هدر موبایل
1387/08/14 15:51:00
سرویس سیاسی

دفاعیات علی کردان در جلسه استیضاح

علی کردان گفت: اگر در آشفته بازار دانشگاهی عده ای از دانشگاه ها مثل اکسفورد و هاوایی مدارکی گرفته اند، علی کردان فقط از این دانشگاه ها مدرک افتخاری گرفته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی کردان در جلسه علنی روز سه شنبه و در دفاع از خود اظهار داشت: قبل از ورود در سخن عرض می کنم که مقام معظم رهبری در هفته دولت در دیدار معظم له فرمودند وزرا به دلیل اخذ رای اعتماد در مجلس از استقلال عمل برخوردارند و به همین دلیل از رئیس جمهور درخواست کردند که هیات دولت در مجلس حضور نیابد و مزاحمتی را ایجاد نکند و وزیر کشور خود به تنهایی در خانه ملت حضور یافته و به تکلیف الهی خود عمل کند.

وزیر کشور یادآور شد: در اینجا لازم می دانم با فضایی که در طول این مدت انجام شده ابتدا شهادتین را جاری و با توکل به ذات اقدس او توسل به زهرای اطهر و فرزند صالح او امام زمان (عج) به عنوان خادم امام رضا میلاد در پیش رو را تبریک بگویم.

وی با ذکر شهادتین گفت: ای خداوند بزرگ ای قادر متعال تو را خاضعانه سپاسگزارم که مرا در معبر بی تعارف آزمون سخت قرار داده ای تا در ترازوی ایمان دینی حق از باطل مشخص و جدا گردد با این امید که کالای کرامت با سنگ عدالت در معرض داوری و ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: ای خدای بزرگ هدف من به ساحل رضایت و عزت مداری و اقتدار ایران است که پس از 30 سال از عمر پر بار انقلاب اسلامی همواره بر پایداری بر ارزش های انقلابی تاکید کرده ام و تو خود شاهدی که از هیچ مجاهدتی به منظور اشاعه ارزش های انقلابی و دینی فروگذاری نکردم و در این مدت طعم دشنام ها و تخریب ها را به جان خریدم.

کردان گفت: همه روزگاری را که چپ و راست قامت رعنای شهید بهشتی را نشانه کرده بود به یاد داریم. فضا آنقدر سنگین بود که دوستان او مهر سکوت بر لب زده بودند و امروز هم که عده ای از دوستان به دور از چشم دیگران به سراغم می آیند و موافقت خود را با من پنهانی اعلام می کنند آن روزها تداعی می شود البته من هرگز خودم را با آن راست قامت تاریخ مقایسه نمی کنم.

وزیر کشور تصریح کرد: ملت شریف ایران از زمانی که عهده داری مسئولیت وزارت کشور را با رای اعتماد مجلس و حمایت های برادر عزیز دکتر احمدی نژاد به دست گرفته ام فضاسازی سنگین رسانه ای در خارج از مرزهای این کشور با محوریت جریان رسانه ای نظام سلطه بر علیه اینجانب نمود پیدا کرد.

وی ادامه داد: اوج حملات ناجوانمردانه به گونه ای بود که بیش از ده هزار خبر منفی بر علیه اینجانب ونظام مقدس جمهوری اسلامی منتشر شد.

کردان تصریح کرد: رادیو اسرائیل اعلام کرد علی کردان خشونت طلب سابقه کار در سپاه را دارد و اصلا برای اینکار مفید نیست. سایت ضد انقلاب روز آنلاین اعلام کرد کردان تروریست که قبلا با نهادهای نظامی همکاری داشته و طرفدار حکومت آخوندهاست حضورش در وزارت کشور با دموکراسی منافات دارد.

وزیر کشور گفت: رادیو اسرائیل اعلام کرد روند تخریب و تضعیف وزیر کشور ایران باید ادامه پیدا کند.

وی افزود: این هجوم بی امان رسانه ای به بهانه استیضاح وزیر کشور امروز به چیزی جز وحدت نیروهای انقلاب و هوشیاری فعالان سیاسی منجر نشده است.

کردان یادآور شد: بنده خواستم با حضور خودم در صحن علنی شادکامی و هیاهوی پوچ آنان مبنی بر استعفای خودم را به عزای عمومی آنان تبدیل کنم و بگویم روح حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی است و استیضاح یک فرایند قانونی است که انجام می گیرد.

وزیر کشور تاکید کرد: نتیجه این استیضاح هر چه باشد برای دولت مکتبی و اصولگرا و مجلس انقلابی و برای بنده جز همبستگی و وفاق نیروهای انقلاب نخواهد بود.

کردان اظهار داشت: در داخل کشور برخی مخالفت ها نسبت به اینجانب تحت هیچ شرایطی در شان آنها نبوده است و نه تنها انتقاد نبوده بلکه به تخریب اینجانب منجر شده است که من توقع این بی مهری ها را نداشتم. چگونه بعضی از نمایندگان محترم استیضاح کننده محاکمه نکرده اتهام دروغ جعلی و سوء استفاده را متوجه من دانسته اند.

وزیر کشور گفت: چرا حاضریم حرمت و آبروی افراد به آسانی فروخته شود. ترویج شایعه استعفا، مقایسه وزیر کشور جمهوری اسلامی با امثال بختیار و صدها سیستم اینچنین چرا؟

وی افزود: آیا از علی کردان سخنی در پاسخ به این همه توهین و تخریب شنیده اید؟ آیا سخنی جزء اینکه مجلس شورای اسلامی فصل الخطاب است شنیده اید؟

کردان تصریح کرد: علت سکوت حقیر این بوده که مبادا در وادی رسانه ای وارد شود و حقی از کسی در مجلس شورای اسلامی ضایع گردد.

وی ادامه داد: من در طول مناصب و مدیریت های کلانی که برعهده داشتم به چیزی جز تلاشی دلسوزانه، مجاهدت خاموش و عمل خیرخواهانه برای انقلاب اسلامی و مردم عزیز کشورم نیاندیشیده ام.

وزیر کشور یادآور شد: نمایندگان محترم ای کاش در متن استیضاح از عهدی که حدود سه ماه قبل با شما برای اداره وزارت کشور کردم می پرسیدید.

وی افزود: به رغم همه مشکلات و فضای پر التهاب این دوران کوتاه بر خود فرض کردم که بر پیمانم با شما وفادار بمانم و با حضور در استان های مختلف به ویژه محروم کوشیدم تا با اجرای برنامه هایی در حد و قواره نظام اسلامی امنیت و اقتدار نظام اسلامی را به نمایش بگذارم و همه استان ها را واداشته درآمد سرانه واقعی استان ها را مشخص کنند.

کردان خاطرنشان کرد: پیرامون کاهش فساد اداری، رضایتمندی مردم و افزایش بهره وری و فعال نمودن نظام اجرایی پروژه ها تلاش کردم.

وی افزود: در شورای عالی ترافیک و حمل و نقل گام های جدی برداشته شده که امیدوارم در آینده نزدیک ثمره اش را مردم احساس کنند.

کردان گفت: آن مقدار از اختیارات وزارت کشور و سازمان شهرداری های ایران که زمینه بروکراسی اداری بوده است را به استانداران کشور تفویض کردم.

وی افزود: با نهایی کردن طرح جامع نشاط ملی همه دستگاه ها و موسسات را به سوی ایجاد نشاطی برخاسته از دین و معنویت رهنمودن ساختیم.

وزیر کشور درخصوص مدرک تحصیلی اش گفت: اعتقاد دارم 30 سال سوابق متعدد اجرایی برای خدمتگزاری در وزارت کشور کافی است و نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نمی باشد، اگر چه در روز رای اعتماد همه سخن ها گفته شده است.

وی افزود: از استیضاح کنندگان می پرسم آیا گواه صداقتم تاکید بر افتخاری بودن مدرکم نمی باشد؟ از خود پرسیده اید فردی با 30 سال سابقه چگونه ممکن است مدرکی را که در صحتش تردید دارد ارائه کند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: آنان که حقیر را متهم به جعل کردند حسابشان را به روز دادگستری الهی واگذار می کنم و حق خود را برای اعاده حیثیت محفوظ می دانم.

وی ادامه داد: من از دستگاه قضایی استفسار کردم که نتیجه رسیدگی تان را به من اعلام کنید. دستگاه قضایی به من اعلام کرد به موجب تحقیقات به عمل آمده و نتیجه بازجویی از متهمان مدرک مزبور اساسا دارای ارزش علمی و اداری و استخدامی نیست و صرفا جنبه تشویقی و افتخاری داشته است.

کردان تصریح کرد: در خاتمه لازم است بر این موضوع تاکید کنم که بررسی های به عمل آمده پس از رای اعتماد به روشنی نشان می دهد که اینجانب در طول خدمت در صدا و سیما هیچ وجهی بابت این مدرک دریافت نکرده ام.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر در آشفته بازار دانشگاهی عده ای از دانشگاه ها مثل اکسفورد و هاوایی مدارکی گرفته اند علی کردان فقط از این دانشگاه ها مدرک افتخاری گرفته است.

کردان گفت: اگر هیات علمی الان هم از من برای تدریس دعوت کنند اگر از عهده آن بر بیایم اینکار را می کنم در حالی که برای عضویت در دانشگاه ها ضمن ارائه همین مدرک مراحل اختیار علمی طی شده است.

وی با اشاره به ماجرای کمک پنج میلیونی برای مساجد گفت: از اینکه این روزها مجلس برآمده از الله اکبرهای ملت ایران اینگونه مورد ستم قرار گرفته باید به خدا پناه برد.

وزیر کشور تاکید کرد: دست پاک برآمده از مجلس امین اسلامی که بر گوش نابخردی نواخته شده را از جانب دولت می بوسم.

وی در پایان گفت: چهار تن از نمایندگان آقایان کوهکن و دلخوش و خانم ها آلیا و شریعتی خواستند که در دفاع از من صحبت کنند اما بنده نپذیرفتم و گفتم هر چه خود صلاح بدانم می گویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet