هدر موبایل
1390/12/08 11:11:04
سرویس اقتصادی
محمدی تاکید کرد:

همه مسئولیت صادرات و واردات میوه به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید هوشیار عمل کند و برای صدور مجوزهای واردات میوه، زمان تعیین کند تا باعث سوء استفاده وزارت صنعت و معدن و تجارت در زمینه استفاده از مجوزهای قدیمی واردات میوه نشود.
همه مسئولیت صادرات و واردات میوه به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید هوشیار عمل کند و برای صدور مجوزهای واردات میوه، زمان تعیین کند تا باعث سوء استفاده وزارت صنعت و معدن و تجارت در زمینه استفاده از مجوزهای قدیمی واردات میوه نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/16514.jpg همه,مسئولیت,صادرات,و,واردات,میوه,به,وزارت,جهاد,کشاورزی,سپرده,شود Icana

اقبال محمدی درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اختلاف نظر وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنایع و معادن و تجارت در باره مجوز واردات میوه افزود: یکی از مشکلات ایجاد تعرفه‌های دولتی و سفارش ها وجود مدیریت چندگانه در کشور، وعدم قبول مسئولیت از سوی نهادهای دولتی است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه هیچ  یک ازمسئولان دولتی در مواقع بروز مشکل، زیر بار مسئولیت نمی روند و توپ را به زمین دیگری می‌اندازند .

وی گفت: وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت هیچ یک عهده دار اقداماتی که انجام می‌دهند، نیستند و از خود سلب مسئولیت می کنند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده هیچ مجوز جدیدی برای واردات میوه صادر نکرده است، ولی با وجود عدم صدور مجوز جدید از سوی وزارت جهاد  کشاورزی، شاهد میزان زیادی میوه (سیب و پرتقال) وارداتی در بازار هستیم.

محمدی تاکید کرد: ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت با مجوز سابق وزارت جهاد کشاورزی به واردات میوه اقدام کرده باشد، بنابراین وظیفه ای برای گمرک ایجاد می‌شود که شایسته است به انجام آن مبادرت کند.

وی یادآور شد: گمرک موظف است مجوزهای واردات میوه را با دقت بررسی کند و از طریق رسانه های عمومی مقصر اصلی واردات میوه را با وجود عدم صدور مجوز جدید و عدم نیاز بازار به میوه وارداتی، به مردم معرفی کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به راهکارمناسب برای برطرف کردن مشکل موجود تأکید کرد: زمان ادغام وزارت خانه‌ها جمعی از نمایندگان پیشنهاد کردیم طرح تفکیک حوزه کاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس مطرح شود و نمایندگان ملت با اکثریت قاطع به این طرح رای دهند تا تکلیف خود را بدانیم.

محمدی با بیان اینکه معتقدم همه امور صادرات و واردات کشاورزی،  باید به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود تاکید کرد: هم اکنون مسئولان وزارت خانه‌های صنعت، معدن وتجارت، جهاد کشاورزی و گمرک، هر یک که به کمسیون مجلس می‌آیند زیر بار مسئولیت نمی‌روند، از این رو شایسته است همه مسئولیت صادرات و واردات به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود تا تکلیف خود را بدانیم و از این پس شاهد توجیهات مسئولان نباشیم.

وی تصریح کرد: برای تقویت و حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، باید قانون مند عمل کنیم و وظایف را تقسیم کنیم و باعث تقویت بعد نظارتی مجلس شویم.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی باید هوشیارباشد و برای صدور مجوزهای خود، زمان تعیین کند و مدیریت آن را قانونمند کند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس هشتم افزود: همانطور که می دانیم واردات خارجی باعث ضربه زدن به تولیدات داخلی می شود بنابراین، مقصر اصلی واردات بی حساب و کتاب میوه ، وزارت صنعت و معدن و تجارت است، زیرا بدون توجه به زمان مناسب برای فروش محصولات کشاورزی داخلی و زمانی که فراتر از نیاز خود محصول داریم و بازار میوه اشباع است، به واردات میوه اقدام می کند بنابراین باید مراقب عملکرد وزارت‌خانه‌های بی مسئولیت باشیم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet