شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/09 08:37:05
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد با تاکید بر ضرورت اجماع مجلس و دولت در اجرای فاز دوم یارانه‌ها؛

دولت بدون برنامه قابل دفاع حق اجرای فاز دوم هدفمندی را ندارد

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با همکاری مجلس نقشه راه گام دوم هدفمند شدن یارانه ها را ترسیم نماید، گفت: هر نوع اقدام یک سویه دولت بدون اجماع جدی با مجلس قابل قبول و قابل دفاع نخواهد بود.
دولت بدون برنامه قابل دفاع حق اجرای فاز دوم هدفمندی را ندارد معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید با همکاری مجلس نقشه راه گام دوم هدفمند شدن یارانه ها را ترسیم نماید، گفت: هر نوع اقدام یک سویه دولت بدون اجماع جدی با مجلس قابل قبول و قابل دفاع نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/4113.jpg دولت,بدون,برنامه,قابل,دفاع,حق,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,را,ندارد Icana

سید محمد حسن ابوترابی فرد در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، یکی از تصمیمات مهم دولت و مجلس را تصویب قانون هدفمند شدن یارانه‌ها عنوان کرد و گفت: قانون هدفمند شدن یارانه ها دارای ابعاد و حوزه‌های متنوعی است که در مرحله اول برای رسیدن به یک نقطه نهایی وحرکت به سمت واقعی نمودن قیمت‌ها زمان تعیین کرده است و دوم اینکه برای منابعی که با شفاف سازی قیمت‌ها بدست می‌آید هزینه‌هایی را پیش‌بینی کرده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک والبرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل پنجاه درصد این منابع برای حمایت از مردم و کمک به اقشار مختلف برای ارتقای سطح رفاه عمومی در قالب پرداختهای نقدی و کمک به بخش‌هایی همچون بخش سلامت در نظر گرفته شده است، گفت: 30 درصد ازاین منابع نیز برای حمایت از بنگاههای اقتصادی که ممکن است با اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها در معرض آسیب قرار گیرند در نظر گرفته شده است و 20  درصد از محل این منابع نیز سهم جبران افزایش هزینه‌های دولت است.

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می رسد دولت در بخش دوم که همان شناسایی بنگاههای اقتصادی آسیب پذیر است و رصد نمودن مشکلات فراروی آنها و تامین منابع لازم برای برون رفت از تنگناها و اصلاح ساختار، عملکرد قابل قبول و قابل دفاعی ارائه نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از نمایندگان مجلس به این عملکرد دولت در این بخش نقد دارند، ادامه داد: دولت باید با استفاده از تجربه یکسال گذشته به طور دقیق معضلات بنگاههای اقتصادی را رصد نموده و با توجه به توصیه هایی که رهبر معظم انقلاب داشتند برای رفع مشکلات آنها اقدام نماید.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم تصریح کرد: اگر قانون هدفمند شدن یارانه ها را به صورت کامل و جامع اجرا نماییم این قانون، نقش مهمی در اصلاح ساختار اقتصادی کشور ایفا خواهد کرد.

ابوترابی فرد ادامه داد: دولت بر این باور است که یکی از مهمترین حوزه هایی که می تواند به رشد اقتصادی کشور کمک نموده و تولید کنندگان و بنگاههای اقتصادی را یاری کند بازار است و این بازار است که اگر به طور مناسب تقویت شود می تواند به‌عنوان حامی جدی بنگاههای اقتصادی نقش ایفا کند.

عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه دولت این است که پرداخت‌های نقدی به اقشار مختلف امکان افزایش ظرفیت خرید و تامین بازار مناسب را فراهم آورده است و این بازار به طرف تولید شتافته است؛ این نگاه دولت قابل دفاع است اما این تاثیر گذاری باید به گونه‌ای باشد که تنگناها و مشکلات بنگاههای اقتصادی و بخش تولید ما شناسایی شده و با حمایت و پشتیبانی لازم و با یک برنامه دقیق که توسط دستگاههای اجرایی ذیربط ارائه خواهد شد، این بنگاهها را برای برون رفت از مشکلات یاری نماییم.

نقشه راه اجرای فاز دوم هدفمندی با همفکری مجلس ترسیم شود

نماینده مردم قزوین، آبیک والبرز در مجلس شورای اسلامی‌ درباره تصمیم دولت برای افزایش یارانه نقدی در راستای اجرای فاز دوم هدفمند شدن یارانه‌ها، گفت: دولت برای برداشتن گام دوم هدفمند شدن یارانه‌ها باید با دقت کافی حرکت کرده و تصمیمی اتخاذ نمایند که این تصمیم مورد حمایت مجلس باشد.

وی تصریح کرد: باید کارگروهی متشکل از صاحب نظران دولت و مجلس نقشه راه ما را برای برداشتن گام دوم ترسیم نمایند و این نقشه مورد حمایت دولت و بدنه مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و برای پیاده کردن این نقشه  با حمایت نهادها و قوای سه گانه قدم برداریم.

ابوترابی فرد با تاکید براینکه بدون این استراتژی اجرای گام دوم هدفمند شدن یارانه‌ها با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد، اظهار امیدواری کرد؛ دولت بدن اجماع جدی در رسیدن به یک نقشه راه قابل قبول و قابل دفاع برای اجرای قانون هدفمند شدن یارانه‌ها تصمیمی اتخاذ نکند.

معاون  قوانین مجلس شورای اسلامی‌، تاکید کرد: ترسیم یک نقشه راه قابل قبول و با حمایت قوه مقننه گام دوم را به سلامت طی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet