انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/09 12:23:51
سرویس بین الملل
اکرمی: نظام سلطه خواستار تشدید جنگ داخلی در سوریه است نه تأمین حقوق مردم

نقش موثر فرهیختگان و روشنفکران سوری در افشای توطئه خارجی در آشوب ها

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه نظام سلطه خواستار تشدید جنگ داخلی در سوریه است نه تأمین حقوق مردم، گفت: فرهیختگان و روشنفکران سوری در تحقق اصلاحات اصولی و افشای توطئه‌های کشورهای خارجی می‌توانند تأثیر بسیاری بگذارند.
نقش موثر فرهیختگان و روشنفکران سوری در افشای توطئه خارجی در آشوب ها عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه نظام سلطه خواستار تشدید جنگ داخلی در سوریه است نه تأمین حقوق مردم، گفت: فرهیختگان و روشنفکران سوری در تحقق اصلاحات اصولی و افشای توطئه‌های کشورهای خارجی می‌توانند تأثیر بسیاری بگذارند. https://cdn.icana.ir/d/019/16540.jpg نقش,موثر,فرهیختگان,و,روشنفکران,سوری,در,افشای,توطئه,خارجی,در,آشوب,ها Icana

سیدرضا اکرمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تأیید قانون اساسی جدید سوریه از سوی مردم، گفت: این اقدام نشان داد که اکثریت جامعه آن کشور خواهان دستیابی به آزادی، نشاط سیاسی، رفاه و آرامش مدنی از طریق روش‌های مسالمت آمیز هستند اما نظام سلطه و کشورهای عرب وابسته به آن تنها به سقوط بشار اسد فکر می‌کنند.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی افزود: استکبار جهانی الگوگیری انقلاب‌های منطقه از نظام جمهوری اسلامی ایران را مشاهد می‌کند و برای کنترل و انحراف این رویکرد به دنبال راه اندازی قیام‌های مصنوعی در کشورهای حامی مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی است.
وی فشار مضاعف قدرت‌های غربی و اتحادیه عرب به سوریه را دخالت در امور داخلی آن کشور اعلام کرد و افزود: نیت آن‌ها تأمین حقوق مردم نیست بلکه این کشور‌ها نابودی مقاومت لبنان و فلسطین را در سایه سرنگونی نظام سیاسی دمشق دنبال می‌کنند و کاری ندارد که چند نفر در سوریه قربانی امیال و خواسته‌های استکباری آن‌ها می‌شوند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری شکست غرب در عراق و افغانستان، تصریح کرد: ‌ وقتی قدرت‌های استعمارگر نمی‌توانند در شرایط عادی حقوق ملت‌ها را چپاول و غارت کنند، با اعمال تحریم‌های سیاسی و اقتصادی یکجانبه، راه انداختن جنگ و ایجاد تنش و آشوب داخلی برای دخالت در امور کشورهای آزاده و مستقل برنامه ریزی می‌کنند.
وی اعتراف قطر به تجهیز تسلیحاتی معارضان سوری را نشانه سرسپردگی آن به نظام سلطه خواند و ادامه داد: قدرت‌های سلطه‌گر برای آنکه تا حدی چهره خود را نزد افکار عمومی جهان ترمیم کنند، دوحه و ریاض را مأمور تحریک معارضان سوری کردند تا بعد با یک ژست حامی حقوق بشر وارد صحنه تحولات شوند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری مشارکت اکثریت مردم سوریه در همه‌پرسی قانون اساسی جدید این کشور، تأکید کرد: همانطور که کشورهای استکباری نتوانستند در عراق و افغانستان راه به جایی ببرند، پیش بینی می‌شود بشار اسد با حمایت مردم اشتباهات گذشته را ترمیم و وعده اصلاحات در ساختار حاکمیتی را تکمیل کند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس یادآور شد: روحانیون، نخبگان، فرهیختگان و روشنفکران سوری در تحقق اصلاحات اصولی و افشای توطئه‌های کشورهای خارجی می‌توانند تأثیر بسیاری بگذارند، بنابراین باید از گوشه نشینی پرهیز و با تمام قدرت در صحنه سیاسی این کشور نقش آفرینی کنند.
حمد بن جاسم آل ثانی  نخست وزیر قطر روز دوشنبه (۸ اسفند) تایید کرد که کشورش تسلیحات در اختیار مخالفان سوریه قرار داده است. وی در توجیه این اقدام خود علیه سوریه گفت که مخالفان حق دارند که از خود دفاع کنند.
هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در پایان سفر خود به کشورهای شمال آفریقایی در مصاحبه‌ای گفت: نظام رئیس جمهور سوریه خواهد رفت، این موضوع اتفاق خواهد افتاد. موضوع فقط زمان آن است و من امیدوارم که این موضوع سریع‌تر اتفاق افتد تا کشتار‌ها متوقف شود.
محمد الشعار وزیر کشور سوریه امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی به تشریح نتایج همه پرسی قانون اساسی جدید پرداخت و گفت: تعداد شهروندانی که با شرکت در این همه پرسی، حق قانونی خود را اعمال کردند، هشت میلیون و ۳۷۶ هزار و ۴۴۷ نفر بود یعنی میزان مشارکت در این رویداد، ۴/۵۷ درصد از مجموع ۱۴میلیون و ۵۸۹ هزار و ۹۵۴ نفری بود که تا روز ۱/۱/۲۰۱۲ حق شرکت در همه پرسی را داشته‌اند. ۷۵۳ هزار و ۲۰۸ نفر از تعداد شرکت کنندگان با قانون اساسی جدید یعنی ۹ درصد، موافقت نکردند و تعداد اوراق باطله نیز ۱۳۲ هزار و ۹۲۰ برگه یعنی ۶/۱ درصد بوده است. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet