خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/08 09:45:01
سرویس سیاسی
غلامرضا اسدالهی:

دستگاه‌های نظارتی با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه هیأت‌های نظارت می‌توانند در صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس تجدید نظر کنند، گفت: این هیأت‌ها با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند.
دستگاه‌های نظارتی با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه هیأت‌های نظارت می‌توانند در صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس تجدید نظر کنند، گفت: این هیأت‌ها با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13613.jpg دستگاه‌های,نظارتی,با,بداخلاقی‌های,انتخاباتی,برخورد,کنند Icana

غلامرضا اسدالهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ‌درباره ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزد‌ها، گفت: یکی از شرایط احراز صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس التزام به دین مبین اسلام و اصل ولایت مطلقه فقیه است که هر دو این شاخص‌ها تأکید بر اخلاق‌مداری در فضای سیاسی کشور دارند.
نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری از مدت‌ها پیش در سخنرانی‌هایشان مکرر فرمودند که نامزدهای انتخابات به جای تخریب دیگران به اثبات خود بپردازند یا در سایه بیان کارنامه عملکردی، اقدامات و توانمندی‌های رقبا را زیر سئوال نبرند.
وی اتهام‌زنی، تهمت، تخریب و افترا را از نمونه‌های بداخلاقی در زمان تبلیغات انتخابات خواند و ادامه داد: کسی که معتقد و پایبند به ارزش‌ و آموزه‌های اسلامی باشد هیچ‌گاه برای پیشرفت و تعالی جایگاه خود راضی نمی‌شود که پا روی دوش رقیب بگذارد و بر کرسی نمایندگی مجلس تکیه زند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: متأسفانه با وجود احکام روشن دین اسلام و قوانین موضوعه کشور، برخی نامزد‌ها تقوای سیاسی ندارند و فکر می‌کنند با تخطئه رقبا می‌توانند به جایگاه خوبی از لحاظ سیاسی دست یابند، غافل از آنکه این تصور کاملاً اشتباه به فرهنگ جامعه آسیب می‌رساند.
وی با بیان اینکه تخریب همیشه نتیجه عکس می‌دهد، افزود: دستگاه‌های نظارتی برای برخورد با بداخلاقی‌های انتخاباتی باید وارد عمل شوند چراکه فرد در عرصه عمل التزام خود را به دین اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه نشان می‌دهد، بر همین اساس اگر نامزدی از چارچوب قانون عدول کند، هیأت‌های نظارت می‌توانند در صلاحیت آن فرد تجدید نظر کنند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس درباره تبلیغات رنگین و وعده‌های اغواکننده برخی نامزدهای نمایندگی مردم، یادآور شد: ملت ایران امروز به آن درجه از شعور سیاسی رسیدند که تشخیص دهند کدام وعده‌ها عملی است و کدامیک تنها برای کسب رأی بیان می‌شود.
عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی تبلیغات اغواکننده را فاقد نتیجه خواند و ادامه داد: این نوع تبلیغات هیچ تأثیری بر شور و نشاط انتخاباتی نمی‌گذارند و فقط سطح توقعات مردم را افزایش می‌دهد که این امر بر رقابت‌های سیاسی آینده اثر منفی دارد.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲ اسفند برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet