هدر موبایل
1390/12/07 12:02:33
سرویس اقتصادی
احمد توکلی مطرح کرد:

تخلف دولت در عدم ارائه دومین گزارش هدفمندی به مجلس

به گفته رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت هر ۶ ماه مکلف به ارائه گزارش مکتوب و جامع از قانون هدفمندی یارانه‌ها است؛که با این حال دولت باید تاکنون ۲ گزارش به مجلس ارایه می‌کرد و عدم انجام این وظیفه یعنی تخلفی دیگر از قانون.
تخلف دولت در عدم ارائه دومین گزارش هدفمندی به مجلس به گفته رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت هر 6 ماه مکلف به ارائه گزارش مکتوب و جامع از قانون هدفمندی یارانه‌ها است؛که با این حال دولت باید تاکنون 2 گزارش به مجلس ارایه می‌کرد و عدم انجام این وظیفه یعنی تخلفی دیگر از قانون. https://cdn.icana.ir/d/019/1747.jpg تخلف,دولت,در,عدم,ارائه,دومین,گزارش,هدفمندی,به,مجلس Icana

احمد توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ماده 15 قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار کرد: بر اساس این ماده دولت مکلف شده که هر 6 ماه یکبار  گزارش مکتوبی را از روند اجرای این قانون به مجلس ارائه کند که ارائه نکرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم آگاهی و اطلاع کامل مجلس از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، افزود: دولت باید برای اطلاع مجلس، گزارش‌هایی را به نمایندگان بدهد؛ اما در طول یکسال‌و نیم اخیر تنها یک گزارش ارایه کرده است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، تصریح کرد: دولت باید تاکنون 2 گزارش ارائه می‌داد و عدم انجام این وظیفه یعنی تخلف صریح از قانون.

توکلی همچنین در رابطه با میزان یارانه‌های نقدی به مردم، یادآور شد: در جریان این قانون دولت باید توجه کند پولی که به مردم می‌دهد طوری باشد که به تولید لطمه نزند،رئیس جمهور در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها سال گذشته چند خطا مرتکب شد، از سوی دیگر سال گذشته هم سهم تولید را نداد و قیمت‌ها را نیز افزایش داد.

پیش از این رحمانی‌فضلی رئیس دیوان محاسبات از ارائه گزارش تخلفات دولت در سال 89 در اجرای هدفمندی یارانه‌ها به مجلس خبر داده و اعلام کرده بود که متاسفانه منابع لازم برای پرداخت یارانه‌ها از محل لحاظ شده در قانون پرداخت نشده بلکه بخشی از آن را از منابع بانک‌ها و برخی از بودجه دستگاه‌ها برداشت کرده است و این خود تخلف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet