شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/07 15:01:42
سرویس سیاسی
علی لاریجانی؛

رفتار برخی از رجال سیاسی با درد مردم فاصله دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مشکلات زیادی مثل گرانی و اشتغال دارند و مایه تأسف است که برخی افراد که خود را رجال سیاسی می‌دانند به دنبال مسائلی هستند که فرسنگ‌ها با درد مردم فاصله دارد.
رفتار برخی از رجال سیاسی با درد مردم فاصله دارد رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مشکلات زیادی مثل گرانی و اشتغال دارند و مایه تأسف است که برخی افراد که خود را رجال سیاسی می‌دانند به دنبال مسائلی هستند که فرسنگ‌ها با درد مردم فاصله دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/16538.jpg رفتار,برخی,از,رجال,سیاسی,با,درد,مردم,فاصله,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه 7 اسفند) در جمع خبرنگاران در قم در پاسخ به پرسشی درباره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه قبول دارم نارضایتی‌هایی از این قانون به دلیل عدم اجرای درست آن ایجاد شده است، گفت: براساس قانون، پولی که بین مردم توزیع شد باید از طریق اوراق مشارکت تأمین می‌شد که این کاربه خاطر سود کم بانک‌ها عملی نشد و در نهایت افزایش نقدینگی در جامعه به سمت سکه و ارز رفت.

 

اگر هدفمندی درست اجرا می شد، شاهد این وضع نبودیم

لاریجانی ادامه داد: اگر رشد نقدینگی همراه با سرمایه گذاری درامر تولید باشد تورم ایجاد نمی شود، اگر قانون بودجه و هدفمندی یارانه‌ها به درستی اجرا می شد، شاهد این وضع نبودیم ضمن اینکه در قانون پیش بینی شده بود که هدفمندی با شیب ملایمی انجام گیرد اما متاسفانه این مهم انجام نشد.

به گفته وی، در وضع کنونی برای اجرای قانون باید آراسته‌تر گام برداشت و کشور در وضعی نیست که دولت بتواند گام بزرگی بردارد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان این موضوع که انتخابات مجلس یکی از درهای ورودی مردمسالاری دینی و جریان حضور مردم در سرنوشت شان است، گفت: امیدوارم در چارچوب ضوابط قانونی انتخابات پرشکوهی در 12 اسفند حادث شود و سرمایه‌ای برای حرکت آینده سیاسی و اقتصادی کشور باشد.

به گفته وی ،انتخابات مجلس پیام‌های زیادی در عرصه‌های مختلف دارد و لذا اقتضا ایجاب می کند که حضور مردم هر چه بیشتر در این انتخابات تحقق یابد.

 

تخریب کاندیداها به سرگرمی سیاسی تبدیل شده است

لاریجانی، در پاسخ به پرسشی درباره تخریب کاندیداها و مسائلی که به وی نسبت داده می شود، گفت: بنایی برای وارد شدن به این مسائل ندارم، چرا که این مسائل تبدیل به یک سرگرمی سیاسی شده است؛ مردم مشکلات زیادی دارند که از جمله آنها گرانی و اشتغال است و مایه تأسف است که برخی افراد که خود را رجال سیاسی می دانند به دنبال مسائلی هستند که فرسنگ‌ها با درد مردم فاصله دارد.

 

فتنه برای عده‌ای دکان کسب و کار شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سئوال که وی به عنوان تقویت کننده جریان فتنه معرفی شده است، گفت: فتنه برای عده‌ای با عنوان عامل کسب و کار شده است و بر مرکب فتنه سوارند و فکر می کنند دستاوردهای زیادی کسب می کنند.

لاریجانی، این قبیل اقدامات را نوعی وهن توصیف کرد و با یادآوری این نکته که پخش برخی شب نامه‌ها نیز هیچ معنایی ندارد آنها را نوعی بداخلاقی توصیف کرد.

 

آنهایی که برای کشور برنامه ندارند، دائما درباره فتنه حرف می زنند

وی، بیان کرد: برخی از افراد هستند که برای اداره کشور هیچ برنامه، هنر و استراتژی ندارند و دائماً در مورد فتنه حرف می زنند اما باید بدانند که قدرت و عظمت انقلاب آنقدر بزرگ است که این فتنه‌ها عددی نیست البته می تواند دکانی برای برخی افراد باشد.

رئیس قوه مقننه، در ارزیابی خود از ترکیب آینده مجلس، گفت: شرایط آنقدر سخت است که نمی توان در این مورد قضاوت کرد اما به نظر می رسد که مجلس آینده از نظر وجوه فکری عناصر خوبی دارد و این امر برای کشور امید است اینکه افراد مختلفی با سلایق متفاوت در مجلس باشند می تواند مرجعی باشد که نماد فکر منبسط جامعه شود.

لاریجانی، همچنین در ارزیابی‌اش از اقدام مقابله به مثل علیه تحریم نفت ایران توسط اروپایی‌ها تصریح کرد: ابتدا اروپایی‌ها بودند که بحث تحریم را مطرح کردند و لذا موضع گیری مجلس هشتم کار درستی بود ضمن اینکه وزیر نفت نیز اقدام به موقع و به جایی انجام داد. 

 

محاسبات اروپا با دیکته آمریکا نباشد

وی، ادامه داد: باید گام‌های بعدی نیز برداشته شود تا اروپایی‌ها بدانند که باید با یک مشی عقلایی با ایران صحبت بکنند و محاسباتشان با دیکته آمریکایی‌ها متفاوت باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، در پاسخ به پرسشی در مورد بازداشت خبرنگار هفته نامه 9 دی و فیلتر شدن سه سایت مرتبط گفت: بنده خیلی به کارهایی از قبیل شکایت اعتقاد ندارم و این افراد در واقع به خود ظلم می کنند. مقام معظم رهبری تأکید کردند که افراد تخریب نکنند و از توهین بپرهیزند. چرا کسانی که ولایی هستند از این کار دفاع می کنند

وی، همچنین از پخش برخی شب نامه‌ها علیه خود در سطح شهر قم انتقاد کرد و آن را در سطح فرهنگ ایرانی و اسلامی کشور ندانست.

لاریجانی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد مشخصه‌های یک مجلس مطلوب با اشاره به اینکه امروز با مسائل مختلفی در کشور و خارج و از جمله درشت‌گویی‌های غرب، برخی مسائل منطقه‌ای و برخی مسائل اقتصادی داخلی مواجهیم، خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط باید مجلس آینده از نظر دینی وضع آراسته‌ای داشته باشد و مسیری که رهبری ارائه می‌دهند باید پیگیری شود.

وی، اضافه کرد: هر چه این آراستگی بالا باشد چه در ابعاد دینی و چه تخصصی می‌توان به بهبود کارها امید داشت و به نظرم باید حداقل پنج تا شش فقیه در مجلس حضور داشته باشند تا مصوبات از وزانت دینی برخوردار باشد.

به گفته وی ، کمیسیون‌های تخصصی مطلوب نیز می‌تواند در آینده عملکرد مجلس موثر باشد و خواسته‌های ملت را بهتر پیگیری کند.

 

مجلس مستقل به نفع ملت است

لاریجانی با یادآوری این نکته که مجلس مستقل به نفع ملت است، گفت: منظور از حفظ استقلال این است که هر چه به نفع ملت است پای آن بایستد و منافع ملت را به خوبی بفهمد و همان را اجرا کند.

رئیس مجلس در پاسخ به پرسش دیگری در مورد کسب اجازه از مقام معظم رهبری برای کاندیداتوری مجلس و حمایت مراجع از وی گفت: بنده خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و کسب اجازه کردم و آقایان مراجع نیز لطف داشتند و حمایت آنها افتخاری برای من است.

وی، افزود: با توجه به وجود حضرت مقدس حضرت معصومه (س) و نیز حضور مراجع تقلید در قم و همچنین زندگی چند ساله با مردم انقلابی قم، علاقه من برای حضور در انتخابات وافر شد و وقتی از سوی مراجع نیز تکلیف شد آن را اطاعت کردم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس، در مورد بحث حمایت جامعه مدرسین نیز گفت: این انتخاب مربوط به خود آن آقایان است و البته بنده هم به نظرات جامعه مدرسین وفادار هستم.

لاریجانی، با اشاره به تبلیغات عظیم دشمنان علیه انتخابات، گفت: اینکه غربی‌ها همیشه نسبت به تفکر شیعی و معارف اهل بیت و ملت ایران بغض داشتند، امر واضحی است و به دنبال آن هستند که از انتخابات چیزی بسازند و بر ضد ملت ایران استفاده کند، این همان کاری است که در انتخابات 88 انجام دادند.

وی، ادامه داد: انتخابات بسیار بزرگی در آن سال انجام شد اما آن را تخریب کردند و هم‌اکنون فشار اصلی برای مأیوس کردن ملت از حضور در انتخابات است.

رئیس مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه انتخابات یک بازی نیست، بلکه یک عمل جدی در افعال سیاسی ملت ایران است،  گفت: دشمنان  به دنبال این هستند که مردم را مأیوس کنند و قصد دارند این تئوری را جا بیاندازند که اگر مردم در هر انتخاباتی کم شرکت کردند، با حا کمیت شکاف دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی که اگر به مجلس راه نیابید، چکار می‌کنید گفت: من طلبکار کسی نیستم، توان مختصری دارم که اگر اراده مردم به این تعقل گرفت که در مجلس باشم خدمت خواهم کرد و اگر نشد، مجال برای خدمت در عرصه‌های دیگر کم نیست.

وی درباره نقش جامعه مدرسین در روند انتخابات مجلس تصریح کرد: جامعه مدرسین همواره مورد احترام امام(ره) و رهبری بوده‌اند و من هم برای آن‌ها احترام قائلم و به نظر آن‌ها وفادارم.

لاریجانی در پاسخ به خبرنگاری که از وی خواست درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات «پیشگویی» کند نیز تصریح کرد: پیش‌گویی مربوط به رجال‌الغیب است و به درد مردم نمی‌خورد. من این هنر را ندارم که پیش‌گویی کنم بلکه باید ببینیم تکلیف مجلس چیست و چه کاری به درد مردم می‌خورد.

وی با بیان این‌که غربی‌ها و جریانات موذی در منطقه دنبال این هستند که از انتخابات بر ضد ملت ایران استفاده کنند، تاکید کرد: برخی کارها مانند بداخلاقی سیاسی، مردم را مایوس می‌کند و مردم فکر می‌کنند انتخابات بازی است در حالی که انتخابات یک رفتار جدی سیاسی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حضور پرشور مردم فارغ از این‌که به چه کسی رای می‌دهند، در پس زدن حریف بسیار برجسته است و فرهیختگی مردم را به رخ دشمن می‌کشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet