خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/08 09:39:16
سرویس سیاسی
داریوش قنبری:

نامزدهای وابسته به کانون‌های قدرت و ثروت، مدافع رأی مردم نخواهند بود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وابستگی به جریان‌های قدرت و ثروت صلاحیت یک نماینده را زیر سوال خواهد برد، گفت: نماینده وابسته به منابع قدرت و ثروت پس از ورود به مجلس مدافع حقوق افرادی است که عامل ورود وی به مجلس بوده‌اند نه مدافع رأی مردم.
نامزدهای وابسته به کانون‌های قدرت و ثروت، مدافع رأی مردم نخواهند بود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وابستگی به جریان‌های قدرت و ثروت صلاحیت یک نماینده را زیر سوال خواهد برد، گفت: نماینده وابسته به منابع قدرت و ثروت پس از ورود به مجلس مدافع حقوق افرادی است که عامل ورود وی به مجلس بوده‌اند نه مدافع رأی مردم. https://cdn.icana.ir/d/019/15414.jpg نامزدهای,وابسته,به,کانون‌های,قدرت,و,ثروت،,مدافع,رأی,مردم,نخواهند,بود Icana

داریوش قنبری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه افراد وابسته به منابع قدرت و ثروت پس از ورود به مجلس به دنبال تامین منافع شخصی و جناحی هستند، افزود: چنین افرادی توجهی به انجام وظایف اصیل نمایندگی خود که مورد تاکید قانون است در مقابل مردم نخواهند داشت.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم باید با هوشیاری و مراقبت لازم از ورود افرادی وامدار گروه و اشخاص خاصی هستند جلوگیری کرده زیرا چنین افرادی در صورت ورود به مجلس مدافع منافع ملت نخواهند داشت.

وی در توضیح خصوصیات نامزد اصلح ادامه داد: نامزدی که برای ورود به مجلس وارد صحنه انتخابات شده است باید متخصص بوده و به وظایف نمایندگی در مجلس اشراف کامل داشته باشد.

عضو فراکسیون خط امام (ره)، متخصص بودن نماینده را بهترین راه برای حل مشکلات مردم اعلام کرد و گفت: نماینده‌ متخصص به مسائل اشراف کامل داشته و در صورت شناسایی هر نوع مشکلی به سرعت و بر اساس اصول کارشناسی برای رفع آن چاره جویی خواهد کرد. 

 

نماینده اصلح باید اشراف کامل به مسائل بین‌المللی داشته باشد

وی شجاعت را از ویژگی‌های نامزد انتخابات مجلس خواند و گفت: نامزد اصلح نباید در بیان مسائل و مشکلات مردم ترس و واهمه‌ای داشته و در احقاق حقوق ملت کوتاهی کند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، حضور وکیل‌الدوله‌ها، افراد ناتوان، غیرمتخصص، ناآگاه به وظایف نمایندگی و ترسو را عامل ناکارآمدی مجلس نهم خواند.

نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم، با تاکید بر شرایط حساس بین‌المللی، اشراف کامل و حساس بودن به مسائل بین‌المللی را از دیگر خصوصیات نماینده اصلح توصیف کرد و گفت: در مقطع حساس کنونی، نمایندگانی باید به مجلس ورود پیدا کنند که اطلاعات کافی از شرایط بین‌الملل و وضعیت ایران در نظام بین‌الملل داشته، تا بتوانند با بکارگیری دیپلماسی موثر و کارآمد زمینه غلبه بر توطئه‌های دشمنان را فراهم کنند.

 

حضور سلایق مختلف به پرشور شدن انتخابات می‌انجامد

قنبری با تاکید بر اینکه حضور افکار و سلایق مختلف در صحنه انتخابات، به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای خواهد انجامید، گفت: اگر در انتخابات افکار و سلایق گوناگون وجود داشته باشند قطعا مردم حضوری پرشور در صحنه انتخابات خواهند داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در حوزه‌هایی که نامزدها از جریان‌های مختلف وارد عرصه انتخابات شده‌اند شاهد رقابت جدی‌تر و در نهایت حضور چشم گیرتر مردم در عرصه انتخابات باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet