پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/09 16:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان مطرح کرد:

افشای برنامه دشمن برای اختلال در انتخابات

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نقشه های دشمنان برای انتخابات مجلس گفت:دشمنان طراحی هایی برای ورود تیم های تروریستی به ایران داشتند و ۴۵ گروه مسلح که می خواستند ار مرزهای غربی وارد کشور شوند دستگیر شدند؛
افشای برنامه دشمن برای اختلال در انتخابات عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نقشه های دشمنان برای انتخابات مجلس گفت:دشمنان طراحی هایی برای ورود تیم های تروریستی به ایران داشتند و 45 گروه مسلح که می خواستند ار مرزهای غربی وارد کشور شوند دستگیر شدند؛ https://cdn.icana.ir/d/019/13963.jpg افشای,برنامه,دشمن,برای,اختلال,در,انتخابات Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛"دکتر زهره الهیان"؛ متولد کرمانشاه،پزشک و دارای مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.وی نماینده تهران در مجلس هشتم و تنها زن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است. الهیان که سال ها سابقه فعالیت در جنبش دانشجویی را دارد هم اکنون رییس کمیته حقوق بشر مجلس است. کمیته ای که توانسته نقش فعالی در مقابله با هجمه غرب علیه ایران و همچنین پشتیبانی از انقلاب های منطقه ایفا کند.
نماینده تهران درمجلس معتقد است که انتخابات مجلس نهم با حضور و مشارکت گسترده مردم برگزار خواهد شد و اکثریت مجلس آینده با اصولگرایان خواهد بود. او همچنین مبارزه با مفاسد را از نقاط درخشان مجلس هشتم می داند و می گوید: با مفاسد کلان برخورد کردیم که باعث تغییر برخی مدیریت ها در بعضی  از شرکت ها شد یکی از این موارد شرکت ملی نفت بود که پیرو شکایات فهمیدیم مفاسد مالی شدید در این شرکت وجود دارد که نهایتا موجب عزل مدیرعامل شرکت نفت شد.
الهیان با اشاره به نقشه های دشمنان برای انتخابات مجلس اظهار می دارد: دشمنان طراحی هایی برای ورود تیم های تروریستی به ایران داشتند و 45 گروه مسلح که می خواستند ار مرزهای غربی وارد کشور شوند دستگیر شدند؛ تلاش دشمن در این بود که در آستانه انتخابات در ایران کشته بگیرد و باعث شود فضا امنیتی شود و به دنیا اعلام کنند انتخابات با حضور نیروهای نظامی و سرنیزه برگزار شده ولی به لطف خدا و تسلط مراکز امنیتی این دسیسه هم خنثی شد.

مشروح گفتگوی جهان با زهره الهیان در ادامه می آید:
 
**اکنون حدود چهار سال ازعمر مجلس هشتم می گذرد.ارزیابی شما از عملکرد مجلس در این دوره و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی چیست؟
مجلس هشتم در مجموع نقاط مثبت و منفی را در خود دارد؛ ولی مجموعا در یک رویکرد کلان می توان مجموع برآیند عملکرد مجلس هشتم را مثبت ارزیابی کرد. روندی که در حوزه سیاست خارجی در مجلس هشتم داشتیم ؛مورد تقدیر و تشکر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و مجلس در مقابله با قدرت های زورگو و شرایط تحولات منطقه و انقلاب در کشورهای مسلمان و انقلاب مردم  علیه رژیم ها؛ اقدامات خوبی انجام داد؛ برگزاری همایش حمایت از فلسطین که با رویکرد بیداری اسلامی با حضور اندیشمندان و متفکران تشکیل شد و 40 بیانیه ای که مجلس در محکوم کردن نظام سلطه در بخش های مختلف خصوصا در بحث هسته ای صادر کرد از جمله اقدامات خوب مجلس هشتم بود.
تصویب طرح هدفمندی یارانه ها نیز اقدام بسیار خوب مجلس بود؛هرچند اختلافات زیادی میان دولت و مجلس در این راستا وجود داشت و تفاوت نگاه ها بین اقتصادانان مجلس و دولت وجود داشت؛ این نگرانی را داشتیم که شیب تند هدفمندی یارانه ها باعث فشار به طبقات ضعیف و کم درآمد شود به همین دلیل تصویب این طرح در مجلس طول کشید و در یک نوبت هم به جهت این نگرانی رد شد.
مجلس در خصوص بحث هدفمندی یارانه 57 جلسه با حضور نمایندگان دولت داشت و تبادل نظر در این خصوص بین دولت و مجلس صورت گرفت و مجلس تلاش کرد رویکرد مثبتی در این زمینه داشته باشد و از طولانی شدن این طرح احتناب کند و این مساله نشان از پویایی مجلس و دولت است که با وجود اختلاف دیدگاه نهایتا به یک توافقی درطول جلسات مختلف رسیدند.
همچنین در رابطه با لوایح بودجه سالیانه که متاسفانه از سوی دولت با تاخیر ارائه می شود؛ همچون بودجه 92 که با سه ماه تاخیر ارائه شد ، مجلس اجاده نداد این روند به بن بست کشیده شود و با همکاری کار را متوقف نکرد و بحث بودجه را تسریع کرد.
در کمیسیون امنیت ملی به تحولات بین المللی بسار حساس بودیم؛ جلسات متعدد در شرایط بیداری اسلامی و انقلاب ملت های مسلمان مکرر با همکاری وزرات خارجه نشست ها و هم اندیشی هایی به صورت دوره ای داشتیم ” فعالیت های آنان در رسانه های بیگانه و سایت ها و محافل مختلف در زمینه انتخابات ایران ادامه دارد که آخرین آن در سوئد بود یک نشست مخفیانه که با حضور اپوزیسیون؛ منافقین و گروه های تروریستی با هدف همفکری در ارتباط با اخلال در انتخابات ایران برگزار شد “ از مسئولین وزارت خارجه دعوت کردیم و گزارش عملکرد در عرصه بین الملل از آنان خواستیم و مجلس هم نظارت خود را ارائه کرد.
در حوزه حقوق بشر مجلس برای اولین بار بود که در طول مجالس گذشته این طور فعالیت گسترده هم در مجامع بین المللی حقوق بشری و هم مکاتبات با روسای پارلمان های دنیا داشتیم.
 
**مهمترین کاری که شما به عنوان یک نماینده در این چهار سال در مجلس کردید چه بود؟
حرکت هایی که در حوزه حقوق بشر انجام دادیم؛ در عرصه بین الملل بسیار مهم و تاثیرگذار بود چون هجمه اصلی که از سوی کشورهای غربی وارد می شود؛ بحث حقوق بشر است با شایعه پراکنی و جاروجنجال رسانه ای -در شرایط فعلی که جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو در کشورهای منطقه مطرح است-؛ تلاش می کنند محبوبیت جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند.
بنده در حوزه زنان و خانواده به خصوص سلامت زنان فعالیت داشتم؛ در خصوص مشارکت های مردمی در قالب "ان جی او"ها و سازمان های مردم نهاد هم فعال بودم که فراکسیونی در این خصوص با عنوان حمایت از سازمان های مردم نهاد نام گرفت و بیش از 80 نماینده عضو آن هستند. ان جی او ها نماد مشارکت مردم در امور کشور است.
مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ نیز از موارد مهمی بود که در دستور کار ما قرار گرفت؛ گزارش ها و پرونده هایی که از سوی مردم و شاکیان ارائه می شد را پیگیری کردیم و با مفاسد کلان برخورد کردیم که باعث تغییر برخی مدیریت ها در بعضی  از شرکت ها شد به طور مثال یکی از این موارد شرکت ملی نفت بود که پیرو شکایات فهمیدیم مفاسد مالی شدید در این شرکت وجود دارد و فعالیت های باندی و گروهی در آن جا در حال صورت گرفتن است؛ آنان را پیگیری کردیم؛ کمیسیون اصل نود و نهایتا سازمان بازرسی کشور گزارش مفصلی در این خصوص دادند؛ سوال از وزیر وقت رفاه در این خصوص داشتیم که نهایتا موجب عزل مدیرعامل شرکت نفت شد.
 
**پیش بینی شما از مشارکت مردم در انتخابات و همین طور برنامه دشمن و فتنه گران در این باره چیست؟
با توجه به این که این انتخابات بعد از فتنه 88 است حضور مردم بسیار پرشور خواهد بود و مردم اهمیت این انتخابات را به خوبی متوجه هستند. حضور مردم در این انتخابات موجب ناامیدی دشمنان نظام می شود چرا که آنان تلاش دارند که این دروغ را در عرصه بین الملل پخش کنند که روند نظام در ایران دیکتاتوری است، آرا مردم در تصمیم گیری ها نقشی ندارند و دموکراسی و آزادی در ایران نیست.
حضور مردم در پای صندوق رای این پیام را برای دشمنان دارد که مردم خود برای آینده کشور تصمیم گیری کنند و در آینده کشور تاثیرگذار هستند.
فتنه گران فعالیت های مفصل و پیگری هایی از ماه های قبل داشتند که بسیاری از آن ها خنثی شد؛ طراحی هایی که برای به خیابان کشاندن مردم در 25 بهمن داشتند که خنثی شد. مردم با بصیرت و بیداری بی اعتنا از این بهانه گذاشتند و به فتنه گران نگاه نکردند و این نشان از ریزش عقبه اجتماعی فتنه گران بود.
دشمنان طراحی هایی برای ورود تیم های تروریستی به ایران داشتند و 45 گروه مسلح که می خواستند ار مرزهای غربی وارد کشور شوند دستگیر شدند؛ تلاش دشمن در این بود که در آستانه انتخابات در ایران کشته بگیرد و باعث شود فضا امنیتی شود و به دنیا اعلام کنند انتخابات با حضور نیروهای نظامی و سرنیزه برگزار شده ولی به لطف خدا و تسلط مراکز امنیتی این دسیسه هم خنثی شد.
فعالیت های آنان در رسانه های بیگانه و سایت ها و محافل مختلف در زمینه انتخابات ایران ادامه دارد که آخرین آن در سوئد بود یک نشست مخفیانه که با حضور اپوزیسیون؛منافقین و گروه های تروریستی با هدف همفکری در ارتباط با اخلال در انتخابات ایران برگزار شد.
 
*چرا تا کنون برنامه مدون و مشخصی از سوی داوطلبان مجلس برای مجلس نهم ارائه نشده و تنها همه شعار می دهند؟
آنان اگر ادعا و شعاری در این ارتباط می دهند باید برنامه ای برای تحقق آن شعار ارائه بدهند نمایندگان خود را باید در مقابل وعده هایی که به مردم می دهند مسئول بدانند وقتی مردم رای می دهند نباید فقط فریب شعارها را بخورند؛ بلکه باید از این جریان سیاسی و نمایندگان مورد نظر برنامه هایشان را مطالبه کنند؛ مردم باید به سابقه افراد بسیار توجه کنند.
 
**شما در مجلس هشتم رییس کمیته حقوق بشر بودید؟ در ارتباط با حقوق بشر چه کردید؟ وضعیت حقوق بشر ایران در مقایسه با ” موضوع وقف دانشگاه آزاد مهم ترین نقطه منفی در کارنامه مجلس هشتم بود “ دنیا چگونه است؟ گزارش و عملکرد "احمد شهید" را چگونه می بینید؟
جمهوری اسلامی ایران از معیارهای خوبی در جهت حقوق بشر برخوردار است؛ حتی از بسیاری از کشورهای غربی وضعیت بهتری داریم و این را می توان با آمار و ارقام مشاهده کرد. اما آنچه از نظر مجامع حقوق بشری و کشورهای غربی به حساب می آید برای ما مصداقی ندارد؛ برای مثال سوالی که احمد شهید از ایران دارد این است که چرا ایران از حقوق همجنس‌بازان دفاع نمی کند. هر چه قدر آنان اتهام نقض حقوق بشر بزنند باز هم با این مساله کنار نمی آییم. ما ملاک هایمان ملاک های دین اسلام است نه ملاک های غربی.
این گزارش و انتخاب ایشان کاری سیاسی است تا حرکتی در جهت دفاع از حقوق بشر باشد همواره آمریکا و غرب تلاش داشتند با ابزار حقوق بشر؛ مقاصد سیاسی خود را دنبال کنند و دیدگاه هایشان را تحمیل کنند ولی ایران زیر بار این تهدیدها نمی رود و احمد شهید در پایین گزارش خود فقط به سوی گروه منافق و معاند و سلطنت طلب می رود و از منظر آنان حقوق بشر در ایران را گزارش می دهد؛ تا الان گروه ها و "ان جی او"هایی که از ایران رفتند به هیچ وحه از گزارش های این گروه ها استفاده نکردند که این نشانه سیاسی کاری در حوزه حقوق بشر است. بنده به هیچ وجه این موضوع را به صلاح سازمان ملل و شورای حقوق بشر سازمان ملل نمی دانم.
 
**شما نامه های زیادی را در مورد وضعیت حقوق بشر در بحرین، ترور دانشمندان ایرانی، و... به مجامع جهانی نوشتید. آیا این نامه نگاری ها نتیجه ای داد؟
ما در شروع انقلاب های اسلامی در منطقه و موج بیداری اسلامی نگرانی هایی در خصوص نقض حقوق مردم در این کشورها خصوصا در بحرین داشتیم. این روزها شاهد کشتارها شکنجه ها و مجروحیت هایی در تظاهرات و وقایع تلخی هستیم که بیان آن هم برای ما دردآور است. مکاتباتی در چندین مورد با دبیر کل سازمان ملل؛ کمیسریای عالی حقوق بشر و شورای حوقق بشر و روسای مجالس داشتیم و خواستیم سازمان ملل این عملکرد را محکوم کند. نامه هایی که به این مجامع زدیم تا حدی در رویکرد آنان تاثیر داشت. تلاش دوستان ما در وزارت خارجه و امضاهایی که از سوی نمایندگان مجلس جمع آوری شد فشارهایی را ایجاد کرد و موجب شد اتحادیه اروپا در خصوص مسائل بحرین مواضعی را در جهت محکوم کردن این جنایت ها اتخاذ کردند.
 
**یکی از مسائل مورد انتقاد در مورد مجلس هشتم مسئله دانشگاه آزاد است. نظر شما در این باره چیست؟ چه اتفاقی در روز موسوم به یکشنبه سیاه افتاد و شما چه کردید؟
موضوع وقف دانشگاه آزاد مهم ترین نقطه منفی در کارنامه مجلس بود همان روز که این طرح مطرح شد تذکراتی را به مجلس دادیم که طراحان این طرح دارند از جایگاه رهبر معظم انقلاب خرج می کنند. متاسفانه در آن زمان ریاست مجلس که بر عهده نایب رییس مجلس بود به تذکرات ما توجه نکرد و این طرح را در دستور کار قرار داد.
لابی دانشگاه آزاد با رییس کمیسیون آموزش مجلس باعث شد این طرح در دستور کار قرار گیرد بلافاصله فردای آن روز که نمایندگان متوجه شدند؛ طرح دو فوریتی دیگری در جهت این که اساس نامه دانشگاه آزاد همچنان اجرا شود و حکم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ملاک قرار دهند در جریان است.
مجلس بلافاصله پس از این که متوجه شد گروهی با عنوان رهبر معظم انقلاب بنا داشتند این طرح را تصویب کنند مصوبه خود را پس گرفت قبل از آن نیز رهبر معظم انقلاب دستور دادند جلوی مصوبه قبلی گرفته شود.
 
**برخی معتقدند که شما و برخی همفکرانتان با ساکتین فتنه در انتخابات مجلس وحدت کرده اید. پاسخ شما چیست؟
مواضع ما در جریان فتنه کاملا مشخص است اگر مواضع و مصاحبه ها و نطق های ما رصد شود همه چیز مشخص خواهد شد. تیمی بودیم که مقابله با جریان فتنه را در دستور کار داشتیم؛ برخی از افرادی که آنان را ساکتین فتنه نسبت می دهند اینها بعد از یک تاخیری مواضع خود را در قبال فتنه مشخص کردند و مرزبندی های خود ” شواهد و اخباری که داریم این است که جریان انحرافی با وجود این که اعلام کرده در انتخابات نقشی ندارد و سکوت کرده ولی با مهره های سفید و افراد ناشناخته در عرصه انتخابات وارد شده و حمایت های کلان پولی و مادی از آنان کرده است “ را شفاف کردند همان طوری که رهبری فرموند در بررسی عملکرد افراد و شخصیت ها باید مجموع نکات مثبت و منفی را در نظر داشته باشیم  ولی این مساله مد نظر دوستان قرار نگرفت و بعضا اشاره می شود که این افراد باید از دایره اصولگرایی خارج شوند. این نگاه مورد نظر رهبر معظم انقلاب نیست و ایشان تاکید دارند برای تحقق آرمان گرایی می بایست به واقعیت ها و مصالح موجود توجه داشت و برای رسیدن به وحدت باید به نوعی اغماض کرد.
 
**چرا همیشه تعداد پنج نامزد زن تنها در لیست اصولگرایان جای دارد؟ چرا این تعداد کمتر یا بیشتر نمی شود؟ آیا ظرفیت زنان تنها یک – ششم ظرفیت مردان است یا تبعیض وجود دارد؟
ظرفیت های خانمها بسیار بیشتر ازاین هاست همان طوری که در مجلس هشتم هشت نفر را کاستی نمی دانستیم؛ باید در احزاب این فرایند به وجود آید که از ظرفیت بانوان توانمند استفاده کنند از خانم ها برای حضور در مجلس دعوت کنند و زمینه های آن ایجاد شود تا بانوان توانمند هم حضور موثر خود را اثبات کنند. بیش از این ها بانوان توانمند هستند در طول این سی سال خانم هایی داشتیم که اقدامات بسیار خوبی انجام دادند؛ در سطوح عالی تحصیلات دارند. اینها باید به کار گرفته شوند؛ ما هم در این راستا تلاش خود را کردیم و این سوال را رسانه ها باید از احزاب و گروه های سیاسی تصمیم گیر داشته باشند.
 
**چرا جبهه متحد اصولگرایان را انتخاب کردید؟
جبهه متحد اصولگرایان با پرچم وحدت حول محور روحانیت یعنی جامعیتن؛ که همان جامعه روحانیت مبارز و مدرسین است؛ شکل گرفت و آیت الله مهدوی کنی به عنوان پدر روحانی این جمع محور جبهه متحد قرار گرفتند.
درطول نظام روحانیت همواره مسیر انقلاب را از انحراف مصون کرده و بر اساس منشور اصولگرایی که جامعتین آن را ترسیم کرده اند. باید حول محور جامعتین و آیت الله مهدوی کنی و آیت الله یزدی این را مسیر را ادامه دهیم در این جبهه شخصیت هایی مانند دکتر ولایتی و دکتر حداد عادل که مشاوران رهبر معظم انقلاب هستند حضور دارند. این جمع را به عنوان یک جریان عادل و وحدت بخش می دانیم.
 
**این روزها بازار تخریب علیه جبهه متحد اصولگرایان داغ شده است. علت چیست؟ چه توصیه ای به تخریب گران دارید؟
همواره در طول انتخابات جریان هایی که به لحاظ مبانی فکری و ایدئولوژی ضعیف هستند و برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارند با تخریب دیگران و سایر گروه ها تلاش می کنند راهی برای خود ایجاد کنند؛ در این راستا تخریب هایی که علیه جبهه متحد است را در این جهت می بینیم.
 
**برخی محافل از هزینه های میلیاردی جریان انحرافی و جریان فتنه در انتخابات و همچنین ائتلاف این دو خبر می دهند. تحلیل و ارزیابی شما در این باره چیست؟
شواهد و اخباری که داریم این است که جریان انحرافی با وجود این که اعلام کرده در انتخابات نقشی ندارد و سکوت کرده ولی با مهره های سفید و افراد ناشناخته در عرصه انتخابات وارد شده و حمایت های کلان پولی و مادی از آنان کرده است تا کرسی های آنان در مجلس آینده جریان داشته باشد.
شواهد و اخباری که داریم حاکی از این است که پشت صحنه جریان انحراف و فتنه با هم همدست شده و با استراتژی اختلاف افکنی بین اصولگرایان وارد شده اند. جریان انحراف از طریق جریان فتنه تلاش دارند به مقاصد خود برسد.
 
** نتیجه انتخابات مجلس نهم را چگونه پیش بینی می کنید؟
انتخابات مجلس نهم با حضور و مشارکت گسترده مردم برگزار خواهد شد و بر اساس پیش بینی ها اکثریت مجلس آینده با اصولگرایان خواهد بود؛ زیرا مردم اقبالی به جریان فتنه و انحراف ندارند.
 
**اولویت های مجلس نهم چیست؟ اگر رای آوردید در مجلس نهم چه خواهید کرد؟ آیا کاری باقی مانده از مجلس هشتم برای مجلس نهم وجود دارد؟
کارهای ناتمامی هست که در این مجلس شکل گرفت ولی فرصت برای به نتیجه رساندن آن نبود؛ فعالیت هایی که در حوزه اشتغال زایی داریم و جلسات تخصصی که برگزار کردیم و بنا داریم این جلسات را در مجلس آینده ادامه دهیم.
درحوزه امنیت زنان؛ کارهای پژوهشی و امنیتی خوبی صورت گرفته و نیز در مجلس آینده اقداماتی صورت خواهد گرفت. با کمک دولت لایحه امنیت زنان را تدوین خواهیم کرد که در صورت تنظیم به سرعت به مجلس خواهد آمد و در حوزه سلامت زنان؛ فعالیت هایی را با کمک فرهنگستان علوم پزشکی انجام می دهیم تا بتوانیم در حوزه سلامت زنان فعالیت جدی داشته باشیم زیرا سلامت خانواده در گرو سلامت زنان است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet