هدر موبایل
1390/12/08 15:26:08
سرویس بین الملل
کوثری درباره معامله تسلیحاتی صهیونیست‌ها با باکو؛

آذربایجان هر چه سریعتر از دام رژیم صهیونیستی خارج شود

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با سیاسی دانستن معامله تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با باکو گفت: آذربایجان تا دیر نشده در همکاری خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند و دست از حمایت این رژیم بردارد.
آذربایجان هر چه سریعتر از دام رژیم صهیونیستی خارج شود نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با سیاسی دانستن معامله تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با باکو گفت: آذربایجان تا دیر نشده در همکاری خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند و دست از حمایت این رژیم بردارد. https://cdn.icana.ir/d/019/13561.jpg آذربایجان,هر,چه,سریعتر,از,دام,رژیم,صهیونیستی,خارج,شود Icana

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، معامله تسلیحاتی رژیم صهیونیستی با آذربایجان را به ضرر ملت آذربایجان دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با امتیاز دادن ظاهری به برخی از کشورها قصد دارد جا پای خود را در منطقه محکم کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: فروش تسلیحات به کشورهای منطقه از سوی رژیم صهیونیستی هدفی به نام تامین منافع این رژیم را دنبال می‌کند.

وی، ادامه داد: آذربایجان به این دلیل انتخاب بزرگ صهیونیست‌ها به عنوان طرف معامله با رژیم اشغالگر قدس است که در واقع به عنوان همسایه مهم ایران مطرح و کشور همجوار با ایران است و از این طریق صهیونیست‌ها می توانند با نزدیک تر شدن به آذربایجان به اهداف خود علیه ایران برسند.

این نماینده اصولگرای مجلس هشتم، با بیان این که همجواری آذربایجان با ایران می‌تواند یکی از مهم‌ترین هدف‌ها در فروش تسلیحات پیشرفته نظامی از سوی صهیونیست‌ها باشد، گفت: رژیم صهیونیستی برای این که بتواند خود را به مرزهای ایران نزدیک کند و در خاک آذربایجان به جاسوسی‌هایش ادامه دهد، قول فروش چنین تسلیحاتی را به آذربایجان داده است.

کوثری، تاکید کرد: مسوولان آذربایجان باید مراقب باشند تا در دام رژیم صهیونیستی بیش ازاین گرفتار نشوند؛ در انعقاد این معامله بزرگ سیاست مداران آذربایجان تصمیم‌گیرنده هستند و باید بدانند که این معامله باعث می‌شود همه کشورهای منطقه نسبت به باکو بدبین شوند.

این نماینده مردم تهران، با بیان این که بدبینی ملت آذربایجان به مسوولان این کشور که تصمیم‌گیرنده نهایی هستند پیامد دیگر این معامله است،گفت: ملت آذربایجان می‌دانند در هر کشوری که استکبار جهانی و صهیونیست‌ها حضور دارند بدعت و بیچارگی برای آن ملت به ارمغان آمده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با بیان این که مسوولین آذربایجان باید قبل از امضای موافقتنامه این معامله سیاسی بدانند که خریدن سلاح از اسرائیل نمی‌تواند برای آنها راهگشا باشد ، تاکید کرد: آذربایجان تا دیر نشده در همکاری خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند و دست از حمایت این رژیم بردارد. این تصمیم باکو به نفع ملت آذربایجان تمام می‌شود.

تل آویو به باکو تسلیحاتی شامل هواپیماهای بدون سرنشین، سامانه های دفاع موشکی و سامانه های ضدهوایی به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون دلار می فروشد.

برخی رسانه ها ، رقم این معامله را یک میلیارد و 400 میلیون دلار ذکر کرده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet