خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/07 15:24:24
سرویس سیاسی
یحیی زاده: وزارت کشور مقررات مربوط به تبلیغات را شفاف سازی کند

گره خوردن برخی نامزدها به تبلیغات ناموجه انتخاباتی، سوهان روح مردم

عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، گفت: گره خوردن برخی نامزدها به تبلیغات ناموجه انتخاباتی، سوهانی برای روح مخاطب است و مردم را از مشارکت انتخاباتی فراری می‌دهد.
گره خوردن برخی نامزدها به تبلیغات ناموجه انتخاباتی، سوهان روح مردم عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، گفت: گره خوردن برخی نامزدها به تبلیغات ناموجه انتخاباتی، سوهانی برای روح مخاطب است و مردم را از مشارکت انتخاباتی فراری می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/4811.jpg گره,خوردن,برخی,نامزدها,به,تبلیغات,ناموجه,انتخاباتی،,سوهان,روح,مردم Icana

سید جلال یحیی زاده فیروز آبادی درگفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه اصلاح بخش مربوط به تبلیغات انتخاباتی درقانون انتخابات ضروری است، گفت: خلاء مربوط به قانون انتخابات از نشاط انتخاباتی مردم می کاهد.

نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی، با یادآوری قانون انتخابات مجلس و با بیان اینکه همیشه منتظر بودیم قانون جامع انتخابات به مجلس بیاید و درباره همه انتخابات‌ها در کشور موازین مرتبط  را شفاف‌تر و دقیق تر بیان کند، گفت: قانون انتخابات درباره مجلس فقط شرط تحصیلی را تغییر و اصلاح کرد و بخش‌های مهم تر باقی ماند.

شفاف نبودن قانون انتخابات دست وپای نمایندگان را بسته است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی درباره مجلس باید نهادینه شود و جزء به جزء موارد ممنوع و مجاز مشخص شود، تاکید کرد: این عدم شفافیت در قانون انتخابات دست و پای نمایندگان را بسته و از نشاط انتخابات کم می کند.

 وی، با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی آحاد و افراد جامعه را به سمت حضور درانتخابات سوق می دهد، افزود: مشارکت عالی در انتخابات و ایجاد نشاط انتخاباتی با رفتار نامزدهای انتخاباتی ارتباط مستقیم دارد.

یحیی زاده، ادامه داد: متاسفانه این اخلاق گاهی از سوی نامزدها و گاهی از سوی هواداران نامزدها زیر پاگذاشته می شود، همین موضوع باعث شده است که مردم و مخاطب این تبلیغات خسته شوند و احساس کنند نامزدها درحال نمایش انتخاباتی هستند.

 

وزارت کشور مقررات مربوط به تبلیغات را شفاف سازی کند

یحیی زاده رعایت موازین و اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها، هواداران و همه ستادهای انتخاباتی را در مشارکت مردم نقش آفرین دانست و تاکید کرد: درعین حال لازم است که در ارتباط با اجرای مقررات مربوط به تبلیغات از سوی مسئولان مرتبط و به ویژه مسئولان وزارت کشور شفاف سازی شود، درحال حاضر در یک حوزه انتخابیه بعضی از موارد تبلیغاتی ممنوع و در جایی دیگر فرمانداری‌ها اجازه همان نوع از تبلیغات را می دهند.

وی، ادامه داد: یکبار اعلام می‌‎شود ساعت شروع تبلیغات انتخاباتی ساعت 8 صبح روز چهارم اسفند است و یکبار وزارت کشور اعلام می‌کند که دقایق اولیه بامداد زمان آغاز رسمی انتخابات نامزدها است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم، با انتقاد از اینکه برنامه وزارت کشور برای تبلیغات در همه حوزه‌ها یکی نبوده، اظهار کرد: همین ناهماهنگی مانع ایجاد نشاط انتخاباتی شد، نامزدها تصمیم داشتند با افتتاح ستادهای انتخاباتی به شور انتخاباتی مردم اضافه کنند و جشن بگیرند اما نامشخص بودن زمان شروع تبلیغات این حق را از نامزدها در برخی حوزه‌ها گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet