خبرگزاری خانه ملت

عید قربان
1390/12/07 11:59:51
سرویس بین الملل
رنجبرزاده: راه‌حل دیپلماتیک از عهده آمریکا خارج شده است

درخواست افزایش بودجه نظامی آمریکا، اعتراف به قدرت دفاعی ایران است

عضو شورای مرکزی فراکسیون بیداری اسلامی،درخواست ۱۰۰ میلیون دلاری وزارت دفاع آمریکا از کنگره برای افزایش توان نظامی در خلیج فارس را، تاکتیک تبلیغاتی واشنگتن برای ایجاد جنگ روانی در منطقه دانست و گفت:
درخواست افزایش بودجه نظامی آمریکا، اعتراف به قدرت دفاعی ایران است عضو شورای مرکزی فراکسیون بیداری اسلامی،درخواست 100 میلیون دلاری وزارت دفاع آمریکا از کنگره برای افزایش توان نظامی در خلیج فارس را، تاکتیک تبلیغاتی واشنگتن برای ایجاد جنگ روانی در منطقه دانست و گفت: https://cdn.icana.ir/d/019/14733.jpg درخواست,افزایش,بودجه,نظامی,آمریکا،,اعتراف,به,قدرت,دفاعی,ایران,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درخواست وزیردفاع آمریکا از کنگره برای افزایش بودجه نظامی این کشور را نوعی اعتراف به قدرت دفاعی ایران دانست و گفت: آمریکا می خواهد با ارتقای توان نظامی‌اش در تنگه هرمز، ضعف خود در رویارویی با قدرت دفاعی ایران را  بپوشاند.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که تلاش آمریکا برای افزایش توان نظامی خود در تنگه هرمز، نوعی تبلیغ برای جنگ روانی است، تاکید کرد: آمریکا می‌خواهد خود را بالای سر کشورهای منطقه نگه دارد و تنگه هرمز را در این شرایط موقعیتی می‌داند که به هر وسیله‌ای باید حفظش کند.

وی، تصریح کرد: تقویت  نیروهای دریایی و زمینی آمریکا در اطراف تنگه هرمز و استقرار ناوهای جنگی آمریکا در این منطقه اعتراف بزرگ بر ترس واشنگتن درباره رویارویی با کشورهای قدرتمند منطقه است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی، با بیان این که آمریکا نمی‌خواهد قبول کند ثروت کشورهای منطقه از دستش خارج شده، اظهار کرد: واشنگتن با تسلط نظامی بر تنگه هرمز، در صدد است اوضاع منطقه را به نفع خود تغییر دهد.

وی ، تاکید کرد: ظاهرا ادامه حیات آمریکا به چپاول ثروت کشورهای منطقه بستگی دارد.

رنجبرزاده، با بیان این که راه‌حل دیپلماتیک از عهده آمریکا خارج است و  تصمیم ندارد از راه گفت‌وگو به مشکلات خود با دنیای اسلام پایان دهد، تاکید کرد: دست به ابزار نظامی بردن و تقاضای افزایش بودجه دفاعی از کنگره،  ناشی از ضعف آمریکاست.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون بیداری اسلامی، با بیان این که مالکیت معنوی ایران بر تنگه هرمز باعث می‌شود که ایران شروع کننده تقابل در این نقطه حساس نباشد، تصریح کرد: این در حالی است که آمریکا با تاکید بر افزایش توان نظامی خود بر این منطقه قصد دارد سیطره نظامی خود بر مردم منطقه را افزایش دهد.

وی، درخواست 100 میلیون دلاری وزارت دفاع آمریکا از کنگره را تاکتیک تبلیغاتی آمریکا برای ایجاد جنگ روانی در منطقه دانست و تاکید کرد: در صورت موافقت کنگره با این درخواست سند دیگری از مواضع جنگ طلبانه بودن قدرت‌های جهانی رو می شود.

وزارت دفاع آمریکا قصد دارد با در نظر گرفتن کاستی‌های فراوان در توانایی‌های نظامی خود در هرگونه رویایی احتمالی، نیروهای دریایی و زمینی خود را اطراف تنگه هرمز تقویت کند.

 ظاهرا وزارت دفاع امریکا 18 بهمن (7 فوریه) درخواستی را به کنگره این کشور ارائه داد و از کنگره خواست 100 میلیون دلار بودجه مازاد برای جبران "کاستی کوتاه مدت" نظامی این کشور در خلیج فارس اختصاص دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet