ایام محرم 1398
1390/12/14 10:30:51
سرویس اقتصادی
دولت باید از امروز برای آرام کردن بازار شب عید سال 92 تلاش کند

آمارهای غلط نمی‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با بیان این که آمارهای غلط نمی‌تواند افزایش قیمت‌ در بازار را کنترل کند، گفت: اگر انبارها برای شب عید پر بود، چنین افزایش قیمت‌هایی را شاهد نبودیم.
آمارهای غلط نمی‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با بیان این که آمارهای غلط نمی‌تواند افزایش قیمت‌ در بازار را کنترل کند، گفت: اگر انبارها برای شب عید پر بود، چنین افزایش قیمت‌هایی را شاهد نبودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/15577.jpg آمارهای,غلط,نمی‌تواند,قیمت‌ها,را,کاهش,دهد Icana

علی میرزایی فلاح آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد دولت در کنترل بازار شب عید، تأکید کرد: متأسفانه افزایش قیمت‌های امسال در قیاس با سال‌های گذشته غیرمعمول بوده و گرانی‌ها در پایتخت و سایر شهرهای کشور کاملاً مشهود است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، سخنان مسئولان دولتی به ویژه محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهوری درباره نبود مشکل در بازار و متعادل بودن قیمت‌ها، گفت: این سخنان دولتی‌ها برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و تبرئه کردن خود در شرایط افزایش‌ قیمت‌ها است.

وی تأکید کرد: دولت اقدام پیشگیرانه‌ای برای رویارویی با گرانی‌های شب عید انجام نداده است، زیرا اگر انبار کالاهای شب عید پر بود، افزایش قیمت‌ها تا این حد افزایش پیدا نمی‌کرد.

میرزایی فلاح آبادی افزود: گفته‌های مسئولان دولتی با مشاهداتی که مردم از سطح شهر دارند، بسیار متفاوت است و افزایش قیمت‌ها فشار زیادی به مردم وارد کرده است.

 

دولت برای آرامش بازار شب عید سال 92 از هم‌اکنون به فکر باشد

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم، تمهیدات دولت برای آرامش بازار عید را ناکافی خواند و افزود: در شرایط کنونی دیگر فرصتی برای کاهش قیمت‌ها وجود ندارد و دولت باید از امروز باید برای آرامش بازار شب عید سال 92 تلاش کند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با تأکید بر این که سیب، پرتقال و نارنگی با کیفیت بالا برای ایام پایانی سال ذخیره شده است، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت ارز مورد نیاز واردات را به میزان کافی تأمین کرده و انبارها هم اکنون پر از کالا است، ضمن این که او به شدت مراقب موجودی انبارهای کالایی کشور است.

این در حالی است که 400  مرکز عرضه مستقیم کالا (نمایشگاه بهاره) فعالیت خود را از هفته گذشته در سراسر کشور آغاز کرده‌اند و همزمان فروش فوق‌العاده واحدهای صنفی نیز به‌صورت گسترده آغاز می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet