خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/12/09 18:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

گزارش آمانو مقدمه‌ کارشکنی غرب در مذاکرات 1+5 است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش اخیر آژانس از فعالیت‌های هسته‌یی کشورمان را نشانه نفوذ آمریکا بر این نهاد بین‌المللی دانست.
گزارش آمانو مقدمه‌ کارشکنی غرب در مذاکرات 1+5 است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش اخیر آژانس از فعالیت‌های هسته‌یی کشورمان را نشانه نفوذ آمریکا بر این نهاد بین‌المللی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2074.jpg گزارش,آمانو,مقدمه‌,کارشکنی,غرب,در,مذاکرات,1+5,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ابراهیمی گزارش هیات بازرسی آژانس از تاسیسات هسته‌یی ایران درباره همکاری جمهوری اسلامی با آژانس و روند غنی‌سازی را مثبت ارزیابی کرد وبه ایسنا گفت:هیاتی که در مرحله دوم وارد ایران شده بود برای بازرسی نیامده بود، بلکه برای مذاکرات مقدماتی 1+5 وارد کشورمان شده بود؛ بنابراین اعضای این هیات ماموریتی برای بازرسی نداشتند.

وی ادامه داد:آنچه در گزارش آژانس به عنوان عدم همکاری ایران در بازدید از سایت پارچین عنوان شده، قابل قبول نیست چرا که توافقی در این باره وجود نداشته و اصلا موضوع بازدید از این سایت در دستور کار بازرسان نبوده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان این‌که گزارش آمانو نشانه نفوذ آمریکا بر آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی است، یادآورشد:اگر غیرازاین باشد دلیلی نداشت که ابتدا بازرسان نظر مثبتی درباره فعالیت‌های هسته‌یی ایران ارائه کنند و بار دوم ابهاماتی را در این خصوص وارد کنند، در حالی که خودشان اذعان دارند هیچ انحرافی در فعالیت‌های هسته‌یی کشورمان مشاهده نکردند.
وی خاطرنشان کرد: شاید دلیل این‌که در گزارش آمانو ابهاماتی درخصوص فعالیت‌های هسته‌یی ایران مطرح شده و القای شبهه شده،‌ این است که آمریکا آنها را به خاطر گزارش مثبت قبلی تحت فشار گذاشته و این بار آژانس می‌خواست نقصی که از نظر آمریکا و رژیم صهیونیستی در گزارش پیشین وجود داشته را برطرف کند، و لذا چنین گزارشی را ارائه کردند.
ابراهیمی گزارش اخیر آمانو را مقدمه‌ای برای کارشکنی غربی‌ها در مذاکرات 1+5 دانست و افزود: قطعا این گزارش بر روند مذاکرات اثرگذار خواهد بود و حتما یکی از ماموریت‌هایی که بر عهده آمانو بوده، تهیه‌ی چنین گزارشی است تا آنها بتوانند در مذاکرات 1+5 علیه ایران موضع بگیرند.
نماینده مردم بیرجند در مجلس با تاکید بر این‌که گزارش اخیر آژانس تاثیری بر فعالیت‌های هسته‌یی کشورمان ندارد، یادآور شد: ایران همچون گذشته در همکاری با آژانس و تحت نظارت این نهاد فعالیت هسته‌یی خود را ادامه می‌دهد و توقفی در این مسیر نخواهد داشت و همان‌گونه که برای راکتور آزمایشگاهی دانشگاه تهران فعالیت کرده، برای تامین سوخت نیروگاه‌های در دستور ساخت نیز غنی‌سازی را ادامه خواهد داد. /
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet