد وتلاش دارد هر چه سریع‌تر به اجرای آن خاتمه دهد. در اطلاعیه بانک مرکزی اعلام شده که اجرای این سیاست هفتگی است و ممکن است در هفته آینده نیز متوقف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet