هدر موبایل
1390/12/09 15:40:26
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم:

مبادله تهاتری بهترین شیوه دور زدن تحریم هاست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که در شرایط فعلی، استفاده از مبادلات تهاتری برترین شیوه خنثی کردن تحریم هاست، گفت: با توجه به شرایط فعلی بهتر است به جای انجام مبادلات بر مبنای ارز، کالا را مبنای مبادله قرار دهیم.
مبادله تهاتری بهترین شیوه دور زدن تحریم هاست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که در شرایط فعلی، استفاده از مبادلات تهاتری برترین شیوه خنثی کردن تحریم هاست، گفت: با توجه به شرایط فعلی بهتر است به جای انجام مبادلات بر مبنای ارز، کالا را مبنای مبادله قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/8437.jpg مبادله,تهاتری,بهترین,شیوه,دور,زدن,تحریم,هاست Icana

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی به میدان آمده‌اند  و دشمنی خودشان را از راه تحریم بانکی و ارزی دنبال می کنند، می‌بایست به طور موقت از هر راهکاری که بتواند تحریم‌ها را دور بزند، استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در شرایط تحریم باید با هوشمندی عمل کرد، افزود: از جمله راهکارهایی که در شرایط فعلی باعث غلبه بر تحریم‌ها می‌شود، استفاده از مبادلات تهاتری است.

وی ادامه داد: بیش‌ترین حجم مبادله تجاری ما با کشور چین است و با توجه به شرایط فعلی بهتر است به جای انجام مبادلات بر مبنای ارز،  مبنای مبادله با این کشور را کالا قرار دهیم.

مصباحی مقدم این مساله را مورد  تاکید قرار داد که  ذخایر طلای بانک مرکزی در حال حاضر بسیار غنی است  و می تواند تا سال‌های طولانی پاسخگوی انجام مبادلات تجاری ما باشد.

وی تاکید کرد: البته معتقد به استفاده از ذخایر طلا در مبادلات نیستم؛ چرا که برترین روش را برای مقابله با تحریم ها، استفاده از مبادلات تهاتری و مبادله بر مبنای ارز سایر کشورهایی می دانم که در راستای تحریم با جمهوری اسلامی ایران گام برنداشته اند.

پیش از این محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که ایران در مبادلات تجاری با دیگر کشورها، علاوه بر دلار و ارز کشورهای طرف معامله، می تواند به جای ارز، طلا نیز دریافت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet