خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/07 14:19:47
سرویس اجتماعی
دهقان:

مجلس برخصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مصمم است

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس گفت: بر اساس اجرای اصل ۴۴ در تمامی امور، اراده مجلس بر این است که خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هرچه سریع‌تر انجام شود.
مجلس برخصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مصمم است سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس گفت: بر اساس اجرای اصل 44 در تمامی امور، اراده مجلس بر این است که خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هرچه سریع‌تر انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7176.jpg مجلس,برخصوصی‌سازی,باشگاه‌های,استقلال,و,پرسپولیس,مصمم,است Icana

علیرضا دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، تصریح کرد:  در این ارتباط به جاهای خوبی رسیدیم و بارها در رابطه با این موضوع نشست‌های متعددی در کمیسیون فرهنگی مجلس و کمیته ورزش و جوانان برگزار شده است.

نماینده ایذه وباغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با کمیسیون اصل 44 برای خصوصی‌سازی و وزارت ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی و مشاورانی که داریم مشغول کار کردن روی این پرونده هستیم؛ همچنین اراده مجلس بر این است که این اتفاق هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی در ادامه به تاریخ‌های گوناگون این واگذاری اشاره کرد و افزود: در این بحث خود دولت باید همت کند و در موضوعات کلان نیز مجلس وارد گود خواهد شد؛ خصوصی‌سازی فقط شامل استقلال و پرسپولیس و حتی فوتبال نیست. بحث ما کل ورزش از فوتبال تا والیبال و بسکتبال و از آقایان تا بانوان را شامل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: بحث ما این است که سرمایه و امکانات در اختیار ورزش قرار بگیرد و به همین دلیل دنبال تصویب قوانینی هستیم تا وام بانکی و امکانات مختلف برای سرمایه‌گذاران خصوصی در ورزش فراهم شود.

دهقان گفت: مجلس برای خصوصی‌سازی بسترسازی می‌کند و امیدوارم خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس زودتر انجام شود و سر و سامان بگیرند.

وزیر ورزش و جوانان پیش از این  با اعلام اینکه واگذاری سهام دو باشگاه پایتخت‌نشین پرسپولیس و استقلال تا پایان سال۹۳ انجام می‌شود، تاکید کرد که خصوصی‌سازی این دوباشگاه ارتباطی به دولت ندارد.

محمد عباسی  در رابطه با آخرین وضعیت خصوص سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال افزود: در قانون همه موارد واگذاری این دو باشگاه تعیین شده و قرار است بر اساس قانون خصوصی‌سازی واگذاری آنها تا انتهای سال ۹۳ انجام پذیرد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر واگذاری این دو باشگاه به مردم پیش از انتخابات سال ۸۸ هنوز اقدامی در خصوص واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صورت‌ نگرفته، گفت: از قول رئیس‌جمهور نباید این‌چنین چیزی نقل شود چون موضوع خصوصی سازی به دولت ارتباطی نداشته و سازمان خصوصی سازی مسئول آن است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet