هدر موبایل
1390/12/08 16:03:17
سرویس بین الملل
نصیرپور سردهایی با تاکید بر ضرورت حمایت مسلمانان ایران از تظاهرات افغان‌ها؛

قرآن سوزی در افغانستان،نتیجه دستور مستقیم ارتش آمریکا بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،حادثه قرآن سوزی در افغانستان را محکوم و آن را نتیجه دستور مستقیم آمریکا به سربازانش در افغانستان دانست و گفت: ضرورت دارد مسلمان‌های دنیا و ایران از تظاهرات افغان‌ها حمایت کنند.
قرآن سوزی در افغانستان،نتیجه دستور مستقیم ارتش آمریکا بود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،حادثه قرآن سوزی در افغانستان را محکوم و آن را نتیجه دستور مستقیم آمریکا به سربازانش در افغانستان دانست و گفت: ضرورت دارد مسلمان‌های دنیا و ایران از تظاهرات افغان‌ها حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/1506.jpg قرآن,سوزی,در,افغانستان،نتیجه,دستور,مستقیم,ارتش,آمریکا,بود Icana

مجید نصیرپور سردهایی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، حادثه قرآن سوزی در افغانستان را محکوم و آن را نتیجه دستورمستقیم آمریکا به سربازانش در افغانستان دانست و گفت: سربازان آمریکایی عامداً و با تشویق ارتش آمریکا اقدام به قرآن سوزی در خاک افغانستان کردند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرآن سوزی در کشوری اتفاق افتاد که مورد هجوم ناتو و ارتش آمریکا است، افزود: توهین به مقدسات مسلمانان نتیجه حضور استکبار جهانی در این کشور است، آمریکا تنها تبلیغ دموکراسی می کند چرا که بارها نشان داده است برای مذاهب و مردم دنیا احترامی قائل نیست.

وی، با طرح این سؤال که کشوری که مدعی آزادی و دموکراسی است چگونه سربازان خود را برای این اقدام زشت و تأسف برانگیز مأمورمی کند، اظهار کرد: این اقدامات از استراتژی حساسیت زدایی که در طرح آمریکا تحت عنوان" سازمان نظم نوین جهانی آمریکا "برنامه ریزی شده است، نشأت می گیرد.

نصیرپور، اضافه کرد: همه مسلمانان دنیا و به خصوص ایرانی‌ها باید در حمایت از مردم افغانستان که در این چند روز شهدای زیادی تقدیم اسلام کردند حرکت جدی داشته باشند؛علاوه بر مردم، حوزه‌های علمیه هم باید با حمایت جدی از مردم افغانستان و شهدای قرآن سوزی در حمایت از اقدام زشت ارتش آمریکا تظاهرات داشته باشد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با بیان اینکه اخباری مبنی بر خروج ناتو از افغانستان در پی چندین روز تظاهرات مردم افغانستان علیه حادثه قرآن سوزی شنیده می شود ، گفت: احتمال می رود که ناتو متوجه این موضوع شده باشد که امنیت لازم را در افغانستان ندارد و باید از این کشور خارج شود.

وی، تأکید کرد: برای  خروج ناتو از افغانستان و حمایت از مردم مسلمان این کشور، ایران و همه قوای کشور و نهادها مسئول محکوم کردن جدی قرآن سوزی هستند.

نصیرپور، سکوت سازمان‌های بین المللی در مقابل حادثه قرآن سوزی را جایز ندانست و تأکید کرد: سازمان‌های بین المللی باید آمریکا و رژیم صهیونیستی را متقاعد کنند که به مردم سایر کشورها و به اعتقادات سایر ملل‌های دنیا احترام بگذارند در غیر این صورت زمینه بداخلاقی‌های این‌ چنینی در دنیا رسم می شود و سازمان‌های بین المللی ناتوان تر از همیشه نمی توانند مقابل چنین رفتارهایی بایستند.

تظاهرات در محکومیت اقدام نظامیان آمریکایی به سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن کریم از روز چهارم اسفندماه در شهرهای مختلف افغانستان از جمله هرات، خوست، جلال آباد و غزنی ادامه یافت و در درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و تظاهرکنندگان ۹نفر دیگر کشته شدند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet