هدر موبایل
1390/12/09 14:47:00
سرویس اجتماعی
فدایی:

امنیت شغلی کارگران افزایش یابد

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تغییر قراردادهای کارگری از قراردادهای حجمی به قراردادهای کار معین، امنیت شغلی کارگران را افزایش می دهد.
امنیت شغلی کارگران افزایش یابد دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تغییر قراردادهای کارگری از قراردادهای حجمی به قراردادهای کار معین، امنیت شغلی کارگران را افزایش می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/12991.jpg امنیت,شغلی,کارگران,افزایش,یابد Icana

صمد فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با تاکید براین که باید مکانیزمی تعریف شود تا کارگران امنیت شغلی بالاتری داشته باشند، تصریح کرد: اقدامات بسیاری در کمیسیون اجتماعی مجلس از حدود یک سال پیش تا به حال در دست بررسی و قدام است که مهمترین آنها تغییر قراردادهای کارگری است که بر اساس آن کارگران به جای قراردادهای حجمی با دستگاه‌های مربوطه به صورت طرف قرارداد کارمعین قرارداد داشته باشند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به این ترتیب با این نوع قرارداد از استثماری که ممکن است برخی از کارفرمایان در حق کارگران داشته باشند، جلوگیری می‌شود.

وی در ادامه بحث بیمه‌های کارگری را از دیگر دغدغه‌های کمیسیون اجتماعی مجلس دانست و گفت: در این کمیسیون بیمه کارگران ساختمانی، بیمه زنان خانه دار، بیمه بیکاری وموارد این چنینی را در دستور کار قرار داده که برخی از این موارد به قانون تبدیل شدند و تلاش اعضای کمیسیون براین است که از بخش کارگری در موضوع بیمه‌ها حمایت شود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با ابراز امیدواری درباره اینکه حق این افراد در این زمینه نیز به شکل مطلوبی ادا شود، بیان کرد: بحث افزایش حقوق کارگران از جمله مواردی بوده که همواره کمیسیون اجتماعی مجلس آن را پیگیری کرده است هر چند هنوز علی رغم پیگیری‌های فراوان به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

فدایی گفت: انتظار می‌رود افزایش 15 تا 20 درصدی دستمزدهای کارگران را شاهد باشیم تا بتوان قدرت خرید کارگران را حفظ کرد و امیدواریم در سال جدید تلاش‌ها بر این مساله منعکس شود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: با توجه به وضعیت تورم در کشور، حداقل دریافتی کارگران واقع‌بینانه نیست و باید حتما تجدید نظری در این مورد صورت بگیرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet