شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/07 11:11:35
سرویس بین الملل
مهدی زاده درباره اعتراض خونین به مراسم تحلیف جانشین دیکتاتور یمن:

رفراندوم توخالی یمن مشروعیت مردمی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عبدالربه منصورهادی را منصوب علی عبدالله صالح ، دیکتاتور سابق یمن دانست و گفت: دیکتاتور کوچک زیر سایه دیکتاتور بزرگ انتخاب شده و بدنبال حکمرانی بر مردم یمن است.
رفراندوم توخالی یمن مشروعیت مردمی ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عبدالربه منصورهادی را منصوب علی عبدالله صالح ، دیکتاتور سابق یمن دانست و گفت: دیکتاتور کوچک زیر سایه دیکتاتور بزرگ انتخاب شده و بدنبال حکمرانی بر مردم یمن است. https://cdn.icana.ir/d/019/1990.jpg رفراندوم,توخالی,یمن,مشروعیت,مردمی,ندارد Icana

مهدی مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌المللی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعتراض خونین به مراسم تحلیف جانشین دیکتاتوریمن، گفت: نتیجه انتخابات تک‌کاندیدایی که قرار است بازمانده رژیم گذشته را دوباره بر مردم حاکم کند، چیزی جز آشوب و افزایش ناآرامی‌ها نخواهد بود.

نماینده مردم گناباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: درواقع علی عبدالله صالح با گماردن عبدالربه منصورهادی می‌خواهد بگوید که دوره من ادامه دارد .

وی، با بیان اینکه کاخ ریاست جمهوری المکلا نباید دوباره به دست جانشین صالح بیفتد، تاکید کرد: متاسفانه هیچ تغییری بعد از خروج علی عبدالله صالح از یمن به وجود نیامده؛ شورای نظامی هم تنها با برگزاری انتخابات فرمایشی تصمیم داشت که به کار خود مشروعیت دهد.

ردپای سال‌ها جنایت صالح بر مردم یمن همچنان دیده می‌شود

مهدی‌زاده، حاکمیت غیرمردمی و به ریاست رسیدن دیکتاتور جدید دیگری را نتیجه نفوذ قدرت‌های استکباری در یمن دانست و با تاکید بر اینکه ردپای سال‌ها جنایت صالح بر مردم یمن همچنان دیده می‌شود، اظهار کرد: با برگزاری رفراندومی توخالی و انتخاباتی تک‌کاندیدایی نمی‌توان به حاکمیت جدید یمن مشروعیت داد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم،عبدالربه منصورهادی را منصوب علی عبدالله صالح دانست و گفت: دیکتاتور کوچک زیر سایه دیکتاتور بزرگ  انتخاب و همچنان بر مردم حکمرانی می‌کند.

 

تا تحقق واقعی دموکراسی ناآرامی‌ها بر یمن حاکم است

نماینده مردم گناباد، انفجارهای روز گذشته در اطراف کاخ ریاست جمهوری یمن را نتیجه نارضایتی انقلابیون واقعی یمن دانست و با بیان اینکه تا تحقق واقعی دموکراسی این ناآرامی‌ها بر یمن حاکم است، اظهار کرد: تنها طرفداران علی عبدالله صالح بودند که در مراسم تحلیف جانشین دیکتاتور یمن شادمانی می‌کردند.

مهدی‌زاده، به حضور نماینده سازمان ملل، سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی در این مراسم اشاره کرد و گفت: علی عبدالله صالح به جای واگذاری حکومت به مردم، آن را به جانشین خود واگذار کرد و حضور نماینده سازمان ملل در این مراسم یکبار دیگر نشان داد که سازمان‌های مردمی بزرگ رودرروی مردم قرار دارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتقاد از حضور نمایشی نماینده سازمان ملل در مراسم تحلیف جانشین دیکتاتور تاکید کرد: بعد از این همه کشتار و خسارت به مردم یمن انقلابیون نباید آرام بنشینند و تا تحقق واقعی دموکراسی و پاک شدن لکه ننگ دیکتاتوری در این کشور به عنوان معترض اصلی در میدان‌های این شهر بمانند.

منصورهادی به عنوان تنها کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یمن انتخاب و روز گذشته مراسم تحلیف وی برگزار شد.

ساعاتی پس از مراسم سوگند رئیس‌جمهور جدید یمن، انفجار مهیبی اطراف کاخ ریاست جمهوری یمن در شهر “مکلا” در جنوب یمن را لرزاند. این حادثه که بر اثر انفجار کامیون بمب‌گذاری شده صورت گرفت ۲۶ کشته و دهها زخمی برجای گذاشت.

منصور هادی در انتخابات ریاست جمهوری یمن به عنوان تنها نامزد توافقی حزب کنگره ملی حاکم و گروه‌های مخالف اللقاء المشترک حضور داشت. منصور از سال ۱۳۷۳ پست معاونت رئیس جمهوری یمن و همچنین دبیرکل حزب حاکم این کشور را در دست داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet