هدر موبایل
1390/12/09 10:21:32
سرویس سیاسی

تصویب بسته مالی کمک به یونان در پارلمان آلمان

پارلمان آلمان طرح ارائه دومین بسته کمک مالی اتحادیه اروپا به یونان به ارزش ۱۷۳ میلیارد دلار را تصویب کرد.
تصویب بسته مالی کمک به یونان در پارلمان آلمان پارلمان آلمان طرح ارائه دومین بسته کمک مالی اتحادیه اروپا به یونان به ارزش 173 میلیارد دلار را تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/230.jpg تصویب,بسته,مالی,کمک,به,یونان,در,پارلمان,آلمان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان روز گذشته (دوشنبه) به نمایندگان پارلمان این کشور هشدار داد عدم تصویب بسته مالی اتحادیه اروپا، اقدامی غیرمسولانه در قبال مردم و کشور است که به ورشکستگی بانک‌ها منجر می‌شود.

پیش‌بینی می‌شد با وجود اعلام حمایت احزاب مخالف از این بسته، به آسانی در پارلمان تصویب شود.

496 نماینده با ارائه این بسته از سوی اتحادیه اروپا موافقت کرده در حالی که 90 نماینده مخالف و 5 نماینده نیز به آن رای ممتنع دادند.

اما ارائه بسته نجات مالی اتحادیه اروپا به یونان، همچنان مخالفت مردم و سیاستمداران آلمان، بزرگترین کشور اقتصادی منطقه اروپا را به همراه دارد.

صدراعظم آلمان که در جلسه روز گذشته پارلمان حضور داشت در سخنانی پیش از آغاز رای‌گیری گفت: مسیری که در مقابل یونان قرار دارد طولانی و همراه با خطرات بسیاری است؛ مسیری که امیدواریم با موفقیت‌آمیز بودن این طرح مالی همراه باشد؛ البته هیچ‌گاه نمی‌توان تضمینی 100 درصد درباره موفقیت‌آمیز بودن این طرح ارائه داد.

این دومین بسته نجات مالی است که قرار است طی دو سال گذشته به یونان ارائه شود.

بسته نخست با همراهی صندوق بین‌المللی پول ارائه شد در حالی که این بسته تنها از سوی اتحادیه اروپا و با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای مقابله با بحران کسری بودجه و بدهی یونان ارائه می‌شود.

ارزش بسته نخست ارائه شده به یونان 148 میلیارد دلار بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet