هدر موبایل
1390/12/08 11:07:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی فرد:

مشکل شکستن آرای اصولگرایان چندان جدی نیست

علیرغم ارائه فهرست های متعدد،شاهد همگرایی بین جریان اصولگرا هستیم و ستون فقرات لیست ارائه شده از سوی جبهه متحد اصولگرایان،نقش کلیدی را در فهرست های مختلف اصوگرایی ایفا می کند و سایر فهرست ها عمدتا نزدیک به منتخبین جامعتین است.
مشکل شکستن آرای اصولگرایان چندان جدی نیست علیرغم ارائه فهرست های متعدد،شاهد همگرایی بین جریان اصولگرا هستیم و ستون فقرات لیست ارائه شده از سوی جبهه متحد اصولگرایان،نقش کلیدی را در فهرست های مختلف اصوگرایی ایفا می کند و سایر فهرست ها عمدتا نزدیک به منتخبین جامعتین است. https://cdn.icana.ir/d/019/13988.jpg مشکل,شکستن,آرای,اصولگرایان,چندان,جدی,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام سید محمد حسن ابو ترابی سرلیست جبهه متحد اصولگرایان،درتشریح روند معرفی دو سرلیست برای جبهه متحد اصولگرایان در تهران،به اعتدال گفت: بحث انتخاب سر لیست مشترک با این نگاه که سر لیست جبهه متحد بتواند نقشی در افزایش مشارکت و آرای اخذ شده داشته باشد مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی افزود: از این زاویه نظر دوستان و اعضای جبهه متحد اصولگرایان به این رسید که حقیر در کنار دکتر حداد عادل به عنوان سر لیست جبهه متحد مطرح شویم.

معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به فضای سیاسی کشور و جایگاهی که امروز نیرو های اصولگرا در جامعه دارند،به نظر می رسد شاکله مجلس نهم ، مانند مجلس هشتم باشد و تغییر معنا داری در ترکیب مجلس نهم نداشته باشیم ؛ خصوصا با توجه به اینکه مجلس هشتم از وزن خوبی برخوردار است ، امیدواریم مجلس نهم بتواند بر این وزن بیفزاید.

ابوترابی در ادامه به دلایل عدم کاندیداتوری اش برای کسب نائب رییسی مجلس در سال پایانی مجلس اشاره کرد و گفت: در مجموع به نظر رسید که اگر برای عضویت در هیات رییسه به عنوان نایب رییس حضور نداشته باشم ، مقرون به صلاح و ثواب باشد و شاید این اقدام بتواند زمینه انسجام بیشتر اصولگرایان را فراهم آورد ؛ امیدوارم برادرانی که در هیات رییسه مجلس هستند ، در انجام وظیفه خود موفق باشند و من هم در خدمت آنها انجام وظیفه کنم؛ مقدر الهی این بود که به هیات ریسه نروم.

وی در ادامه به تخریب انتخاباتی برخی اشخاص و گروه ها اشاره کرد و افزود: بنده همیشه توصیه کرده ام از تخریب یکدیگر پرهیز کنید و در فضای اخلاقی و با حفظ احترام برادران ایمانی خودمان ، اگر نقدی علمی کارشناسی داریم مطرح کنیم .

ابوترابی ادامه داد: تخریب ها بیش از آنکه برای فرد تخریب شده اثر منفی داشته باشد ، تخریب کننده را مورد آسیب قرار می دهد و فضای سیاسی کشور را متاثر می کند؛ امیدوارم همگان با رعایت اخلاق ، از تخریب یکدیگر دوری کنیم.

وی در ادامه به روند وحدت اصولگرایان اشاره کرد و گفت: علیرغم ارائه لیست های متعدد ، شاهد همگرایی بین جریان اصولگرا هستیم و ستون فقرات لیست ارائه شده از سوی جبهه متحد اصولگرایان ، نقش کلیدی را در لیست های مختلف اصوگرایی دیگر ایفا می کند و سایر لیست ها عمدتا نزدیک به منتخبین جامعتین است.

حجت الاسلام ابوترابی تصریح کرد:با توجه به اینکه شاکله فهرست ها ارائه شده توسط گروه های اصولگرا یکی است ، مشکل شکستن آرا هم چندان جدی نیست.

عضو کمیته حل اختلاف و تنظیم رابط قوای سه گانه در ادامه به عدم بررسی لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: دولت باید از همه ظرفیت خود برای ارائه بودجه سالیانه کشور تا نیمه آذر ماه استفاده می کرد تا راه برای بررسی بودجه هموار می شد ، ولی اینگونه نشد.

معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال 89 و 90 شاهد تاخیر در ارائه لایحه بودجه با فاصله معنا داری نسبت به زمان تعیین شده بودیم ؛ درسال گذشته هم بنده دلیل قانع کننده ای برای تاخییر در ارائه لایحه بودجه نیافتم .

وی افزود: مجلس کار خود را بلافاصله بعد از تقدیم بودجه آغاز نمود و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی بودجه را به کمیسیون های تخصصی ارجاع دادند؛ بعد از انتخابات مجلس نهم در روز 14 اسفند ما ما ادامه بررسی لایحه را در کمیسیون های تخصصی دنبال خواهیم کرد و امیدوارم در روزهای پایانی سال بتوانیم بررسی لایحه را در کمیسیون تلفیق پیش ببریم ؛ ما با الهام از نحوه بررسی بودجه در سال 90 ، تنخواه گردانی را برای دوماه اول سال به دولت ارائه می دهیم و سپس بودجه را نهایی کرده و برای اجرا به دولت خواهیم داد.

ابوترابی گفت: مرکز پژوهش ها درباره منابع پیش بینی شده در بودجه و مصارف ارائه شده ، نقدهایی را دارند ؛ ما هم منابع پیش بینی شده را قابل وصول نمی دانیم و از سویی برخی از هزینه ها را ضروری نمی دانیم و نقدهایی  داریم ، که بعد اعلام خواهیم کرد.

قانون هدفمندی یارانه ها از مهمترین قانون های کشور است که قطعا نقش در تحولات اقتصادی و دسیابی به یک اقتصاد کار آمد و فعال و هدایت سرمایه ملی به سمت تولید و ایجاد اشتغال و مدیریت مصرف و کاشف شکاف طبقات اجتماعی نقش ویژه ای دارد.

معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی در ادامه به نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها توسط دولت اشاره کرد و گفت:باید توجه داشت که قانون مصوب مجلس در اجرای هدفمندی یارانه ها به خوبی و دقیق رعایت شود ؛ قانون مصوب مجلس شورای اسلامی  درباره هدفمندی یارانه ها که با تایید دولت محترم به تصویب رسید ، ظرفیتهای بسیار خوبی برای تحقق اهداف کشور دارد.

وی تاکید کرد: یکی از حوزه هایی که در اجرای قانون هدفمندی مغفول مانده، استفاده از منابع حاصل از اجرای هدفمند سازی برای حمایت از بنگاهای اقتصادی است،که در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و رهنمودهای ایشان به دولت نیز بر این امر تاکید شده بود.

ابوترابی ادامه داد: براین اعتقاد هستم که بنگاه های اقتصادی به طور واقعی با روند فعلی با آسیب رو به رو می شوند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: امیدواریم دولت با تجربه حاصل در یک سال گذشته و شناسایی دقیق مشکلات بنگاه های اقتصادی و چالش های پیش روی آنها ، از منابع حاصل از قانون هدفمندی به رفع این مشکلات مهم ، همت بگمارند.

ابوترابی در خاتمه گفت:در این حوزه دولت با اهداف پیش بینی شده در قانون هدفمندی ، فاصله داشت و حتی نابسامانی در بازار ارز نیز از فاصله دولت با قانونی اجرا شدن هدفمندی تاثیر پذیرفته است.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet