خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/08 09:13:52
سرویس بین الملل
آقازاده: معاندان سوریه به دخالت‌های خود پایان دهند

برگزاری همه‌پرسی در سوریه قدمی موثر در روند عملی اصلاحات

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در سوریه را حرکت در مسیر دموکراسی خواند و گفت: اگرچه برگزاری همه‌پرسی در سوریه باید به دخالت‌های خارجی در سوریه پایان دهد اما تا زمانی که سوریه به عنوان نماد مبارزه با سلطه‌گری‌های رژیم صهیونیستی در منطقه باشد توطئه و دخالت‌ها علیه سوریه پایانی نخواهد داشت.
برگزاری همه‌پرسی در سوریه قدمی موثر در روند عملی اصلاحات عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در سوریه را حرکت در مسیر دموکراسی خواند و گفت: اگرچه برگزاری همه‌پرسی در سوریه باید به دخالت‌های خارجی در سوریه پایان دهد اما تا زمانی که سوریه به عنوان نماد مبارزه با سلطه‌گری‌های رژیم صهیونیستی در منطقه باشد توطئه و دخالت‌ها علیه سوریه پایانی نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/16540.jpg برگزاری,همه‌پرسی,در,سوریه,قدمی,موثر,در,روند,عملی,اصلاحات Icana

سیدعلی آقازاده دافساری در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در سوریه، افزود: به طور قطع تعیین تکلیف درباره مدت زمان دوره ریاست جمهوری و انتخابات در سوریه نه تنها قدمی موثر در روند عملی اصلاحات در این کشور بوده، بلکه راهی برای خروج سوریه از بحران سیاسی و گرفتن  هرگونه بهانه از دست مخالفان سوری است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت سوریه به بهترین شکل برگزاری همه‌پرسی را مدیریت کرد، یادآور شد: مردم نیز با حضور موثر در همه‌پرسی ثابت کردند که با تمام توان در دفاع از حکومت سوریه ایستاده‌ و هرگونه دخالت خارجی را محکوم می‌کنند.

وی با تاکید بر بهانه‌جویی مخالفان سوری و شرکت نکردن در همه پرسی، ادامه داد: به نظر می‌رسد مخالفان قصد استفاده از فرصت ایجاد شده برای ایجاد اصلاحات در این کشور را ندارند زیرا مایل نیستند سوریه به عنوان ملتی منسجم و کشوری پیشرو در جهان عرب در مقابل رژیم صهیونیستی باقی بماند.

 

برگزاری رفراندوم به دخالت‌های خارجی پایان دهد

این نماینده مردم در مجلس هشتم، برگزاری رفراندوم را اقدامی در جهت تغییر رویکرد کشورهای معاند حکومت سوریه خواند و گفت: کشورهایی که تا امروز به بهانه دفاع از حقوق ملت سوریه سعی در دخالت در امور داخلی این کشور داشتند امروز با برگزاری این رفراندوم باید بدانند که مردم سوریه خود توان تصمیم‌گیری برای سرنوشت‌شان را داشته و نیازی به دخالت آنها ندارند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه برگزاری همه‌پرسی در سوریه ضرورت حمایت کشورهای جهان از حکومت سوریه در مقابل مخالفان را می‌طلبد، تصریح کرد: به عبارتی کشورهای مختلف جهان به ویژه کشورهای مسلمان منطقه باید با حمایت از حکومت و ملت سوریه، مخالفان دولت و منافع ملی سوریه را متنبه کنند.

آقازاده با بیان اینکه سوریه در طول نیم قرن عمر نامشروع رژیم صهیونیستی در مقابل زیاده‌خواهی، ظلم و ستم این رژیم ایستادگی کرده است، ادامه داد: سوریه همواره عزت‌مندانه در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاده و حتی در جنگ‌ها هم پیشتاز عرصه نبرد و مخالف منافع نظام سلطه در منطقه، جهان اسلام و به ویژه جهان عرب بوده، بنابراین طبیعی است که غرب و رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه نظام حاکم بر سوریه را بر نمی‌تابند.

نماینده مردم رشت در مجلس هشتم، با بیان اینکه دنیای استکبار در مقاطع مختلف برای براندازی حکومت سوریه برنامه‌ریزی و توطئه کرده است، گفت: اصل راهبرد آمریکا، رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای اروپایی در مقابل سوریه این بوده که حکومت این کشور را با شیوه‌های محسوس و نامحسوس از توطئه‌های پنهانی گرفته تا اعمال تحریم از پای در آورد.

 

آمریکا به دنبال تامین منافع ملت‌ها در منطقه نبوده است

وی برگزاری نشست‌های خارجی همچون نشست دوستان سوریه با محوریت قطر، عربستان و آمریکا در تونس را با هدف توطئه‌چینی علیه سوریه دانست و افزود: به طور قطع هر جایی که اثری از آمریکا و متحدانش وجود داشته باشد منافع کشور و ملت‌های منطقه اعم از سوریه و سایر کشورهای مسلمان منطقه در نظر گرفته نخواهد شد.

آقازاده با تاکید بر اینکه کشورهای منطقه بدون دخالت قدرت‌های خارجی باید به دنبال تامین منافع خود باشند، ادامه داد: سوریه باید به اصلاحات داخلی خود به طور مستقل و بر اساس رای مردم ادامه دهد و بداند که حمایت کشورهایی همچون ایران و کشورهای اروپای شرقی مانند روسیه را پشت خود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برگزاری همه‌پرسی در سوریه به معنای پایان دادن دخالت‌های خارجی در امور داخلی است، گفت: اما واقعیت این است که تا زمانی که سوریه به عنوان نماد مبارزه با سلطه‌گری‌های رژیم صهیونیستی در منطقه باشد توطئه و دخالت‌ها در سوریه پایانی نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet