خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/07 10:31:55
سرویس اقتصادی
اولیا در واکنش به بلوکه شدن 167 واگن قطارمترو درگمرک بندرعباس:

قطارهای مترو همچنان اسیر گمرک

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تفاهم میان دولت وشهرداری مایه تاسف است چرا که دولت با بلوکه کردن ۱۶۷ واگن قطار (۲۵ قطار) در گمرک بندرعباس به دلیل عدم پرداخت حق گمرکی آنها، زمینه آزار و اذیت مردم را فراهم کرده است.
قطارهای مترو همچنان اسیر گمرک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تفاهم میان دولت وشهرداری مایه تاسف است چرا که دولت با بلوکه کردن 167 واگن قطار (25 قطار) در گمرک بندرعباس به دلیل عدم پرداخت حق گمرکی آنها، زمینه آزار و اذیت مردم را فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/5621.jpg قطارهای,مترو,همچنان,اسیر,گمرک Icana

علی اکبراولیا درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اختلاف دولت و شهرداری‌ها و عدم پرداخت حق مترو از بودجه کشور، افزود: اختلاف میان دولت و شهرداری باعث شده است مردم در این میان مورد کم لطفی قرار بگیرند و بیشترین آسیب متوجه آنها شود چرا که در آستانه سال نو و شلوغی خیابانها، مجبور به استفاده ازمتروی شهری هستند و تحت فشار جمعیت قرار می گیرند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: باید برای زیرساخت های حمل و نقل شهری تهران، ظرفیت سازی بالایی صورت گیرد و تعداد واگن ها و ناوگان خود را بالا ببریم تا 2 برابر، مسافر بیشتری را جابجا کنیم.

وی یادآورشد: با توجه به شلوغی خیابانها ،هدفمندی یارانه‌ها وهمچنین آلودگی هوای شهرتهران، که حل آن از اوجب واجبات است ، متاسفانه شاهدیم که دولت نسبت به حل این مشکلات بی توجه است و بودجه در نظر گرفته شده برای مترورا به شهرداری‌ها نمی پردازد.

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم یادآور شد: مجلس درراستای حل این مشکل ، قانونی را مصوب کرده و رقم 2 میلیارد دلار را برای کلان شهرها در نظر گرفته است که مورد استقبال دولت قرار نگرفت.

اولیا درادامه اظهارداشت: به دلیل عدم تمکین دولت از قوانین ، مجلس طرح سوال ازرئیس جمهور را طراحی کرد که پس از برگزاری انتخابات در دستور کار مجلس قرار دارد.

نماینده مردم یزد و صدوق درخانه ملت، با تاکید براینکه 25 قطار مترو(167 واگن) به دلیل عدم اجرای قوانین از سوی دولت؛ درگمرک بندرعباس خاک می خورد، تاکید کرد: درصورتی که دولت این تعداد قطاررا ترخیص کند مردم از فشارو ازدحام جمعیت رها می شوند و با آرامش بیشتری می توانند به امور زندگی خود بپردازند.

اولیا افزود: با وجودی که شهرداری پرداخت عوارض گمرک را متقبل شده است ولی رئیس جمهورهمچنان حاضر به پرداخت بودجه مترو به شهرداری ها نیست لذا معتقدیم باید فکری برای عدم هماهنگی دولت و شهرداری اندیشید.

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم تاکید کرد: باید فکری بیندیشیم تا زمینه تمکین دولت از قانون و مصالح مردم مهیا شود و تنها به اجرای حرف خود تاکید و پا فشاری نکند چرا که دولت تنها در مواقعی وارد عمل می شود که همه چیز به نفع وی باشد.

وی افزود: دولت تمایل دارد همه چیز به نام وی تمام شود و افتخارهمه چیز برای او باشد لذا هیچ تمایلی به همکاری با سایر نهادها ندارد و خود را رقیب آنها می داند.

نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت، یادآور شد: عدم صمیمیت وتفاهم میان دولت و سایر نهادهای محلی و شهرداری ها مایه تاسف است لذا امیدواریم شرایط بهتری ایجاد شود و این ناهماهنگی‌ها رفع شود، ضمن اینکه باید بکوشیم فضای کلی دولت را برای همکاری و تعامل بیشتر با مجلس آماده کنیم تا وی خود را به اجرای مصالح جامعه ملزم کند./

پایان پیام.

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet