خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/12/08 12:34:04
سرویس سیاسی
در آستانه برگزاری جلسه تصمیم‌گیری پارلمان آلمان؛

وزرای کابینه برلین خواستار خروج یونان از منطقه پولی یورو شدند

پارلمان آلمان در حالی به برگزاری جلسه تصمیم‌گیری درباره ارائه بسته مالی اتحادیه اروپا به یونان نزدیک می‌شود که گمانه زنی‌‎ها درباره باقی ماندن این کشور بحران زده در میان ۱۷ عضو ناحیه یورو همچنان ادامه دارد.
وزرای کابینه برلین خواستار خروج یونان از منطقه پولی یورو شدند پارلمان آلمان در حالی به برگزاری جلسه تصمیم‌گیری درباره ارائه بسته مالی اتحادیه اروپا به یونان نزدیک می‌شود که گمانه زنی‌‎ها درباره باقی ماندن این کشور بحران زده در میان 17 عضو ناحیه یورو همچنان ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/230.jpg وزرای,کابینه,برلین,خواستار,خروج,یونان,از,منطقه,پولی,یورو,شدند Icana
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، «هنس پیتر فردریچ» وزیر کشور آلمان، بهبود شرایط اقتصادی یونان را منوط به خروج این کشور از منطقه پولی یورو دانست و افزود فرصت استفاده از بسته کمک‌های مالی برای خروج یونان از بحران کنونی تنها در این شرایط رخ می‌دهد.
اظهارنظر وزیر کشور آلمان در آستانه برگزاری جلسه تصمیم‌گیری پارلمان این کشور درباره ارائه دومین بسته نجات مالی اتحادیه اروپا به یونان در حالی است که وی خروج داوطلبانه یونان از منطقه پولی یورو را خواستار شده است.
وی اولین نخست‌وزیر کابینه آلمان است که به صراحت این پیشنهاد را به مقام‌های یونانی ارائه می‌دهد.
فردریچ گفت: ما درباره استفاده از زور و اجبار علیه یونان برای ترک ناحیه یورو سخن نمی‌گوییم، بلکه ایجاد مشوق‌هایی برای ارائه به یونان در صورت خروج از منطقه یورو را در نظر داریم که این کشور نمی‌تواند آنها را رد کند.
قرار است امروز -دوشنبه- پارلمان آلمان درباره ارائه این طرح به یونان تصمیم‌گیری کند.
بر اساس این گزارش، «فیلیپ روسلر» وزیر اقتصاد آلمان دیگر عضو کابینه «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان است که موافق خروج یونان از منطقه یورو است.
مرکل به همراه «وولفگانگ اسچیبل» وزیر دارایی آلمان اما بر ادامه حضور یونان در منطقه یورو تاکید دارند.
وزرای دارائی و اقتصادی ناحیه یورو چندی پیش در بروکسل با اعطای دومین وام بین‌المللی به یونان به ارزش ۱۳۰میلیارد یورو موافقت کردند.
بر اساس این بسته کمک مالی، میزان بدهی‌های دولت یونان تا سال ۲۰۲۰میلادی به ۱۲۰درصد از میزان تولیدات ناخالصی داخلی کاهش پیدا می‌کند.
این دومین بسته کمک مالی مشترک اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که به یونان تعلق می‌گیرد.
نخستین بسته کمک مالی به یونان در سال ۲۰۱۰به این کشور ارائه شد.
بحران اقتصادی در یونان طی سال‌های اخیر شدت پیدا کرده است به گونه‌ای که بدهی کنونی این کشور به ۱۶۰درصد از تولیدات ناخالصی داخلی رسیده است.
انتظار می‌رود همزمان با در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضت اقتصادی در یونان که طی روزهای گذشته مخالفت و اعتراضات گسترده هزاران نفر از مردم این کشور را به همراه داشته است، دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان با مشکلات فراوانی در راه اجرای این سیاست‌ها مواجه شود./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet