هدر موبایل
1390/12/07 14:47:37
سرویس بین الملل
ابراهیمی با اشاره به افشاگری پوتین مبنی بر پشت پرده بهانه هسته‌ای غرب علیه ایران:

غرب در پرونده هسته‌ای، اصل نظام را هدف گرفته است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فشار غرب به ایران برای تعلیق فعالیتهای هسته‌ا‌ی را بهانه تراشی با هدف زیر سوال بردن اصل نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: ایران حتی اگر فعالیت هسته‌ای خود را تعلیق، تعطیل و یا تخریب کند غرب باز هم از راه‌هایی همچون حقوق بشر و تروریسم سیاست فشار بر ایران را پیگیری می‌کند.
غرب در پرونده هسته‌ای، اصل نظام را هدف گرفته است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فشار غرب به ایران برای تعلیق فعالیتهای هسته‌ا‌ی را بهانه تراشی با هدف زیر سوال بردن اصل نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: ایران حتی اگر فعالیت هسته‌ای خود را تعلیق، تعطیل و یا تخریب کند غرب باز هم از راه‌هایی همچون حقوق بشر و تروریسم سیاست فشار بر ایران را پیگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/486.jpg غرب,در,پرونده,هسته‌ای،,اصل,نظام,را,هدف,گرفته,است Icana

حسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر تلاش آمریکا و غرب برای تضعیف انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب، افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند ایران نزدیک به 10 سال است که غنی سازی را آغاز کرده، ولی 33 است که تحت تحریم‌های غرب و آمریکاست، با این شرایط چه توجیهی برای اعمال تحریم های قبل از آغاز فعالیت هسته‌ای ایران وجود دارد، همه این‌ها بیانگر آن است که غرب در تلاش است تا نظام سیاسی ایران را به زانو درآورد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، با غیرمنطقی خواندن تشدید تحریم‌ها علیه ایران به بهانه پرونده هسته‌ای، ادامه داد: غرب در حالی عنوان می‌کند که اعمال تحریم‌ها برای منصرف کردن ایران از فعالیت هسته‌ای است که امروز در سطح دنیا کشورهایی هستند که نه تنها از انرژی هسته‌ای بلکه از سلاح هسته‌ای برخوردار بوده، ضمن اینکه عضویتی در آژانس نداشته و حتی به صدور قطعنامه‌ها هم توجهی ندارد، با این حال هیچ برخوردی با آنها نشده  اما در مقابل فعالیت صلح‌آمیز ایران که مورد تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است موضع‌گیری می‌شود.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس هشتم، با اشاره به تشدید تحریم‌ها با شکل‌گیری موج بیداری اسلامی علیه ایران، تصریح کرد: هم‌زمانی افزایش تحریم‌ها علیه ایران همزمان با شکل‌گیری بهار اسلامی در منطقه دقیقا گویای آن است که غرب در تلاش است تا جایگاه ایران را به عنوان کشوری که تفکر و اندیشه‌اش مورد پذیرش و تایید ملت‌های جهان بوده و الگویی برای ملت‌های انقلابی است تضعیف کرده و به این ترتیب از گسترش اسلام جلوگیری کند.

 

با گسترش اسلام‌گرایی، تحریم‌ها علیه ایران تشدید می‌شود

وی با بیان اینکه امروز شعارهای اسلامی، غرب را نیز با خود همراه کرده است، افزود: مقامات آمریکا و غرب که نگران افزایش موج بیداری اسلامی متاثر از شعارهای انقلابی اسلامی ایران بودند امروز شاهد سر دادن شعارهای اسلامی و انسانی در مخالفت با تبعیض و نبود عدالت در جنبش وال استریت هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه به میزان پیشرفت اسلام، تحریم‌ها علیه ایران تشدید خواهد شد، تاکید کرد: به میزانی که بیداری اسلامی در منطقه و جهان نفوذ کند شاهد افزایش توطئه‌ها علیه ایران خواهیم بود اما تجربه ثابت کرده این توطئه‌ها همواره به نفع ایران و به ضرر غرب تمام خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه ایران طبق اصول شرعی خود هیچ‌گاه به سمت دستیابی به سلاح هسته‌ای حرکت نکرده و فعالیت صلح آمیز خود را پیگیری خواهد کرد، افزود: یقین بدانید اگر ایران فعالیت غنی سازی خود را تعلیق، تعطیل و یا تخریب کند باز غرب از راه دیگری همچون تکیه بر موضوع حقوق بشر و تروریسم به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه تمامی فشارهای غرب علیه ایران برای ضربه زدن به اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی است، یادآور شد: به کوری چشم دشمنان نه تنها روز به روز بر عظمت ایران اسلامی افزوده شده بلکه در این قرن شاهد و ناظر شکل‌گیری اتحادیه جماهیر اسلامی خواهیم بود تا همه مسلمان‌ها تحت پوشش اسلام و در قالب امت اسلامی با قدرت و قوت در مقابل استعمارگران بایستند.

ولادیمیر پوتین نخست وزیر فعلی روسیه با تاکید بر موضع‌گیری مستقل کشورش در قبال مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و تمایل برای ادامه همکاری‌های دو جانبه گفت: غرب به بهانه عدم گسترش هسته‌ای تلاش می‌کند تا رژیم سیاسی حاکم بر ایران سرنگون شود.

وی اعلام کرده است: غرب تحت لوای مبارزه برای ممانعت از عدم گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و اضافه‌شدن یک کشور دیگر به جمع باشگاه کشورهای هسته‌ای جهانی در صدد است تا به هدف دیگری یعنی سرنگونی نظام مردمی ایران دست یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet