هدر موبایل
1390/12/08 13:57:42
سرویس اجتماعی
نصیری قیداری:

آموزش وپرورش نظارت بیشتری بر اردوهای راهیان نور انجام دهد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر افزایش امنیت سفرهای راهیان نور و به منظور جلوگیری از حادثه‌های ناگوار در این اردوها گفت: انتظار می‌رود که برای برگزاری اردوهای راهیان نور از اتوبوس‌های با امنیت بالا استفاده شود و همچنین باید آموزش وپرورش نظارت بیشتری در این برنامه‌ها داشته باشد.
آموزش وپرورش نظارت بیشتری بر اردوهای راهیان نور انجام دهد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر افزایش امنیت سفرهای راهیان نور و به منظور جلوگیری از حادثه‌های ناگوار در این اردوها گفت: انتظار می‌رود که برای برگزاری اردوهای راهیان نور از اتوبوس‌های با امنیت بالا استفاده شود و همچنین باید آموزش وپرورش نظارت بیشتری در این برنامه‌ها داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/955.jpg آموزش,وپرورش,نظارت,بیشتری,بر,اردوهای,راهیان,نور,انجام,دهد Icana

سعدالله نصیری قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت در مورد کشته شدن 4 دانش آموز و یک معلم فرهنگی در سفر راهیان نور گفت: وجود ناامنی در سفرهای راهیان نور موجب می‌شود که دانش‌آموزان دیگر برای سفر به مناطق عملیاتی جنوب رغبت کافی از خود نشان ندهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاقه زیادی میان دانش‌آموزان برای بازدید از مناطق جنگی  وجود داردو تاکنون نیز استقبال خوبی از اردو‌های راهیان نور شده است.

وی افزود: چندی پیش نیز گزارشی از چگونگی برگزاری اردو‌های راهیان نور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شد که اعضای کمیسیون رضایت خود را نسبت به این برنامه ابراز داشتند.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: معمولا از والدین دانش‌آموزان برای این برنامه، رضایت‌نامه مکتوب گرفته می‌شود و اگر اتفاقی نابهنگامی برای این دانش‌اموزان بیافتد تقصیری بر گردن وزارت آموزش و پرورش نیست.

نصیری قیداری گفت: اما این وزارتخانه باید درمورد انتخاب وسیله نقلیه مطمئن، راننده مناسب و انتخاب راه درست نظارت کافی داشته باشد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: باید برای افزایش امنیت سفرهای راهیان نور  و به منظور جلوگیری از حادثه‌های ناگوار در این اردوها چاره جویی شود، انتظار می‌رود که برای برگزاری اردوهای راهیان نور از اتوبوس‌های با امنیت بالا استفاده شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون دانشگاهیان مجلس بت بیان افزایش تعداد سفرهای راهیان نور در سال‌های اخیر، بیان داشت: در این شرایط به همان نسبت هم احتمال وقوع حوادث افزایش پیدا کرده است و از همین رو ادامه این سفرها توجه زیادی را به امنیت دانش آموزان می‌طلبد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حمایت از ادامه اجرای این برنامه در مدارس، گفت: اگر درستی سفرهای راهیان نور را می‌پذیریم باید امنیت را در این سفرها افزایش دهیم زیرا بازدید از مناطق جنگی متقاضیان زیادی در میان دانش‌آموزان دارد.

پنجشنبه گذشته و در اثر واژگونی اتوبوس راهیان نور حامل دانش آموزان شاهرودی، زهرا قربانپور دانش آموز و فاطمه عبادیانی دبیر دبیرستان فرزانگان و دو نفر دیگر هم دچار قطع عضو از ناحیه دست شدند و ۶ دانش آموز هم دچار شکستگی و یک نفر نیز در کما است.

مصدومان بلافاصله به کمک نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس به بیمارستان امام خمینی(ره) گرمسار منتقل شدند و سپس با کمک سپاه به شاهرود انتقال یافتند.

علت این حادثه خواب‌آلودگی راننده و انحراف به چپ وی اعلام شده است. این دانش آموزان دختر از دبیرستانی در شاهرود راهی مناطق دفاع مقدس شده بودند و پس از بازدید از این مناطق  در حال بازگشت به شاهرود بودند،زهرا قربان پور فرزند مدیر کل راه و ترابری استان سمنان است.

وزیر آموزش و پرورش نیز طی پیامی درگذشت فاطمه عبادیانی معلم و زهرا قربانپور دانش‌آموز سمنانی را به خانواده بزرگ فرهنگیان، دانش‌آموزان و بازماندگان آنان تسلیت گفت.

۱۵ بهمن امسال نیز، تصادف یک دستگاه اتوبوس راهیان نور در منطقه شهرستان اراک ـ بروجرد، منجر به کشته و رخمی شدن ۱۶ دانش‌آموز استان خراسان رضوی شد.

۳ دانش‌آموز در این حادثه فوت کردند و ۱۳ نفر نیز مصدوم شدند که شامل ۱۰ نفر دانش‌آموز و ۳ نفر معلم هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet