هدر موبایل
1390/12/09 14:59:00
سرویس اجتماعی
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی خبر داد:

امضای تفاهم‌نامه همکاری با سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی

معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت قوانین مجلس و سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی خبر داد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری با سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت قوانین مجلس و سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/1340.jpg امضای,تفاهم‌نامه,همکاری,با,سامانه,هم‌اندیشی,تشکل‌های,غیردولتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت بهره‌برداری از اندیشه جمعی اصحاب علم و عمل در رسیدگی به طرح‌ها و لوایح تقدیمی به مجلس شورای اسلامی و با عنایت به تأکید بند ک ماده 18 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور، تفاهم‌نامه همکاری با سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیردولتی را امضا کرد.

این تفاهم‌نامه مبنی بر توصیه به افزایش سهم مشارکت انجمن‌های علمی و نخبگان و استعداد‌های برتر در تصمیم‌سازی‌ها منعقد شده است.

بر اساس این تفاهم‌نامه، سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیر دولتی ایران موظف شده است دیدگاه‌های تخصصی انجمن‌های علمی، صنفی و تشکل‌های اجتماعی درباره طرح‌ها و لوایح طرح شده را احصاء و در اختیار معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی قرار دهد.

مشروح محتوای این تفاهم‌نامه که بین ابوالفضل الموتیان نماینده معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی و پیام عرب نماینده سامانه هم‌اندیشی تشکل‌های غیر دولتی ایران، در تاریخ سوم دی ماه امسال به امضا رسیده، در 5 مورد خلاصه شده است.

بر اساس مفاد مشروح در این موارد، سامانه  هم‌اندیشی تشکل‌های غیر دولتی ایران، که به اختصار سامانه هم‌اندیشی نامیده می‌شود، موظف است اطلاعات جامع و کاملی را از انجمن‌های علمی، صنفی و تخصصی با جزئیات کامل تشکل‌ها تهیه کند.

همچنین سامانه‌ هم‌اندیشی باید متن طرح‌ها و لوایح ارجاعی به کمیسیون‌های تخصصی مجلس را به اطلاع تشکل‌های مربوطه رسانده و نظرات کارشناسی آنها را قبل از آنکه در کمیسیون بررسی شود، به صورت مکتوب تدوین کرده و همراه با لوح فشرده به معاونت قوانین مجلس تحویل دهد.

سامانه هم اندیشی در احصاء دیدگاه‌های تخصصی تشکل‌ها پیرامون طرح‌ها و لوایح، همواره باید مواردی مانند پیشنهادهای ارائه شده مشتمل بر ضرورت تصویب و یا رد طرح و لایحه  را در نظر داشته باشد.

این تفاهم‌نامه از تاریخ امضا به مدت یکسال معتبر بوده و تمدید آن، مشروط به پذیرش 60 درصدی نظرات کارشناسی ارائه شده و ارزیابی عملکرد سامانه هم‌اندیشی در طول دوره همکاری یکسال گذشته توسط معاونت قوانین است.

خدمات ارائه شده از طرف این سامانه هم‌اندیشی، در سال اول اجرای این تفاهم‌نامه به صورت رایگان بوده و وجهی توسط مجلس شورای اسلامی پرداخت نخواهد شد، اما در صورت توافق به تمدید تفاهم‌نامه حاضر برای سال‌های بعد، با رعایت موارد ذکر شده، نسبت به تعیین حق الزحمه اقدام خواهد شد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet