هدر موبایل
1390/12/08 10:03:30
سرویس سیاسی

تشکیل جلسه مشترک پارلمان مصر برای تدوین قانون اساسی

نمایندگان دو مجلس «الشعب» و «الشورا» ی مصر شنبه هفته آینده برای گفت‌وگو درباره تشکیل هیئت ۱۰۰ نفره تدوین کننده قانون اساسی جدید گردهم می‌آیند.
تشکیل جلسه مشترک پارلمان مصر برای تدوین قانون اساسی نمایندگان دو مجلس «الشعب» و «الشورا» ی مصر شنبه هفته آینده برای گفت‌وگو درباره تشکیل هیئت 100 نفره تدوین کننده قانون اساسی جدید گردهم می‌آیند. https://cdn.icana.ir/d/019/2342.jpg تشکیل,جلسه,مشترک,پارلمان,مصر,برای,تدوین,قانون,اساسی Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از العربیه، مقام‌های شورای عالی نظامی مصر روز گذشته (یکشنبه) از نمایندگان پارلمان این کشور خواستند با تشکیل جلسه مشترکی مقدمات تدوین قانون اساسی جدید این کشور را مهیا کنند.

بر اساس قانون اساسی موقت مصر، پارلمان این کشور مسولیت انتخاب اعضای هیئت 100 نفره تدوین‌کننده قانون اساسی جدید این کشور را بر عهده دارد.

این در حالی است که احزاب سیاسی اسلام‌گرای اخوان‌المسلمین که اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان و سنای مصر را در اختیار دارند مذاکرات درباره بدنه هیئت تدوین‌کننده قانون اساسی را آغاز کرده‌اند.

هیئت 100 نفره تدوین کننده قانون اساسی مصر شامل کارشناسان حقوقی و نمایندگانی از پارلمان مصر خواهد بود.

این در حالی است که روز گذشته (یکشنبه) نتایج نهایی انتخابات مجلس سنای مصر نیز اعلام شد که پیروزی قاطع دیگری برای اسلام‌گرایان اخوان‌المسلمین را رقم زد.

انتخابات پارلمانی مصر، که از تاریخ نوامبر گذشته در این کشور آغاز شد، نخستین انتخابات پارلمانی آزاد و عادلانه در این کشور از زمان سقوط حکومت «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور پیشین مصر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet