خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/07 11:32:03
سرویس فرهنگی
محمدحسن غفوری‌فرد:

پیگیر خصوصی سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هستیم

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: کلیه سازمان‌ها و نهادهای دولتی با اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی باید به بخش خصوصی واگذار شوند، همین موضوع باعث می‌شود تا با جدیت موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دنبال کنیم.
پیگیر خصوصی سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هستیم عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: کلیه سازمان‌ها و نهادهای دولتی با اجرای درست اصل 44 قانون اساسی باید به بخش خصوصی واگذار شوند، همین موضوع باعث می‌شود تا با جدیت موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دنبال کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/9974.jpg پیگیر,خصوصی,سازی,باشگاه‌های,استقلال,و,پرسپولیس,هستیم Icana

حسن غفوری فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، تصریح کرد: براساس قوانین فدراسیون بین‌المللی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا تا سه سال دیگر فقط باشگاه‌های خصوصی می‌توانند در مسابقات حضور پیدا کنند و اجازه اینکه از بودجه دولت استفاده کنند را ندارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولتیماتوم سازمان‌هایبین‌المللی از یک‌سو و اینکه قانون تاکید دارد کلیه سازمان‌ها و نهادهای دولتی با اجرای درست اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شوند، باعث می‌شود تا با جدیت موضوع واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دنبال کنیم.

وی افزود: در شرایطی که  در همه دنیا باشگاه‌های بزرگ به صاحبان اصلی خود که همان مردم هستند، واگذار شده‌اند، باید هرچه زودتر سهام این دو باشگاه نیز به مردم واگذار شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با یادآوری اینکه قرار بوده سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا شهریورماه در بورس عرضه شود، بیان کرد: این دوباشگاه خریداران زیادی دارند وامیدوارم هرچه زودتر به صاحبان اصلی خود عرضه شوند. قطعا اگر بخش خصوصی اداره باشگاه‌ها را در دست بگیرد، دیگر اینقدر بی‌حساب و کتاب هزینه نمی‌شود و امروز که برای جلوگیری از هزینه کرد، سقف قرارداد هم گذاشته اند که کسی آن را رعایت نمی کند!

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه واگذاری سهام دو باشگاه پایتخت‌نشین پرسپولیس و استقلال تا پایان سال۹۳ انجام می‌شود، تاکید کرد که خصوصی‌سازی این دوباشگاه ارتباطی به دولت ندارد.

محمد عباسی  در رابطه با آخرین وضعیت خصوص سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال افزود: در قانون همه موارد واگذاری این دو باشگاه تعیین شده و قرار است بر اساس قانون خصوصی‌سازی واگذاری آنها تا انتهای سال ۹۳ انجام پذیرد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر واگذاری این دو باشگاه به مردم پیش از انتخابات سال ۸۸ هنوز اقدامی در خصوص واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صورت‌ نگرفته، گفت: از قول رئیس‌جمهور نباید این‌چنین چیزی نقل شود چون موضوع خصوصی سازی به دولت ارتباطی نداشته و سازمان خصوصی سازی مسئول آن است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet