ایام محرم 1398
1390/12/08 18:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سید محمدحسن ابوترابی‌فرد:

نمی‌توان تمام سلایق را در یک فهرست محدود راضی نگه‌ داشت

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد که این روزها به عنوان "سرلیست جبهه متحد اصولگرایان" از او یاد می‌شود،معتقد است که وجود فهرست‌های متعدد درجریان اصولگرا به معنای حرکت‌های موازی در این جریان نیست.
نمی‌توان تمام سلایق را در یک فهرست محدود راضی نگه‌ داشت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد که این روزها به عنوان "سرلیست جبهه متحد اصولگرایان" از او یاد می‌شود،معتقد است که وجود فهرست‌های متعدد درجریان اصولگرا به معنای حرکت‌های موازی در این جریان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/4122.jpg نمی‌توان,تمام,سلایق,را,در,یک,فهرست,محدود,راضی,نگه‌,داشت Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد که این روزها به عنوان "سرلیست جبهه متحد اصولگرایان" از او یاد می‌شود،معتقد است که وجود فهرست‌های متعدد درجریان اصولگرا به معنای حرکت‌های موازی در این جریان نیست و اکثریت سلایق اصولگرا در لیست جبهه متحد حضور دارند؛هرچند که به گفته وی "قطعا نمی‌توان تمام سلایق را در یک لیست محدود راضی نگه داشت".

وی در ادامه به کاندیداها توصیه می کند که اگر نقدی به مسوول یا دستگاهی دارند با بیان نقاط قوت، نقاط مورد نقد خود را نیز مطرح کنند و برنامه‌های خود را برای برون‌رفت از مشکل ارائه دهند تا اعتماد مردم به نامزدها و نظام جمهوری اسلامی حفظ شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با اشاره به روند تعیین افراد در فهرست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان،به ایسنا گفت:عالم بزرگوار آیت‌الله مهدوی‌کنی با بیش از نیم قرن تجربه موفق سیاسی و ایفای نقش به عنوان بازوی توانای حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب با نگاه به فراهم آوردن زمینه انسجام در بین همه جریان‌های همسو با نظام جمهوری اسلامی و وفادار به اسلام، انقلاب اسلامی، امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در این عرصه حضور یافتند تا نهایتا حرکتی هماهنگ با حضور موثر جامعه روحانیت و جامعه مدرسین برای انسجام نیروهای مدافع نظام و انقلاب شکل گیرد.

وی افزود:نهایتا دراین راستا نیروهای اصولگرا با لبیک به دعوت این دو عالم بزرگوار، جبهه متحد اصولگرایان را سامان دادند و امروز در سطح کشور کاندیداهای مورد قبول این جبهه برای مجلس نهم معرفی شده‌اند و به نظر می‌رسد عموم اصولگرایان در چارچوب جبهه متحد حضور فعالی دارند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم با اشاره به تعدد فهرست در جریان اصولگرا، آن را به معنای حرکت‌های موازی در این جریان ندانست و یادآور شد: به طور طبیعی برخی اصولگرایان با احترام به شاکله کاندیداهای جبهه متحد و با نگاه به برخی اصولگرایانی که حضورشان را در مجلس موثر می‌دانستند، ضمن حمایت از لیست ارائه شده از سوی جبهه متحد خصوصا در تهران، برخی افراد مورد نظر خودشان را نیز مطرح کردند و در مجموع به نظر می‌رسد در این انتخابات شاهد افزایش مشارکت مردم و پیروزی اصولگرایان باشیم.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه عمده اصولگرایان در چارچوب فهرست جبهه متحد متمرکز شده‌اند، تصریح کرد: قطعا نمی‌توان تمام سلایق را در یک لیست محدود راضی نگه داشت، دوستان ما در جبهه متحد نیز تلاش کردند فهرستی ارائه کنند که از کارآمدی و کارایی لازم برخوردار باشد، ضمن اینکه دیدگاه‌ها و سلایق جریانات سیاسی اصولگرا که خود را متعهد به التزام به فهرست ارائه شده از سوی جبهه متحد می‌دانستند نیز تامین شود، در نهایت مجموع تلاش آنها به فهرست جبهه متحد انجامید و طبیعی است برخی اصولگرایان ممکن است به این فهرست نقدی داشته باشند اما آنچه در توان و ظرفیت تشکیلاتی فراگیر به نام جبهه متحد بود، فهرستی بود که توسط این جریان ارائه شد.

وی درباره موضع آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله یزدی درباره فهرست جبهه متحد اصولگرایان، گفت: اطلاعیه‌ی هوشمندانه این دو عالم بزرگوار و حمایت صریح آنها از فهرست جبهه متحد در سطح کشور و درخواست آنها از مردم برای رای به تمامی افراد این فهرست بیانگر زکاوت، بصیرت و بینش عمیق سیاسی جامعه روحانیت و جامعه مدرسین بود که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، درباره نحوه انتخاب کاندیداها از سوی مردم نیز گفت: به نظر می‌رسد در این رابطه هم فهرست‌ها و هم اشخاص موثر هستند، بدون تردید نقش حمایتی شخصیت‌های برجسته علمی، روحانی و سیاسی مورد اعتماد مردم در هدایت ملت به سوی صندوق‌های رای و انتخاب چهره‌های صالح از میان نامزدهای دوره نهم نقش تعیین‌کننده و تاثیرگذاری در این رابطه خواهد داشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر چهره‌هایی که برای مردم شناخته شده‌اند، از وزانت علمی، کارشناسی و اخلاقی لازم برخوردارند و توانسته‌اند با ارائه کارنامه قابل قبول اعتماد مردم را جلب کنند در ارتقای سطح مقبولیت فهرست‌ها نقشی تردیدناپذیر دارند.

ابوترابی‌فرد، درباره نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم نیز گفت: جریان اصلاح‌طلب و نیروهای شایسته، وفادار به انقلاب، اسلام‌، رهبری،‌ نظام و آرمان‌های امام (ره) در این طیف حضوری جدی و موثر در انتخابات داشته و دارند و تقریبا عموم همکاران ما در مجلس هشتم که در اقلیت مجلس تعریف می‌شوند با تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور در کنار دیگر کاندیداهای مورد تایید از سوی جریان اصولگرا حضوری پررنگ در عرصه انتخابات دارند که امیدواریم بتوانند با تلاش خود و اعتماد مردم در مجلس آینده ایفای نقش کنند.

نماینده مردم قزوین در مجلس هشتم در خصوص پیش‌بینی خود از ترکیب مجلس آینده نیز اظهار داشت: به نظر می‌رسد نهاد قانونگذاری در دوره نهم از ترکیبی نزدیک به ترکیب مجلس هشتم برخوردار خواهد بود اما با توجه به ظرفیت مجلس نهم به نظر می‌رسد که شاهد جریانات سیاسی گوناگونی در دور بعد خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز کاندیداها از تخریب اشخاص و گروه‌ها در دوران تبلیغات انتخاباتی، یادآور شد: تخریب شخصیت افراد با اصول اخلاقی، عقلانی و دانش سیاسی همسو نیست و عقلانیت و اخلاق اقتضا می‌کند اگر نسبت به عملکرد همکاران خود در مجلس یا نمایندگان یا دستگاه‌های اجرایی نقدی علمی مبتنی بر دلایل مستحکم و متقن داریم در فضای اخلاقی، پاکیزه از کینه‌ها و نگاه تخریبی با بیان نقاط قوت و موفقیت‌ها، نقاط مورد نقد خود را نیز مطرح کنیم و راه‌ها و برنامه‌های خود را برای برون‌رفت از مشکل ارائه دهیم، چراکه این روش اعتماد مردم را برمی‌انگیزد و موجب افزایش مشارکت و اعتماد مردم به نامزدها و نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات مجلس نهم با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: حضور پررنگ مردم در این راهپیمایی به ویژه در تهران بیانگر این واقعیت است که مردم عزیز تهران،‌اسلامشهر، ری و شمیرانات نسبت به انقلاب اسلامی دغدغه جدی دارند و اراده کرده‌اند با مشارگت گسترده، افتخار دیگر را بعد از حضور در راهپیمایی 22 بهمن 90 خلق کنند.

وی اضافه کرد: نظرسنجی‌های به عمل آمده حکایت از مشارکت بیش از 60 ملت ایران در سراسر کشور در انتخابات پیش‌رو دارد و بر همین اساس امید داریم شاهد مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس نهم باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet