شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/09 08:14:00
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری درباره قطع درخت تاریخی در کاشان:

برخورد با آثار تاریخی نیاز به فرهنگسازی دارد

عضو کمیسیون فرهنگی با اظهار تاسف از تخریب برخی آثار فرهنگی توسط مردم، از ضرورت فرهنگسازی در ارتباط با چگونگی برخورد با آثار تاریخی گفت.
برخورد با آثار تاریخی نیاز به فرهنگسازی دارد عضو کمیسیون فرهنگی با اظهار تاسف از تخریب برخی آثار فرهنگی توسط مردم، از ضرورت فرهنگسازی در ارتباط با چگونگی برخورد با آثار تاریخی گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/8379.jpg برخورد,با,آثار,تاریخی,نیاز,به,فرهنگسازی,دارد Icana

بهروز جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره قطع درخت چنار 1200ساله در نیاسر استان اصفهان گفت: قدمت و تمدن استان اصفهان و آثار تاریخی ثبت شده و حتی ثبت نشده آن٬ حساسیت ویژه‌ای به آن داده است که ضرورت توجه جدی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آن را می‌طلبد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در ارتباط با حراست و صیانت از ذخائر فرهنگی در این شهر اتفاقات خوبی افتاده است و به همین دلیل قطع درخت چنار 1200ساله توسط مردم را نمی‌توان به حساب نبود نظارت سازمان میراث فرهنگی گذاشت؛‌همچنانکه با وجود تدابیر  و تمهیدات امنیتی برای برخی مکان‌ها شاهد وقوع دزدی نیز هستیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان با ناگوار خواندن قطع این درخت٬ آن را لطمه به جاذبه گردشگری دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه مردم برای گسترش فضای مسجد این درخت را قطع کردند٬ نشان می‌دهد نیاز به فرهنگ‌سازی در جامعه وجود دارد زیرا ظاهرا اینگونه برای مردم جا افتاده است که برای گسترش مسجد٬ قطع درخت مجاز است و با توجه به اینکه آنها از روی اعتقاد دست به چنین کاری زدند٬ باید اینها را اصلاح کرد.

جعفری با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در میان مردم تصریح کرد: باید همانطور که برای مردم این باور به وجود آمده که مسجد لازم است٬ این باور به وجود آید که نیازمند طبیعت و فضای سبز هستیم.

وی ادامه داد: البته اگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام دهد٬ چنین اتفاقاتی کمتر می‌افتد و بنابراین اکنون نیز مسئولان و کارشناسان باید با کار بر روی این مساله و بیان اظهار تاسف ٬ پیگیری قانونی کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: اگر بی‌تفاوت از کنار این مساله گذشت٬ شاید موارد بعدی هم اتفاق بیفتد بنابراین باید فضاسازی رسانه‌ای انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet