هدر موبایل
1390/12/08 17:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون صنایع:

بانک‌ها در اجرای فاز دوم هدفمندی،تولیدکنندگان را سردرگم نکنند

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است:اگر تعهداتی که در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت و تولید داده شده بود کاملا اجرایی شود، مشکل صنایع تا حدود زیادی حل می‌شود.
بانک‌ها در اجرای فاز دوم هدفمندی،تولیدکنندگان را سردرگم نکنند رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است:اگر تعهداتی که در اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت و تولید داده شده بود کاملا اجرایی شود، مشکل صنایع تا حدود زیادی حل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16012.jpg بانک‌ها,در,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی،تولیدکنندگان,را,سردرگم,نکنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛سیدحسین هاشمی با اشاره به برخی اظهارات درباره آغاز فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ،به ایسنا گفت:باید پیش از ورود به اجرای فاز دوم این قانون، عملکرد دولت در مرحله‌ اول کاملا مورد بررسی قرار گرفته و نقاط قوت و ضعف در اجرای این قانون در مرحله اول استخراج شود تا در اجرای مرحله دوم ایرادها برطرف شود.

هاشمی با اعتقاد به اینکه در مرحله اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بخش‌هایی از تولید و صنعت دچار مشکل شد اظهار کرد: به برخی تعهدات در این بخش‌ها به طور کامل عمل نشد که این مسئله باید در اجرای فاز دوم مورد توجه قرار گیرد، حتما باید عملکردها در مرحله اول هدفمندی بررسی و روش‌هایی برای مرحله دوم انتخاب شود که تولید دچار آسیب نشود.

نماینده مردم میانه با اشاره به جلسه مشترک صنعتگران و وزیر صنعت معدن و تجارت در آستانه اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه ها بیان کرد: این گونه جلسات همنشینی و قوت قلب دادن به صنایع و تولید خوب است، حمایت‌های معنوی از تولید می‌تواند موثر باشد که البته صنایع و تولیدکنندگان باید این حمایت‌ها را لمس کنند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در مورد انتظارات صنعتگران در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: اگر تعهداتی که در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها در این حوزه داده شده اجرا شود مشکل صنایع تا حدودی حل می‌شود.

هاشمی با تاکید برضرورت توجه به سرنوشت صنایع در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی ادامه داد: دولت باید به تعهدات قانونی اش در این بخش عمل کند، بانک‌ها نیز نباید در اجرای سیاست‌های فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تولید کنندگان را سردرگم کنند، یک سری تسهیلات بانکی در این فاز برای تولیدکنندگان و صنعت‌گران پیش‌بینی شده بود که به طور کامل باید اجرا شود.

وی با بیان این ادعا که سهم صنایع از هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری رقمی در حدود 10 هزار میلیارد تومان بوده است که عملا فقط 20 درصد آن پرداخت شده است اظهار داشت: این مسئله از ایرادهای اجرای فاز اول قانون بوده است.

نماینده مردم میانه ادامه داد:بعید است که بتوانند 80 درصد باقی مانده تعهدات در بخش تولید و صنعت در مدت باقی مانده از سال جاری را اجرایی کنند، مهم‌ترین نکته‌ای که در حال حاضر مدنظر است شفاف سازی است، باید تکلیف بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و تولید برای فاز دوم مشخص شود، صحبت کردن و دلگرمی دادن خوب است اما روان‌سازی کارها برای تولید مهم‌تر است.

رییس کمیسیون صنایع مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطرنشان کرد البته چون در جریان مذاکرات صنعت‌گران و وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد نرخ ترجیحی انرژی قرار ندارم نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر دقیقی داشته باشم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet