خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/07 16:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

جمهوری اسلامی مصمم به فعالیت های صلح آمیز هسته‌یی خود ادامه می دهد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گزارش اخیر آمانو درباره‌ی برنامه‌ی هسته‌یی کشورمان را غیرمنصفانه و برخلاف گزارش هیات بازرسی آژانس خواند.
جمهوری اسلامی مصمم به فعالیت های صلح آمیز هسته‌یی خود ادامه می دهد نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گزارش اخیر آمانو درباره‌ی برنامه‌ی هسته‌یی کشورمان را غیرمنصفانه و برخلاف گزارش هیات بازرسی آژانس خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/2258.jpg جمهوری,اسلامی,مصمم,به,فعالیت,های,صلح,آمیز,هسته‌یی,خود,ادامه,می,دهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسماعیل کوثری به ایسنا گفت:درگزارش ارائه شده توسط تیم بازرسی و مذاکره کننده آژانس هیچ موردی در خصوص انحراف در فعالیت‌های هسته‌یی ایران وجود ندارد.

وی افزود:اینکه آژانس گزارش خلاف گزارش تیم بازرسی منتشر می‌کند و در گزارش خود می‌آورد که ایران همکاری نداشته و یا در بازدید از سایت پارچین همکاری نکرده، بی‌انصافی است که این بی انصافی هم نشان دهنده‌ی سرسپردگی آن به استکبار جهانی است.

نایب رییس کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس،با اشاره به زمان ساخت سایت پارچین و فعالیت‌های وزارت دفاع در آن جا گفت: فعالیت‌های وزارت دفاع در پارچین هیچ ارتباطی با برنامه‌های هسته‌یی ندارد.

کوثری دعین حال با تاکید بر اینکه ایران به دلیل عدم اطمینان و اعتماد به آژانس اجازه بازدید بازرسان را از سایت پارچین نمی‌دهد،گفت:درصورتی که آژانس با برنامه‌های هسته‌یی همه کشورها همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا رفتاری یکسان داشته باشد،ایران نیز اجازه بازدید از سایت پارچین را می‌دهد و مشکلی در این رابطه ندارد.

وی با بیان اینکه آژانس جایگاه خود را به معنای واقعی از دست داده یاد آورشد:گزارش بازرسان آژانس که از تاسیسات بازرسی ایران بازدید داشته‌اند، عدم همکاری ایران یا رفتن به سمت سلاح هسته‌ای را تایید نمی‌کند در حالی که این موارد در گزارش آمانو قید شده است.

نماینده‌ی مردم تهران درمجلس با طرح این سوال که چرا آژانس جلوی امریکا،اسراییل و کشورهای دا‌رنده‌ی کلاهک هسته‌یی را نمی‌گیرد و با آنها برخورد نمی‌کند،افزود:ایران زمانی پیشنهاد داد که آژانس به سمت از بین بردن سلاح‌های کشتار جمعی و کلاهک‌های اتمی گام بردارد اما این اتفاق نیفتاد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،همچنین گزارش آژانس را غیرصادقانه توصیف کرد و گفت:آمانو نشان‌ داده اراده‌ای از خود ندارد بلکه تنها آنچه به او دیکته می‌شود را بیان می‌کند.

کوثری درپایان خاطرنشان کرد که این نوع گزارش‌های خلاف واقع از فعالیت هسته‌یی کشورمان تاثیری به روند این فعالیت‌ها نداشته و جمهوری اسلامی ایران مصمم به فعالیتهای صلح آمیز هسته‌یی خود ادامه خواهد داد و از آن کوتاه نمی‌آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet