خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/07 13:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تعداد فهرست‌های اصولگرایان ازحد طبیعی خود خارج شده است

فاطمه آلیاگفت:فهرست‌های انتخاباتی اصولگرایان اگر درحد دو لیست بود از حالت طبیعی خود خارج نمی شد،ولی با توجه به اینکه این روزها شاهد رویش لیست‌های جدیدی از سوی افرادی که در لیست جبهه متحد قرار نگرفتند هستیم،از حالت طبیعی خود خارج شده و در واقع مدیریت پشت صحنه را نشان می دهد.
تعداد فهرست‌های اصولگرایان ازحد طبیعی خود خارج شده است فاطمه آلیاگفت:فهرست‌های انتخاباتی اصولگرایان اگر درحد دو لیست بود از حالت طبیعی خود خارج نمی شد،ولی با توجه به اینکه این روزها شاهد رویش لیست‌های جدیدی از سوی افرادی که در لیست جبهه متحد قرار نگرفتند هستیم،از حالت طبیعی خود خارج شده و در واقع مدیریت پشت صحنه را نشان می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/537.jpg تعداد,فهرست‌های,اصولگرایان,ازحد,طبیعی,خود,خارج,شده,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛فاطمه آلیا نماینده مردم تهران،‌ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعدد لیست‌های اصولگرایان ازحد طبیعی خود خارج شده است،به باشگاه خبرنگاران گفت:لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان برای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اگر درحد دو لیست بود از حالت طبیعی خود خارج نمی شد،ولی با توجه به اینکه این روزها شاهد رویش لیست‌های جدیدی از سوی افرادی که در لیست جبهه متحد قرار نگرفتند هستیم،از حالت طبیعی خود خارج شده و در واقع مدیریت پشت صحنه را نشان می دهد.
وی افزود:استراتژی اصلاح‌طلبان دریک مقطعی مبنی برفشار به اصولگرایان برای ارائه لیستی واحد بود تا از این طریق با رقابتی کردن فضا،‌حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات معنایی ارزشی یابد به خصوص اصلاح‌طلبانی که افراطی هستند و در فتنه 88 به فتنه گران کمک‌های شایانی می‌کردند.
دبیردوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شکست این استراتژی از سوی اصلاح طلبان وارائه نشدن یک لیست از سوی اصولگرایان،گفت:‌با توجه به اینکه اردوگاه اصولگرایی دربرگیرنده سلیقه‌های متفاوت است،دولیست یعنی لیست جبهه متحد و لیست جبهه پایداری انقلاب اسلامی ارائه شد که قرار بود رقابت میان این دو لیست باشد،ولی هنگامی که استراتژی اول اصلاح طلبان به شکست انجامید آنان با تغییر استراتژی خود روی به مدیریت پست صحنه آوردند.
وی با اشاره به این مطلب ادامه داد:تکثر در لیست‌های اصولگرایان به نیت شکسته شدن آرای آنان از سوی مدیریت پشت صحنه صورت می‌گیرد.
آلیا با تاکید براینکه تعدد لیست های اصولگرایان در تهران و چند شهر قابل توجه است گفت:‌در اکثر استان های ایران اسلامی لیست جبهه پایداری و جبهه متحد در حدود 80 درصد مشترک بوده ولی به نظر می‌رسد شیطنت هایی از سوی برخی افراد،برای شکسته شدن آرای اصولگرایان پر توان به کار گرفته می‌شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم باید مراقب لیست‌هایی که با عنوان اصولگرایی ارائه شده ولی دارای نشان‌هایی از فتنه گران است اظهار داشت:‌لیست‌هایی با عنوان اصولگرایی ارائه شده که جریان‌های فکری غیراصولگرایی هم دراین لیست وجود دارد،لذا باید دقت کنند که فقط قائم به لیست نباشند بلکه به افراد و پیشینه آنان نیز توجه کافی داشته باشند.
آلیا با اشاره به قرار گرفتن برخی افراد مدعی ا صوگلرایی در لیست ‌های اصلاح طلبان گفت:‌قرار گرفتن افراد مدعی اصولگرایی در لیست اصلاح طلبان حاکی از انجام معامله های پنهان عیان آنان است.
وی افزود: در واقع این چنین اقداماتی به قصد انحراف اذهان عمومی و اینکه مردم به اعتبار نام فرد اصولگرا به اصلاح طلبان رای دهند صورت می‌گیرد.
دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه بعضی از لیست‌های ارائه شده از سوی برخی افراد از واژه‌های ا صولگرایی استفاده می‌کند گفت:‌این چنین اقداماتی شک برانگیز بوده چرا که افکار اصولگرایان با خط فکری اصلاح طلبان متفاوت بوده و اصولگرایی به معنی پایبندی و عبور نکردن از اصول است که خط فکری اصولگرایی با اصلاح طلبی در یک جا قرار نمی‌گیرد و همچنین حضور اصلاح طلبان در لیست برخی اصولگرایان زد و بند آنان را نشان می‌دهد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی فرد را زیر سوال می‌برد گفت:‌چگونه افرادی که ادعای اصولگرایی دارند و معتقدید تفکر اصولگرایی و منتقد اصلاح طلبان هستند در لیست‌های اصلاح طلبان جایی می‌گیرند چرا که دیدگاه، نظرات اقتصادی و سیاسی، اعتقاد به ولایت فقیه آنان با هم متفاوت است.
آلیا با اشاره به اینکه یک علامت سوال جدی وجود دارد و ان این است که این افراد بعد از رای آوردن در فراکسیون اصولگرایان قرار می‌گیرند یا اصلاح طلبان،‌اظهار داشت:مردم بصیر ایران می دانند که هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و چنین نگر‌ش‌هایی دوگانه و دوپهلویی از سوی مردم قابل قبول نیست.
وی افزود: رفتن به مجلس وسیله‌ای برای خدمت به مردم است و نماینده شدن هم در این راستا است ولی معامله و تعامل‌های پنهانی از دیدگاه مردم پنهان نمی‌ماند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مردم به نحوه تبلیغات،چگونگی قرار گرفتن افراد در لیست‌ها دقت می کنند و این یک اصل است که هر فردی که با شیوه‌ای به مجلس وارد می‌شود شیوه ورودی خود را ادامه می‌دهد که ممکن است این شیوه دو پهلو و مواضع فرد نیز مشخص شده باشد.
آلیا با اشاره به اینکه جبهه رفتن و مشارکت در دفاع مقدس ارزشی قابل احترام است ولی تنها معیار نیست تاکید کرد: افرادی بودند که بعد از جنگ و جبهه،تغییر روش دادند و چنین عملکردی در نهضت عاشورا به عنوان الگوی انقلاب اسلامی نیز وجود داشت.
دبیردوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مبارزه کردن و رزمنده بودن قبل و بعد از انقلاب ارزش بزرگی است اما تنها ملاک و معیار انقلابی بودن نیست،بلکه معیارهای دیگر نیز همچون بصیرت داشتن،‌درک کردن شرایط بین‌المللی، تبعیت از ولایت مطلقه فقیه نیز وجود دارد.
آلیا با تاکید بر اینکه برخی افراد به جای تبعیت از ولایت فقیه و پشت سر او حرکت کردن،به دنبال شانه به شانه حرکت کردن با ولایت فقیه هستند و بعضی اوقات نیز به ولایت فقیه تذکر می‌دهند،گفت:این افراد باید اعمال و رفتار خود را مراقبت و تجدید نظر در آن اعمال کنند چرا که مبارزه کردن و حضور درجبهه تنها ملاک انقلابی بودن نیست./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet