شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/07 18:05:00
سرویس سیاسی
ائتلاف بزرگ اصولگرایان به "راه ملت و پیروان ولایت" تغییر نام داد

تکثر لیست در اصولگرایان بیانگر تفرقه نیست

حسن غفوری‌فرد از تغییر نام "ائتلاف بزرگ اصولگرایان" خبر داد و گفت: تشکل ما با نام "راه ملت و پیروان ولایت" برنامه‌های ائتلاف اصولگرایان را ادامه خواهد داد.
تکثر لیست در اصولگرایان بیانگر تفرقه نیست حسن غفوری‌فرد از تغییر نام "ائتلاف بزرگ اصولگرایان" خبر داد و گفت: تشکل ما با نام "راه ملت و پیروان ولایت" برنامه‌های ائتلاف اصولگرایان را ادامه خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/1051.jpg تکثر,لیست,در,اصولگرایان,بیانگر,تفرقه,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن غفوری‌فرد در نشست خبری ائتلاف بزرگ اصولگرایان گفت: من تلاش فراوانی داشتم تا اصولگرایان با یک لیست واحد وارد صحنه انتخابات مجلس نهم شوند، زیرا در این دوره جامعه روحانیت مبارز با معرفی حجت‌الاسلام تقوی و حجت‌الاسلام ابوترابی و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با معرفی حجت‌ا لاسلام حسینی و حجت‌الاسلام کعبی حضوری فعال داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقدمات مبارکی برای حضور اصولگرایان با یک لیست واحد فراهم شده بود، افزود: پس از تشکیل گروه 8+7 و عدم رضایت برخی از میزان نمایندگانشان در این گروه، جبهه پایداری اولین لیست مجزا را ارائه کرد، در حالی که مدعی بودند لیست جداگانه‌ای ارائه نمی‌کنند و هدفشان دنبال کردن گفتمان انقلاب است.

وی با اشاره به لیست جداگانه جبهه ایستادگی از سوی محسن رضایی و جبهه بصیرت و بیداری اسلامی از طرف سید شهاب‌الدین صدر، اعلام کرد: گروه‌ها و جبهه‌های مختلفی همچون صدای ملت و جبهه حامیان دولت اقدام به ارائه لیستی جداگانه کردند و ما نیز براساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حضور گروه‌های مختلف، تصمیم به ارائه لیست جداگانه گرفتیم.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس ادامه داد: ما ائتلاف بزرگ اصولگرایان را پس از مشاهده تکثر به‌وجود آمده در جمع اعضای اصولگرا تشکیل دادیم که با توجه به زمان اندک، انعکاس خوبی داشته است.

غفوری‌فرد با بیان اینکه لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان مکمل لیست جبهه متحد اصولگرایی است، اضافه کرد: ما با آنها مشکل اساسی نداریم همچنان که برخی افراد در هر دو لیست مشترک است.

وی با اشاره به کدورت خاطر آیت‌الله مهدوی کنی از نام ائتلاف بزرگ اصولگرایان توضیح داد: با توجه به آنکه صحبت‌هایی در مورد تکدر خاطر آیت‌الله مهدوی کنی از تشکیل جبهه‌ای به نام ائتلاف بزرگ اصولگرایان به ما ابلاغ شد، برای جلب رضایت خاطر ایشان که از بزرگان انقلاب اسلامی هستند، نام آن را به "راه ملت و پیروان ولایت"، تغییر دادیم.

وی با بیان اینکه اهداف و برنامه‌های "راه ملت و پیروان ولایت"را متعاقباً اعلام خواهیم کرد، گفت: هدف ما ادامه فعالیت و برنامه‌های ائتلاف اصولگرایان است و در مجلس نیز به صورت جدی پیگیر مطالبات مردم خواهیم بود.

وی ادامه داد: ممکن است برخی افراد یا مقامات، افراد لیست "راه ملت و پیروان ولایت"را به خروج از این لیست توصیه کنند، در حالی که به نظر ما این روش برای پیروزی در انتخابات شایسته نیست، زیرا ما با تک تک افراد برای حضور در این لیست صحبت کردیم و آنها با میل خویش در این جمع حضور دارند، اگر چه اکنون بعضی از آنها اعلام انصراف کرده‌اند.

غفوری‌فرد اضافه کرد: ما روز پنجشنبه خواستار گفت‌وگو با آیت‌الله مهدوی کنی  به صورت حضوری و یا تلفنی بودیم اما علی‌رغم تلاش‌های فراوان به نتیجه نرسید. با این حال ما اعلام لیست مجزا را جدایی از ایشان نمی‌دانیم و موظف به اطاعت از امر و نهی وی هستیم.

وی درباره برخی اخبار مبنی بر انحلال ائتلاف بزرگ اصولگرایان، گفت: انحلال معنی ندارد زیرا ما قصد انجام کار غیرقانونی نداریم.

غفوری‌فرد بیان کرد: ما همچنین به جبهه متحد اصولگرایان پیشنهاد دادیم در تهران به جای ارائه لیست 30 نفره، 40 نفر را معرفی کند تا مردم قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند، ضمن آنکه به گرم شدن تنور انتخابات و افزایش انگیزه در مردم کمک می‌کند، اما متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد.

عضو فراکسیون ورزش در بخش دیگری از سخنان خود به انتشار برخی اخبار مبنی بر انصراف وی از حضور در انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و افزود: چنین کارهایی مصداق بداخلاقی انتخاباتی است و کسانی که چنین غیرمنصفانه قصد بیرون کردن رقبا را دارند باید پاسخگو باشند، زیرا این روش‌ها برای به نتیجه رساندن کار خود، صحیح نیست.

غفوری‌فرد در پایان سخنان خود با اعلام اینکه وحدت را رمز پیروزی می‌دانیم، تصریح کرد: با توجه به خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری انتخابات رقابتی، این گروه را تشکیل دادیم، اما تکثر لیست را عامل تفرقه نمی‌دانیم و معتقدیم در صورت برگزاری انتخابات صحیح و اخلاقی، شاهد بالا رفتن سطح مشارکت مردم و انتخاب افراد اصلح خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet