هدر موبایل
1390/12/07 15:04:40
سرویس سیاسی
عابدی با اشاره به اوج گرفتن اعتراضات مردمی در افغانستان:

افغان‌ها تا خروج کامل نظامیان ناتو مقاومت کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس افغانستان باید موضع رسمی خود را درباره هتک حرمت نظامیان آمریکایی به قرآن اعلام نمایند،گفت: اعتراض و مقاومت ملت افغانستان باید تا خروج کامل نظامیان ناتو و آمریکایی ادامه داشته باشد.
افغان‌ها تا خروج کامل نظامیان ناتو مقاومت کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مجلس افغانستان باید موضع رسمی خود را درباره هتک حرمت نظامیان آمریکایی به قرآن اعلام نمایند،گفت: اعتراض و مقاومت ملت افغانستان باید تا خروج کامل نظامیان ناتو و آمریکایی ادامه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/16509.jpg افغان‌ها,تا,خروج,کامل,نظامیان,ناتو,مقاومت,کنند Icana

محمدکریم عابدی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره اوج گرفتن اعتراض های مردم افغانستان در محکوم کردن اقدام نظامیان ناتو در قرآن سوزی، گفت: توهین به قرآن توهین به همه جامعه اسلامی است و هر کجا این اقدام اتفاق بیافتد با واکنش مسلمانان مواجه خواهد شد.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رأس این نوع اهانت ها به مقدسات دین مبین اسلام مثلث شوم آمریکا ـ انگلیس و صهیونیست‌ها قرار دارند، افزود: اولین بار نیست که کفار به مقدسات مسلمانان توهین می کنند  چرا که استکبار همواره با این روشها ریشه مسلمانان را نشانه گرفته بنابراین ملت مسلمان افغانستان باید تا رسیدن به نتیجه نهایی به این اعتراضات ادامه دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با تأکید بر اینکه ملت افغانستان در طول جنگ صدها هزار کشته داده است و نارضایتی ها از تداوم حضور نیروهای ناتو و آمریکایی افزایش یافته است، تصریح کرد: از آنجایی که این اقدام استکبار خشم افغان ها را بیشتر از همیشه کرده است. لازم است روحانیون و دولت افغانستان از این اعتراضات مردمی حمایت نمایند.

وی از سکوت دولت افغانستان در قبال اهانت نظامیان ناتو به کتاب خدا انتقاد کرد و افزود: اگر حامد کرزای شعور اسلامی داشت باید موضع تندی در قبال این بی حرمتی آمریکایی‌ها نشان می داد اما به نظر می رسد اسلام مورد اعتقاد کرزای اسلامی ظاهری و روبنایی است وگرنه اجازه نمی داد در سرزمین مسلمانان به ریشه آنها توهین شود.

عابدی بر لزوم موضع گیری جدی دولت، مجلس و علمای افغانستان در برابر نیروهای اشغالگر غربی تأکید کرد و گفت: همه ملت و علمای افغان باید در سراسر این کشور علیه کفار قیام کنند و بر مواضع خود مبنی بر خروج نیروهای ناتو پافشاری نمایند.

نایب رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی درباره اعلام خروج بخشی از کارمندان انگلیسی و ناتو از کابل گفت: این اخبار تنها یک تاکتیک است تا غربی‌ها بتوانند آتش برافروخته افغان ها را فروکش کنند و به نوعی جلوی حملات ملت افغانستان به نیروهای خارجی را بگیرند. مردم افغانستان نباید به این نوع اقدامات راضی شده و تا فتح همه پایگاه های نیروهای آمریکایی و ناتو ایستادگی نمایند.

عابدی ادامه داد: در حال حاضر دهها پایگاه در قندهار و مرزهای مختلف استان‌های کشور افغانستان در اختیار آمریکا و ناتو است؛ ملت افغانستان باید تلاش کند این پایگاه های نظامی را از حضور نیروهای خارجی پاک نماید.

وی با تأکید بر اینکه کرزای باید موضع خود را در قبال این توهین نظامیان آمریکایی رسماً اعلام کند، یادآور شد: اگر کرزای توان مقاومت در قبال این نیروها را ندارد باید کنار رفته و اجازه دهد کسانی که توانایی این کار را دارند از جمله مجلس این کشور تصمیم درستی در قبال حضور نیروهای خارجی در افغانستان اتخاذ نمایند.

نایب رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از سکوت برخی از کشورهای عرب در قبال توهین به مقدسات مسلمانان انتقاد کرد و افزود: سران این کشورها در حالی مسلمان بودن را یدک می کشند که وام دار انگلیس و آمریکا هستند و جرأتی برای اعتراض به این نوع اقدامات نظامیان آمریکایی ندارند. این ملت های مسلمان هستند که باید اعتراضات خود را در هر کجای دنیا نشان دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet