ایام محرم 1398
1390/12/09 10:29:00
سرویس اقتصادی
جمشید انصاری:

انتظار افزایش قیمت بازار مسکن را کم‌رونق کرده است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه انتظار افزایش قیمت مسکن در سال ۹۱ بازار خرید و فروش را از رونق انداخته است، گفت: تصور مالکان مسکن این است که روند افزایش قیمت مسکن در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
انتظار افزایش قیمت بازار مسکن را کم‌رونق کرده است یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان اینکه انتظار افزایش قیمت مسکن در سال 91 بازار خرید و فروش را از رونق انداخته است، گفت: تصور مالکان مسکن این است که روند افزایش قیمت مسکن در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/14339.jpg انتظار,افزایش,قیمت,بازار,مسکن,را,کم‌رونق,کرده,است Icana

جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در ماه‌های اخیر بازار مسکن شاهد تغییر و تحولاتی بوده و قیمت آن افزایش یافته و به طور طبیعی انتظار فروشندگان مسکن این است که در ماه‌های آینده نیز این روند ادامه داشته باشد و به همین علت از عرضه مسکن خود پیش از پایان سال 90 خودداری می‌کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: تصور عمومی مالکان مسکن این است که افزایش قیمت مسکن در سال 91 چشمگیر خواهد بود و از همین‌رو در نقد کردن دارایی خود تعلل می‌کنند که البته این نوع عملکرد، منطق درستی در بازار است.

وی با بیان اینکه اگر اطلاعات درستی در اختیار مردم قرار بگیرد، شرایط بهتری بر بازار مسکن حاکم می‌شود، گفت: شایعات حاکی از این است که قیمت مسکن در سال 91 افزایش شدیدی می‌یابد و نبود آگاهی لازم در این زمینه به این شایعات دامن می‌زند.

انصاری در باره تأثیر بودجه 91 بر قیمت مسکن بیان کرد: ارتباط قیمت مسکن با بودجه چندان قوی نیست، اما اگر بودجه موجب بروز تورم در کشور شود، تاثیر آن در قیمت مسکن نیز اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با تاکید بر اینکه نحوه اجرای بودجه مهمتر از نحوه تدوین آن است، گفت: انقباضی بودن بودجه به معنای عملکرد انقباضی آن نیست و نمی‌توان گفت حتما بازار مسکن تحت تاثیر مستقیم بودجه قرار می‌گیرد.

انصاری با بیان اینکه مسکن مهر در کنترل قیمت مسکن بی‌تاثیر نبوده است، تصریح کرد: پس از اجرای طرح مسکن مهر برخی از طبقات جامعه مسکن مورد نیاز خود را از این طریق تأمین کردند و از این دیدگاه مسکن مهر تأثیرات مثبتی در کنترل قیمت داشت.

وی افزود: مسکن مهر تاثیر خود را بر بازار مسکن دارد، اما کل بازار مسکن تحت تاثیر آن نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس هشتم تصریح کرد: بخش چشمگیری از تقاضای موجود در بازار مسکن خارج از مسکن مهر تامین می‌شود و از همین رو قیمت مسکن تحت تاثیر تورم موجود در جامعه قرار می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet