هدر موبایل
1390/12/08 13:27:00
سرویس فرهنگی
فاطمه رهبر:

استفاده از خرد جمعی در تشکیل سازمان سینمایی لازم است

عضو کمیسیون فرهنگی نگرانی پیرامون تشکیل سازمان سینمایی را به دلیل جدید بودن آن٬ طبیعی توصیف کرد و خواستار استفاده از خرد جمعی و نظرات صاحب‌نظران در تشکیل این سازمان شد.
استفاده از خرد جمعی در تشکیل سازمان سینمایی لازم است عضو کمیسیون فرهنگی نگرانی پیرامون تشکیل سازمان سینمایی را به دلیل جدید بودن آن٬ طبیعی توصیف کرد و خواستار استفاده از خرد جمعی و نظرات صاحب‌نظران در تشکیل این سازمان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/16569.jpg استفاده,از,خرد,جمعی,در,تشکیل,سازمان,سینمایی,لازم,است Icana

فاطمه رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره انتظار از سازمان امور سینمایی گفت: این تغییر به نفع سینما است و نگرانی‌های به‌وجود آمده میان هنرمندان درباره تشکیل این سازمان طبیعی و دغدغه در مورد چگونگی فعالیت آن منطقی است.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: این نگرانی‌ها تاثیرگذار است و سبب دقت نظر بیشتر در تعریف چگونگی وظایف و مسئولیت‌ها می‌شود؛ بنابراین باید با استفاده بهینه از خرد جمعی و نظرات صاحب‌نظران در ارتباط با تشکیل این ساختار سازمانی٬ اقدام شایسته و بایسته‌ای صورت بگیرد.

وی درباره نگرانی پیرامون دولتی شدن سینما توضیح داد: هم اکنون سازمان صداوسیما به عنوان نمونه می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد؛ چراکه اکثر قریب به اتفاق تولیدات در سازمانی به گستردگی صداوسیما در بخش خصوصی انجام می‌شود زیرا سازمان نمی‌تواند به شکل اداری به این قضیه نگاه کند و تمام عوامل تولید٬ تهیه و پخش را در داخل خود بگنجاند.

عضو فراکسیون زنان ادامه داد: صداوسیما الگوی بسیار خوبی است که در تعریف شرح وظایف و مسئولیت‌های سازمان سینمایی به آن توجه داشته باشیم و هنرمندان نیز باید در راستای تولیدات پرمحتوا٬غنی٬ مفرح و مورد پسند مردم بتوانند ضمن پر کردن بخشی از اوقات فراغت مردم٬ گیشه‌های سینما را پرفروش و شلوغ کنند و صنعت سینما را رونق دهند.

شبهه دولتی شدن سینما وجود ندارد

عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به ضرورت حمایت دولت از سینما و ارتقاء جایگاه آن بیان کرد: شبهه دولتی شدن سینما وجود ندارد زیرا گستردگی کار آنقدر زیاد است که سازمان ناگزیر به واگذاری کار به بخش خصوصی خواهد بود و با گذشت زمان٬ قضیه روشن می‌شود.

رهبر درباره پیشنهاد معاونت ریاست جمهوری شدن این سازمان تصریح کرد: قرار گرفتن سازمانی به عنوان زیرمجموعه رییس جمهور٬ شاید ارتقائی از لحاظ ساختاری باشد اما با توجه به مشغله‌های زیادی که رییس جمهور در هر دوره دارد٬ فرصتی برای دقت نظر ویژه به یک موضوع خاص مانند سینما نخواهد داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: ارتقای جایگاه از معاونت به سازمانی در همان وزارت و تخصیص بودجه مستقل جایگاه خوبی است و جای رشد دارد اما وزیر ارشاد موظف است این کار را به نحو احسن در حیطه فرهنگ و هنر دنبال کند و البته زمان کوتاهی می‌طلبد تا فضا شفاف‌تر و نگرانی‌های موجود رفع شود.

اخیرا سازمان امور سینمایی با سه معاونت و با هدف رسیدگی به مسایل مختلف سینماگران و تولید و نمایش آثار سینمایی و به ریاست جواد شمقدری آغاز به کار کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet