شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/12/09 15:09:42
سرویس سیاسی

تصویب قوانین جدید انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در پارلمان

پارلمان مصر با اصلاح قوانین انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور آن را برای اجرا در انتخابات خرداد ماه تصویب کرد.
تصویب قوانین جدید انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در پارلمان پارلمان مصر با اصلاح قوانین انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور آن را برای اجرا در انتخابات خرداد ماه تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2341.jpg تصویب,قوانین,جدید,انتخابات,ریاست‌جمهوری,مصر,در,پارلمان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از وب سایت روزنامه اهرام آنلاین، نمایندگان پارلمان مصر با اصلاح قوانین انتخاباتی این کشور آن را برای تایید به دادگاه عالی قانون اساسی این کشور فرستاد.

قرار است کمیسیون انتخابات ریاست جمهوری مصر تا ساعتی دیگر جزئیات برگزاری انتخاباتی آینده ریاست جمهوری در این کشور را اعلام کند.

بخش‌های اصلاح شده قوانین انتخابات ریاست‌جمهوری شامل زمان ثبت‌نام کاندیداها، سیستم رای‌گیری، زمان اعلام آراء و انتخابات در دور دوم در داخل و خارج از مصر است.

اصلاحات اعمال شده به دادگاه عالی قانون اساسی مصر ارجاع شده است تا طی 15 روز مورد بررسی و تایید قرار بگیرد.

در این جلسه، نمایندگان حزب آزادی و عدالت تغییرات اعمال شده بر ماده 28 قانون اساسی مصر از سوی شورای عالی نظامی که به مصون ماندن کمیسیون انتخاباتی مصر از هرگونه ارائه فرجام خواهی اشاره دارد را رد کردند.

قرار است نخستین انتخابات پارلمانی مصر از زمان سقوط دولت حسنی مبارک، رئیس‌جمهور پیشین مصر، در ماه می آینده (اردیبهش- خرداد) برگزار شود.

نام‌نویسی از نامزدهای شرکت کننده در این انتخابات از 10 مارس (20 اسفند) آغاز می‌شود که به مدت یک ماه و نیم فرصت دارند با یکدیگر رقابت کنند.

در مصر اما انتقادات از عملکرد و طولانی شدن دوره حاکمیت شورای عالی نظامی همچنان در حال افزایش است به گونه‌ای که معترضین با به راه انداختن تجمعات گسترده‌ای خواستار انتقال قدرت از نظامیان به منتخبین مردم شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet