هدر موبایل
1390/12/09 11:26:59
سرویس سیاسی
صالحی در دیدار مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو :

ایران خواهان اعمال کامل حقوق خود طبق معاهده ان‌پی‌تی است

علی اکبر صالحی در حاشیه نشست نوزدهم شورای حقوق بشر ضمن تاکید بر اهمیت NTP تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو پایبند معاهده خواهان اعمال کامل حقوق خود طبق این معاهده است.
ایران خواهان اعمال کامل حقوق خود طبق معاهده ان‌پی‌تی است علی اکبر صالحی در حاشیه نشست نوزدهم شورای حقوق بشر ضمن تاکید بر اهمیت NTP تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو پایبند معاهده خواهان اعمال کامل حقوق خود طبق این معاهده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11840.jpg ایران,خواهان,اعمال,کامل,حقوق,خود,طبق,معاهده,ان‌پی‌تی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه عصر روز گذشته دوشنبه 8 اسفند ماه در دیدار با کاظم اجمال توکایوف، مدیرکل دفتر سازمان ملل در ژنو ضمن تاکید بر اهمیت کنفرانس خلع سلاح به عنوان تنها نهاد مذاکراتی در زمینه خلع سلاح افزود: اولویت جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس مذاکره برای نابودی کامل سلاح‌های هسته‌یی است و از هرگونه برنامه‌ای که در راستای نابودی این سلاح‌ها باشد حمایت می‌کند.

صالحی با اشاره به همکاری فعال و سازنده کشورمان با آژانس وجود بازرسی‌های دائمی و عضویت در معاهدات مختلف خلع سلاح اعلام کرد: بر اساس مبانی اعتقادی نیز ما مخالف سلاح هسته‌ای هستیم و رهبر معظم انقلاب نیز اخیرا فتوای خود را درباره مخالفت با این سلاح‌ها اعلام داشته‌اند.

وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر حقوق حقه جمهوری اسلامی ایران و این که زیر بار هیچ گونه فشاری نمی‌رویم گفت: با هر گونه تبعیض، استانداردهای دوگانه و برخوردهای گزینشی در قالب NPTمخالفیم و از ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌یی در خاورمیانه حمایت می‌کنیم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet