انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/09 11:25:38
سرویس بین الملل
عابدی: "1+5" تحت تأثیر زیاده خواهی آژانس قرار نگیرد

مذاکرات هسته‌ای با "1+5" وارد فازهای جدیدی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیاده خواهی ۱+۵ برای ایران پذیرفتنی نیست، گفت: غرب باید ایران هسته‌ای را بپذیرد و مذاکرات هسته‌ای ایران باید وارد فازهای جدیدی شود.
مذاکرات هسته‌ای با "1+5" وارد فازهای جدیدی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیاده خواهی 1+5 برای ایران پذیرفتنی نیست، گفت: غرب باید ایران هسته‌ای را بپذیرد و مذاکرات هسته‌ای ایران باید وارد فازهای جدیدی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/261.jpg مذاکرات,هسته‌ای,با,"1+5",وارد,فازهای,جدیدی,شود Icana

محمد کریم عابدی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در آستانه نشست با گروه 1+5 ، گفت: ایران همیشه آماده مذاکرات با گروه 1+5 است و مذاکرات را در حد عقلانیت و منطق و در چارچوب قوانین بین المللی پیش می‌گیرد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه 1+5 در چند نشست اخیر همکاری های مثبتی با ایران داشته است و نباید گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی باعث زیاده خواهی غرب شود، گفت: این زیاده خواهی  برای ایران قابل پذیرش نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ادامه داد: غرب باید ایران هسته ای را بپذیرد و این دوره از مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 باید به دور از مذاکرات اولیه  وارد فازهای جدیدی شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران تحت فشار گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی و جوسازی های رسانه های غربی هیچ گاه روند فعالیت های هسته ای خود را متوقف نخواهد کرد، تصریح کرد: در این دور از مذاکرات، 1+5 باید درباره تحریم های اخیر غرب علیه ایران مواضع روشنی اتخاذ کند و با عقلانیت پای میز مذاکره بنشیند.

این نماینده مجلس هشتم اقدام جمهوری اسلامی ایران در پیش‌شرط نگذاشتن برای این دوره از مذاکرات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند بدون پیش‌شرط وارد مذاکرات شود و در این دوره تعاملات بهتری با گروه 1+5 داشته باشد.

عابدی تصریح کرد: امروز یک باب جدید پیش‌روی جمهوری اسلامی ایران گشوده شده است و ایران می‌تواند از آن استفاده مطلوب را ببرد و به‌عنوان یک کشور هسته‌ای خود را به جهان بشناساند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اذعان گزارش آژانس انرژی اتمی ایران به گسترش دستاوردهای هسته ای ایران و پیشرفت کشور در دستیابی به نسل جدید سانتریفیوژها را یک پیروزی بزرگ برای دانشمندان هسته ای کشور عنوان کرد و گفت: این دستاورد قدرت چانه زنی ما را در مذاکرات آتی افزایش خواهد داد.

کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ابراز خوشبینی در خصوص از سرگیری مذاکره با ایران اعلام کرد که مذاکره میان تهران و کشورهای ۵+۱ در خصوص موضوع هسته‌ای ایران احتمالاً به زودی آغاز می‌شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet