هدر موبایل
1390/12/09 10:14:59
سرویس بین الملل
یوسفیان‌ملا درباره تصویب قانون اساسی سوریه ؛

بشار اسد با حمایت مردم توطئه‌های خارجی را بی‌اثر می‌کند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری مشارکت اکثریت ملت سوریه در همه‌پرسی قانون اساسی جدید، گفت: اسد با حمایت مردم همه توطئه‌های خارجی را بی‌اثر می‌کند.
بشار اسد با حمایت مردم توطئه‌های خارجی را بی‌اثر می‌کند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری مشارکت اکثریت ملت سوریه در همه‌پرسی قانون اساسی جدید، گفت: اسد با حمایت مردم همه توطئه‌های خارجی را بی‌اثر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2081.jpg بشار,اسد,با,حمایت,مردم,توطئه‌های,خارجی,را,بی‌اثر,می‌کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه، درباره تصویب قانون اساسی سوریه، گفت: همه‌پرسی این کشور در حالی با استقبال مردمی برگزار شد که گروه‌های مسلح در برخی مناطق، شهروندان را با تهدید و ارعاب از حضور در پای صندوق های رأی منع می‌کردند.  

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: جوسازی و تبلیغات منفی رسانه های خارجی، اقدامات تروریستی، و برنامه های تحریک آمیز ضدامنیتی معارضان سرسپرده نتوانست خدشه‌ای بر عزم ملت سوریه در پیگیری اصلاح نظام سیاسی از طریق راه‌های مسالمت آمیز وارد کند.

وی اقدامات اتحادیه اروپا، آمریکا و برخی کشورهای عرب علیه دولت بشار اسد را مغایر با تمام کنوانسیون‌ها و معاهدات بین المللی خواند و ادامه داد: تجهیز و کمک معارضان از سوی قطر، فرانسه، آمریکا و عربستان نقض حاکمیت و استقلال سوریه است و دخالت در امور داخلی این کشور محسوب می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: کشورهای مخالف دمشق بدون توجه به مشارکت اکثریت مردم در همه پرسی قانون اساسی جدید سوریه، تنها به سقوط و سرنگونی دولت بشار اسد می‌اندیشند، از این رو با تشدید جنگ داخلی مصمم هستند تا به هدف شوم خود جامه عمل بپوشانند.

وی با یادآوری کینه و عداوت نظام سلطه از قوت و استحکام روحیه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی در منطقه، ادامه داد:‌ غرب به دروغ مدعی دموکراسی‌خواهی است چراکه اکثریت ملت سوریه در همه پرسی قانون اساسی جدید شرکت کردند اما حکومت‌های مخالف بشار اسد اصلاً آنها را به حساب نمی‌آوردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در قبال دخالت کشورهای خارجی در امور داخلی سوریه، یادآور شد: قدرت‌های غربی و حکام سرسپرده عرب از قبل تصمیم خود را گرفته‌اند و هر اتفاقی در سوریه بیافتد آن را به ضرر مردم تعبیر و تفسیر می‌کنند.

وی افزود: معارضان اگر به نظام تک حزبی اعتراض داشتند دیگر با تصویب قانون اساسی جدید، تداوم اعتراض آنها بی‌اساس است چراکه از این پس انتخابات در سوریه با فعالیت احزاب متعدد انجام می‌شود و اگر حزبی با اقبال مردمی مواجه شود می‌تواند سکان حاکمیت را به دست گیرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هدف اصلی غرب برای توطئه چینی علیه دولت سوریه را تضعیف حزب الله و مبارزان فلسطینی خواند و تأکید کرد:‌ نظام سیاسی دمشق با حمایت مردم می تواند همه توطئه‌های خارجی را بی‌اثر کند چراکه اکثریت مردم سوریه در همه‌‌پرسی قانون اساسی این کشور شرکت کردند.

حمد بن جاسم آل ثانی روز دوشنبه(8 اسفند) نخست وزیر قطر تایید کرد که کشورش تسلیحات در اختیار مخالفان سوریه قرار داده است.وی در توجیه این اقدام خود علیه سوریه گفت که مخالفان حق دارند که از خود دفاع کنند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در پایان سفر خود به کشورهای شمال آفریقایی در مصاحبه ای گفت: نظام رئیس جمهور سوریه خواهد رفت، این موضوع اتفاق خواهد افتاد. موضوع فقط زمان آن است و من امیدوارم که این موضوع سریعتر اتفاق افتد تا کشتارها متوقف شود.

محمد الشعار وزیر کشور سوریه امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی به تشریح نتایج همه پرسی قانون اساسی جدید پرداخت و گفت : تعداد شهروندانی که با شرکت در این همه پرسی، حق قانونی خود را اعمال کردند، هشت میلیون و 376 هزار و 447 نفر بود یعنی میزان مشارکت در این رویداد، 4/57 درصد از مجموع 14میلیون و 589 هزار و 954 نفری بود که تا روز 1/1/2012 حق شرکت در همه پرسی را داشته‌اند.753 هزار و 208 نفر از تعداد شرکت کنندگان با قانون اساسی جدید یعنی 9 درصد، موافقت نکردند و تعداد اوراق باطله نیز 132 هزار و 920 برگه یعنی 6/1 درصد بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet