هدر موبایل
1390/12/09 10:02:10
سرویس سیاسی
نمایندگان خانه ملت،تأکید کردند: مردم بداخلاقان انتخاباتی را انتخاب نکنند

قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری نماد نامزد اصلح

از آنجاکه تبلیغات سالم انتخاباتی گامی مؤثر در تشکیل مجلسی کارآمد است و مقام معظم رهبری از مدت‌ها پیش در سخنرانی‌هایشان مکرر فرمودند:« نامزدهای انتخابات به جای تخریب دیگران به اثبات خود بپردازند»، نمایندگان مجلس به مردم هشدار دادند کسانی که برای کسب رأی به روش‌های غیر اخلاقی متوسل می‌شوند پس از ورود به مجلس نیز به جای پیگیری مطالبات مردم، اهداف و منافع شخصی را دنبال می‌کنند بنابراین بد اخلاقان انتخاباتی را انتخاب نکنند.
قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری نماد نامزد اصلح از آنجاکه تبلیغات سالم انتخاباتی گامی مؤثر در تشکیل مجلسی کارآمد است و مقام معظم رهبری از مدت‌ها پیش در سخنرانی‌هایشان مکرر فرمودند:« نامزدهای انتخابات به جای تخریب دیگران به اثبات خود بپردازند»، نمایندگان مجلس به مردم هشدار دادند کسانی که برای کسب رأی به روش‌های غیر اخلاقی متوسل می‌شوند پس از ورود به مجلس نیز به جای پیگیری مطالبات مردم، اهداف و منافع شخصی را دنبال می‌کنند بنابراین بد اخلاقان انتخاباتی را انتخاب نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16359.jpg قانون‌گرایی,و,اخلاق‌مداری,نماد,نامزد,اصلح Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، از روز پنج شنبه(4 اسفندماه) تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس آغاز شد و این افراد طی یک هفته فرصت دارند تا با عرضه سوابق کاری، بیان دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاسی خود نزد افکار عمومی برای جلب آرای مردم تلاش کنند اما این کار باید در چارچوب قانون انتخابات انجام شود، وگرنه دستگاه‌های نظارتی می‌توانند گزارش تخلفات را بررسی و در صورت احراز تخلف در صلاحیت نامزد خاطی تجدید نظر کنند. بر همین اساس سید صولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کشور به داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد نامزدها از تبلیغات اغواکننده پرهیز کنند، چراکه اگر چنین تبلیغاتی از آنها دیده شود حتی در صورت راهیابی به مجلس هیات‌های نظارت، اجرایی و شورای نگهبان قانون اساسی نتیجه انتخابات را با دقت بیشتری بررسی می‌کنند.

به لحاظ اهمیت موضوع خبرگزاری خانه ملت بر آن شد تا در قالب گفت‌و‌گو با برخی از نمایندگان و مسئولان به واکاوی هر چه بیشتر ابعاد این مسئله بپردازد. تا گامی مثبت در جهت انتخاب اصلح مردم و هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بردارد.

 

 بی‌اخلاقی نامزدها در ایام انتخابات مانع از الگوبرداری سایر ملت‌ها از انقلاب ایران می‌شود

حسین شیخ الاسلام مدیرکل بین الملل و مشاور رئیس مجلس می‌گوید: رای دادن ملت توطئه‌های دشمن را علیه کشور نابود و بی‌اثر می‌کند و باعث امیدواری سایر ملت‌هایی می شود که می‌خواهند از انقلاب ایران الگو بگیرند. از طرفی این ملت‌ها زمانی از انقلاب ایران الگوگیری می‌کنند که اخلاق انتخاباتی از سوی نامزدها رعایت شود. بنابراین داوطلبان نمایندگی باید در انتخابات رضایت خداوند را در نظر بگیرند چون اگر بی‌اخلاقی در ایام تبلیغات بر فضای سیاسی حاکم شود دیگر هیچ ملتی از انقلاب ایران الگوگیری نمی‌کند.

 

بداخلاقی نامزد‌ها به اعتبار بین‌المللی نظام لطمه می‌زند

ایوب پاپری‌مقدم عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با یادآوری رصد انتخابات مجلس از سوی رسانه‌های استکباری و ضد انقلاب، گفت: بداخلاقی نامزد‌ها در عرصه تبلیغات انتخاباتی به اعتبار نظام در جهان لطمه می‌زند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، نهمین دوره انتخابات نهاد قانون‌گذاری را حساسترین رقابت سیاسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران خواند و افزود: ‌ حضور چند ده میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی بسیار مهم و حائز اهمیت است تا آنجاکه می‌توان آن را مهم‌ترین گام در تأیید نظام جمهوری اسلامی طی ۳۳ سال اخیر خواند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، انتخابات مجلس را رقابتی تاریخی توصیف و تصریح کرد: هرچه رفتار نامزدهای نمایندگی مجلس به اخلاق اسلامی نزدیک‌تر باشد، هنجارهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه بیشتر محفوظ می‌ماند که این امر موجب بیمه شدن انقلاب تا مدت‌های طولانی می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس با یادآوری فرمایشات امام خمینی (ره)، مجلس را در رأس امور خواند و تأکید کرد: ‌ نمایندگان فقط با علم و آگاهی از وضعیت مردم می‌توانند لوایح دولت بویژه بودجه سنواتی را به شکلی شایسته بررسی و تصویب کنند تا مسیر سرمایه‌گذاری، تولید، اشتغال زایی، عمران و آبادانی کشور با سرعت بیشتری طی شود.
 

دستگاه‌های نظارتی با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند

غلامرضا اسدالهی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس با بیان اینکه هیأت‌های نظارت می‌توانند در صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس تجدید نظر کنند، گفت: این هیأت‌ها با بداخلاقی‌های انتخاباتی برخورد کنند.

نماینده مردم تایبد و تربت جام در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی نامزد‌ها، گفت: یکی از شرایط احراز صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس التزام به دین مبین اسلام و اصل ولایت مطلقه فقیه است که هر دو این شاخص‌ها تأکید بر اخلاق‌مداری در فضای سیاسی کشور دارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: متأسفانه با وجود احکام روشن دین اسلام و قوانین موضوعه کشور، برخی نامزد‌ها تقوای سیاسی ندارند و فکر می‌کنند با تخطئه رقبا می‌توانند به جایگاه خوبی از لحاظ سیاسی دست یابند، غافل از آنکه این تصور کاملاً اشتباه به فرهنگ جامعه آسیب می‌رساند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم مجلس درباره تبلیغات رنگین و وعده‌های اغواکننده برخی نامزدهای نمایندگی مردم، یادآور شد: ملت ایران امروز به آن درجه از شعور سیاسی رسیدند که تشخیص دهند کدام وعده‌ها عملی است و کدامیک تنها برای کسب رأی بیان می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی تبلیغات اغواکننده را فاقد نتیجه خواند و ادامه داد: این نوع تبلیغات هیچ تأثیری بر شور و نشاط انتخاباتی نمی‌گذارند و فقط سطح توقعات مردم را افزایش می‌دهد که این امر بر رقابت‌های سیاسی آینده اثر منفی دارد.


 نامزدها از تبلیغات اغوا کننده و غیر عملی پرهیز کنند/ قانون‌گرایی و اخلاق‌مداری نماد نامزد اصلح

مصطفی طباطبایی‌نژاد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه داوطلبان نمایندگی مجلس باید در هنگام تبلیغات عملکرد موفق آموزشی، مدیریت اجرایی‌ و مردم‌داری خود را برای جامعه باز‌گو کنند، گفت: صِرف شعار دادن دلیل بر خدمت‌گذاری شایسته به مردم نیست.

وی با تشریح عواقب و تبعات منفی تبلیغات اغوا کننده و غیر عملی، ادامه داد: اشتغال‌زایی، توجه به دغدغه‌های معیشتی مردم، تسهیل عرضه خدمات بانکی به جامعه و مسائلی از این دست، فقط در مقام شعار قابل بیان هستند و یک نماینده مجلس هیچ‌گاه نمی‌تواند بر امور یاد شده تأثیر مستقیم بگذارد چراکه آن‌ها در حیطه اختیارات دولت تعریف می‌شوند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تبلیغات رنگین و فریب دهنده شاید در کوتاه مدت برای مردم جذاب باشند اما وقتی چهار سال گذشت و هیچ یک از آن وعده‌ها عملیاتی نشدند آنگاه افکار عمومی با شک و تردید به رقابت‌های سیاسی کشور نگاه می‌کنند چون نگران هستند که دوباره عده‌ای برای کسب رأی به آن‌ها دروغ بگویند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تأکید کرد: دستگاه‌های نظارتی بویژه قوه قضائیه باید نحوه فعالیت انتخاباتی نامزدهای نمایندگی مجلس را رصد کنند تا اگر کسی با بد اخلاقی وارد نهاد قانون‌گذاری شد در صلاحیت وی تجدید نظر شود و در صورتی هم که به مجلس راه نیافت در یک محکمه قضایی در قبال کارهای غیرقانونی خود پاسخ دهد.
 

 

 نامزدها با رقابتی سالم شور انتخابات را دو چندان کنند

حمید‌رضا فولادگر عضو کمیسیون ماده ده احزاب با تاکید بر اینکه شور انتخاباتی در فضای رقابتی سالم و بدون تهمت و تخریب به وجود می آید، می‌گوید: نامزدهای نمایندگی این دوره وظیفه دارند با رعایت اخلاق انتخاباتی مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سایه حضور همه گرایش‌ها و افکار سیاسی در انتخابات است که مشارکتی بالا به وجود می آید، افزود: البته رقابت با حضور همه گرایش‌ها به معنای آن نیست که نامزدها برای پیروزی خود دست به تخریب و تهمت بزنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تخریب را نشانه ضعف استدلالی یک نامزد برای اثبات خود دانست و گفت: کسانی با تخریب و تهمت به دیگران خود را تبلیغ می کنند ، در واقع برنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارند؛ نامزدی که به تخریب روی می آورد حجت قوی برای اثبات خود ندارد و دارای استدلال ضعیفی است.

فولادگر، تصریح کرد: ایجاد فضای تخریب و تهمت ناخودآگاه شورانتخاباتی را از مردم می گیرد و بنابراین خود مردم هم باید نسبت به جریان تخریب کننده تمایلی نشان ندهند و نامزدهای این گروه را انتخاب نکنند.

 

 تبلیغات رنگین و وعده‌های اغواکننده رأی آور نیست/ نامزد نمایندگی مجلس باید خود را ملزم به رعایت قانون بداند

حسن نوروزی عضو هیأت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور مجلس نیز با تشریح برخی بداخلاقی‌های سیاسی در ایام انتخابات، گفت: نامزد نمایندگی مجلس باید خود را ملزم به رعایت قانون بداند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، پایبندی به موازین اخلاقی را از نخستین اصول مقدماتی برای احراز جایگاه نمایندگی ملت خواند و افزود: تخریب، توهین، اهانت، تشویش اذهان عمومی، برملا کردن اسرار خانوادگی یکدیگر، هتک آبروی رقبا از طریق شبنامه، مطبوعات و پایگاه‌های اینترنتی از نمونه‌های بداخلاقی‌های انتخاباتی هستند که نامزد‌ها باید از ورود به این مسائل جداً پرهیز کنند.

وی کسب رأی به هر طریق را روش سیاسمتداران غربی خواند و ادامه داد: امام رضا (ع) می‌فرماید «من نفرین می‌کنم کسی که بخواهد مسلمان دیگری را تخریب کند»، بنابراین هر نوع الگوبرداری از شیوه‌های تبلیغات مخرب انتخاباتی کشورهای غربی از سوی یک داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی ناپسند و غیر قابل پذیرش است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره تبلیغات رنگین و وعده‌های اغواکننده برخی نامزدهای نمایندگی مردم، یادآور شد: این اقدامات کاذب و دروغین تأثیری بر نوع نگرش و تحلیل سیاسی مردم نمی‌گذارد زیرا افکار عمومی با آگاهی کامل مسائل را برای شناساسی نامزد اصلح رصد می‌کنند و با توجه به عملکرد گذشته افراد، نامزد مطلوب را بر می‌گزینند.
 

 

 هتک آبروی رقیب در زمان تبلیغات انتخاباتی حرام و خلاف شرع است

محمدتقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هتک آبروی افراد در زمان تبلیغات انتخاباتی را عملی حرام و خلاف شرع خوانده و تأکید می‌کند: ‌ هیچ کدام از نامزدهای نمایندگی مردم برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود حق ندارند، از گناه پلی برای ورود به مجلس بسازند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بداخلاقی و بی‌تقوایی سیاسی از سوی نامزدهای انتخابات را به ضرر منافع و مصالح نظام خواند و افزود: اگر داوطلبان نمایندگی مجلس به شئونات دینی بی‌توجهی کنند، اعتماد عمومی به نهاد قانون‌گذاری ضعیف می‌شود زیرا مردم فکر می‌کنند که نمایندگان آن‌ها فقط دیگران را توصیه به قانون‌مداری می‌کنند و خود را از این مقوله مستثنی می‌دانند.
وی رعایت اخلاق اسلامی در ایام تبلیغات انتخاباتی را عاملی اعتمادساز برای حضور مردم در پای صندوق‌های رأی توصیف کرد و افزود: رضایت خدا، لحاظ اراده مردم در اداره کشور، نشاط سیاسی و آرامش روانی جامعه از اهداف مهم برگزاری رقابت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، از این رو نامزد‌ها در اتخاذ مواضع تبلیغاتی باید دقت کنند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس منازعات و تنش‌های سیاسی را ماحصل بداخلاقی‌های انتخاباتی خواند و تصریح کرد: وقتی مجلس معتبر و کارآمد سرکار می‌آید که نامزد‌ها برای طرح دیدگاه و برنامه‌های خود رضایت مردم و مصلحت کشور را در نظر بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet