خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/12/10 10:35:00
سرویس فرهنگی
سید علی طاهری:

اطلاع‌رسانی شفاف‌ مراجعه به رسانه‌های بیگانه را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به ضرورت ورود وزارت ارشاد برای تعیین حد و مرزهای رسانه‌ها در پرداخت به مسائل مختلف بیان کرد: شفاف‌سازی اطلاع‌رسانی موجب کاهش مراجعه مردم به رسانه‌های بیگانه می‌شود.
اطلاع‌رسانی شفاف‌ مراجعه به رسانه‌های بیگانه را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به ضرورت ورود وزارت ارشاد برای تعیین حد و مرزهای رسانه‌ها در پرداخت به مسائل مختلف بیان کرد: شفاف‌سازی اطلاع‌رسانی موجب کاهش مراجعه مردم به رسانه‌های بیگانه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3319.jpg اطلاع‌رسانی,شفاف‌,مراجعه,به,رسانه‌های,بیگانه,را,کاهش,می‌دهد Icana

 سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت اطلاع‌رسانی شفاف رسانه‌ها به اتفاقات و حوادث داخلی و خارجی گفت: در بحث اطلاع رسانی ضمن توجه به ارسال شفاف اطلاعات به مردم باید طبقه‌بندی آن را نیز مدنظر قرار داد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی ممکن است نقل مطلبی در داخل کشور به مصلحت نباشد و موجب به ریختن آرامش یا افزایش اختلافات داخلی شود  که در این حالت نقل آن از طریق رسانه‌های داخلی متعلق به نظام به مصلحت نیست اما از آنجا که هدف دشمن ایجاد اختلاف و نگرانی بین مردم است٬ آن خبر را منتشر می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: اگر انتشار اخبار به گونه‌ای نباشد که به مصالح نظام لطمه بزند٬ باید رسانه‌ها در این خصوص شفاف‌سازی کنند و با دادن اطلاعات به مردم٬ مراجعه به رسانه‌های بیگانه را در بین آنها کاهش دهند.

سخنگوی فراکسیون بیداری اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا سیاست مشخصی بر رسانه‌ها حاکم است٬ توضیح داد: رسانه‌ها در نقل خبر آزادند و نمی‌توان آنها را به دریافت سیاست ویژه‌ای از یک مرکز مشخص محدود کرد و این مساله از مزایای انقلاب اسلامی در حیطه رسانه است.

طاهری ادامه داد: تنها خط قرمز مشخص‌شده مصالح نظام است و صاحبان رسانه در باقی موارد می‌توانند آزادانه تصمیم بگیرند اما اگر متولیان همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانند تعریف دقیق‌تری ارائه کنند و مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد٬ در مابقی موارد مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی با تایید خودسانسوری پنهان میان رسانه‌ها به دلیل نبود سیاست مشخص تصریح کرد: اگر موارد نهی شده شفاف نباشد٬ رسانه‌ها مجبورند درتعیین حدود و صغور خود با احتیاط بیشتری عمل کنند و بنابراین امکان اطلاع‌رسانی درست به مردم دچار مشکل می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی خواستار ورود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این بحث شد و افزود: به نظرم قانون جامع رسانه فرصت خوبی است که با تعریف چارچوب‌ها به آن پرداخته شود و در صورت ورود وزارت ارشاد به این قضیه٬ کمیسیون فرهنگی هم توجه نشان خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet