ایام محرم 1398
1390/12/10 08:48:47
سرویس سیاسی
نمایندگان ملت، تأکید کردند:

12اسفند؛ روز ایرانیان با بصیرت

حضور حداکثری مردم در انتخابات به عنوان نمادی از مردم‌سالاری دینی نه تنها گویای حرکت جامعه در مسیر دموکراسی، بلکه به فرموده مقام معظم رهبری اقدامی در جهت بیمه کردن نظام خواهد بود، به عبارتی با برگزاری هر دوره از انتخابات، مردم بار دیگر حمایت و پشتیبانی خود را از نظام و ارزش‌های انقلاب به اثبات خواهند رساند، اقدامی که به اعتقاد نمایندگان خانه ملت خنثی کننده توطئه دشمنان خواهد بود.
12اسفند؛ روز ایرانیان با بصیرت حضور حداکثری مردم در انتخابات به عنوان نمادی از مردم‌سالاری دینی نه تنها گویای حرکت جامعه در مسیر دموکراسی، بلکه به فرموده مقام معظم رهبری اقدامی در جهت بیمه کردن نظام خواهد بود، به عبارتی با برگزاری هر دوره از انتخابات، مردم بار دیگر حمایت و پشتیبانی خود را از نظام و ارزش‌های انقلاب به اثبات خواهند رساند، اقدامی که به اعتقاد نمایندگان خانه ملت خنثی کننده توطئه دشمنان خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/9116.jpg 12اسفند؛,روز,ایرانیان,با,بصیرت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در شرایطی که تبلیغات قانونمند و گسترده، برگزاری نشستها و دیدارهای مستقیم مردم و کاندیداها از سوی ستادهای انتخاباتی، حضور همه گرایش‌ها و سلایق سیاسی و اطلاع رسانی از رسانه ملی، مطبوعات و ... به عنوان اقداماتی برای پرشورتر کردن انتخابات مطرح می‌شود ؛ نمایندگان خانه ملت تأکید کردند؛ در کنار سایر نامزدها که با احساس مسئولیت به نظام و کشور به  تقویت مردم‌سالاری در کشور کمک می‌کنند، ملت حماسه ساز نیز باید با آگاهی و بصیرت همیشگی و با انتخاب اصلح خود  بار دیگر نظام را در برابر توطئه‌های دشمنان بیمه کنند.

 

نامزدها با رعایت اخلاق از شور انتخاباتی مردم محافظت کنند

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامزدها مسئول ایجاد شور انتخاباتی هستند، می‌گوید: مردم حماسه ساز با شور انقلابی خود به برگزاری انتخاباتی در سطح مشارکت بالا کمک کرده و کاندیداها هم با رعایت اخلاق انتخاباتی از شور انتخاباتی مردم محافظت کنند.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس هشتم، درباره شورانتخاباتی با بیان اینکه مردم برای انجام هرکاری نیاز به یک انگیزه دارند، می‌افزاید: انگیزه حضور مردم در انتخابات، وقتی تقویت می شود که مردم ببینند نامزدهای نمایندگی مجلس نهم، پیگیر خواسته‌های مردم، نظام  و کشور هستند.

وی با بیان اینکه معمولا نامزدها یا با در نظر گرفتن مصالح فردی، یا مصالح کشور وارد عرصه انتخابات می شوند، می‌گوید: درعین حال علاقه مردم به نظام و کشور در قالب شور انتخاباتی نمایش داده می شود، مردم بخاطر علاقه به نظام است که در انتخابات شرکت می کنند.

وی، با بیان اینکه یک نوع شورانقلابی ۳۳ سال است که در مردم ایجاد شده و در۲۲ بهمن ماه هر سال به نمایش گذاشته می شود، تصریح می‌کند: همین شور انقلابی و تکلیف بود که مردم را برای راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال به صحنه کشاند؛ در انتخابات پیش رو نیز این شور انقلابی در قالب شور انتخاباتی خود را نمایش خواهد داد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه ملت ایران با گذشت ۳۲ سال از انقلاب وبا وجود تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها شور انقلابی و ملی خود را حفظ کرده، تاکید می‌کند: نامزدها مسئول ایجاد شور انتخاباتی هستند.

وی، می‌افزاید: درعین حال شورانتخاباتی مردم می تواند نامزدها را متوجه این موضوع کند که باید قدردان مردم ماند و وقتی به کرسی مجلس رسید نسبت به ملت و مردم خیانت نکرد؛ نماینده  باید وکیل مردم باشد و شجاعت خود را حفظ کند و تلاش نماید پاسخ شور انتخاباتی مردم را داده باشد.

قطب آبادی با تأکید بر اینکه حمایت یک نماینده از مردم ، یک نوع شور انتخاباتی ایجاد می کند ، می‌گوید: مردم با نیت حمایت از نظام و کشور وارد انتخابات می شوند اما در نهایت فردی را  که به عنوان نماینده انتخاب می کنند مسئول حضور مردم در انتخابات می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، تاکید می‌کند: در عین حال کاندیداها برای حمایت از شور انتخاباتی مردم باید بیشترین تلاش را  برای رعایت اخلاق انتخاباتی داشته باشند، اگر نامزدی از این موضوع غافل شود رفتار او غیر مستقیم بر مشارکت مردم در انتخابات تأثیر می گذارد.

 

حضور حماسی مردم بیمه کننده نظام است

محمدعلی رضایی عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم با بیان اینکه دشمن با برنامه‌ریزی گسترده در تلاش است تا مردم را از حضور پرشور در انتخابات دلسرد کند، می‌افزود: مردم با هوشیاری لازم باید توطئه‌های دشمن را به دقت رصد کرده و در این زمینه از هرگونه اقدامی که بهانه به دست دشمن بدهد جلوگیری کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مردم، کاندیداها و طرفدارانشان باید با شور و نشاط افزون وارد عرصه انتخابات شوند، تاکید می‌کند: مردم باید با حضور پر شور در صحنه، تنور انتخابات را داغ نگه دارند تا دشمنان در دستیابی به اهداف خود ناکام بمانند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس هشتم، برگزاری انتخابات را بیمه کننده نظام می‌داند و تاکید می‌کند: همان‌طور که مقام معظم رهبری تاکید  کردند مردم با حضور حداکثری در انتخابات قطعا به گرمی و نشاط انتخابات افزوده و توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

وی تبلیغات گسترده و قانونمند، برگزاری نشست‌های آزاد، برگزاری مناظره‌ها و دیدارهای مستقیم مردم و کاندیداها را از عوامل افزایش شور و نشاط انتخاباتی عنوان می‌کند و می‌گوید: در مقطع حساس کنونی که انتخابات ایران به شدت در تیررس دشمنان است مردم باید با هوشیاری و مراقبت لازم توطئه‌های دشمنان را رصد کرده و با حضور موثر خود اجازه هیچ‌گونه حرکتی را به آنها ندهند.

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس هشتم، با بیان اینکه دشمن از راه‌های گوناگون سعی در ایجاد چالش در انتخابات آینده مجلس دارد، تاکید می کند: دشمنان با ایجاد درگیری بین گروه‌های مختلف، تحریک مردم برای اختلافات مذهبی و تحریک کردن گروهی در انتخابات علیه گروه دیگر سعی دارند تا حضور مردم را کم‌رنگ کنند، اما مردم باید با هوشیاری از این توطئه‌ها بار دیگر انقلاب ایران را بیمه کنند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که نامزدها نیز نباید بهانه به دست دشمنان بدهند، یادآور می‌شود: کاندیداها باید از هرگونه اقدام تخریب گرایانه جلوگیری کرده و تنها به معرفی شاخصه‌های خود بپردازند.

 

حضور پرشور مردم در انتخابات نمایش انسجام و وحدت ملی ایران

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامزدهای مجلس برای پرشور کردن انتخابات باید در این زمان باقی‌مانده تحرک بیشتری از خود نشان دهند، می‌گوید: حضور پرشور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای برای نظام و رهبری خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تحرک بیشتر نامزدها در میان مردم برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی تاکید می‌کند و می‌گوید: نامزدها باید در میان مردم حاضر شده و پاسخگوی سوالات آنها باشند و مواضع خود را شفاف اعلام کنند تا مردم تمایل بیشتری برای پیگیری مطالبات خود از وکلای آینده ملت داشته باشند.

رئیس کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ما با تجربه ۳۳ سال از انقلاب اسلامی همواره نقشه‌های شیطانی استکبار را نقش بر آب کرده است، ادامه می‌دهد: حضور پرشور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی و رهبری خواهد بود تا در برابر تهدیدهای بیگانگان مقاومت کند.

وی بر ضرورت بالا بردن شور انتخاباتی مردم از سوی رسانه ملی، مطبوعات و رسانه‌های دیگر تاکید می‌کند ومی‌گوید: وظیفه رسانه‌ها این است که برای مردم حضور در انتخابات را بعنوان حق قانونی و اعمال حق حاکمیت آنها روشنگری کنند چرا که حضور حماسی مردم در انتخابات آثار بی‌شماری در اوضاع بین‌المللی و در انسجام و وحدت ملی ایران خواهد داشت.

 

حضور پر‌شور مردم، تضمین‌کننده امنیت و توسعه همه جانبه کشور

عفت شریعتی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، نیز پیام انتخابات مجلس به دشمنان را افزایش صلابت و اقتدار ایران و پشتیبانی همیشگی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی می داند و می گوید: حضور پر‌شور مردم تضمین‌کننده امنیت و توسعه همه جانبه کشور است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان درتلاشند تا مردم را از حضور در تعیین سرنوشت خود دلسرد کنند، می‌افزاید: رسانه ملی نقش محوری و مهم در خنثی کردن توطئه دشمنان برعهده خواهد داشت به طوریکه با پخش برنامه‌های متفاوت می‌تواند اطلاعات لازم انتخاباتی را در اختیار مردم قرار دهد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، همچنین بر نقش مسئولان اجرایی در پرشور کردن انتخابات تاکید می‌کند  و می گوید: مسئولان اجرایی نیز می‌توانند مطابق قانون در انجام تبلیغات قانونی با نامزدها همکاری کرده و ساماندهی لازم را در این زمینه داشته باشند زیرا تبلیغات گسترده نقش مهمی در پرشور کردن انتخابات خواهد داشت.

وی تبلیغات سالم را از حقوق قانونی کاندیداها می‌داند و یادآور می‌شود: برای اینکه شاهد انتخاباتی پر شور در این دوره باشیم مسئولان اجرایی می‌توانند از سخت‌گیری بیش از حد خودداری کرده و اجازه تبلیغات موثر را به نامزدها بدهند، همچنین با توجه به سرد بودن هوا می طلبد که مسئولان اجرایی با حفاظت از تابلوهای تبلیغاتی فضای انتخابات را در نقاط مختلف شهر حاکم کنند.

شریعتی با بیان اینکه علی‌رغم تاثیرات و تبلیغات منفی دشمنان برای کم‌رنگ نشان دادن حضور مردم در انتخابات، در روز جمعه شاهد حضور پرصلابت ملت ایران در صحنه خواهیم بود، تاکید می‌کند: برگزاری نشست‌های متعدد، مناظره و گفت وگوی کاندیداها از سوی ستادهای انتخاباتی نیز از دیگر راه‌هایی است که در ایجاد شور و نشاط انتخاباتی موثر است.

وی با تاکید بر اینکه مردم مهم‌ترین نقش را در پرشور کردن انتخابات برعهده دارند، می‌گوید: با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران پشتوانه مردمی داشته و حضرت امام هم بر مردمی و جمهوریت نظام به شدت تاکید داشتند، بنابراین مهم ترین نقش را مردم با حضور پرشور در انتخابات ایفا خواهد کرد، مردم با حضور در مراسم مناظره، ملاقات مستقیم با کاندیداها، دیدار و مشورت با عقلای قوم برای شناسایی نامزدهای اصلح می توانند به پر شور شدن انتخابات کمک کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس هشتم یادآور شد: امروز که دشمنان ایران اسلامی در خارج از کشور وایادی آنان در داخل چشم به انتخابات ایران دوخته و سعی دارند از آن برای پیاده کردن توطئه های خود بهره بگیرند، حضور پر شور مردم همانند سال های گذشته تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

 

مشارکت حداکثری مردم، پاسخی دندان شکن به توطئه‌های دشمن

نورالله حیدری دستنایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انتخابات را مایه اقتدار نظام می داند و معتقد است اقدامات قانونمند، طرح وعده‌های عملی، آگاه کردن مردم از خدمات گسترده نظام و پرهیز از هرگونه اختلافات قومی و گروهی، به حضور پرشور مردم در انتخابات و در نهایت افزایش اقتدار نظام خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه نقاط ضعف دشمن باید نقاط قوت ما باشد، می‌افزود: دشمن با هدف قرار دادن انتخابات در تلاش است تا از راه‌های مختلف مشارکت مردم در انتخابات را کم‌رنگ جلوه دهد بر این اساس مردم، کاندیداها و طرفدارانشان باید با اتحاد و همدلی دشمن را در دستیابی به اهداف خود ناکام بگذارند.

نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ بیگانه‌ای دلسوز ملت ایران نیست، ادامه می‌دهد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرنوشت مردم را به مردم واگذار کرده، بنابراین اگر مردم به وضع موجود اعتراض داشته و خواستار تغییر در وضع موجود هستند با حضور در انتخابات می‌توانند شرایط مطلوب خود را حاکم کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، با بیان اینکه دشمن با هدف کم‌رنگ کردن انتخابات مجلس سعی در ناکارآمد نشان دادن مجلس دارد، یادآور می‌شود: دشمن درصدد است تا به جامعه القا کند که نظام توجهی به رای مردم نداشته و در تلاش است تا زمینه ورود نامزدهای مشخصی را به مجلس فراهم کند که البته هوشیاری مردم پاسخی دندان شکن به این توطئه دشمن خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، در ادامه با بیان اینکه ملت، مسئولان و کاندیداها باید زمینه هرگونه بهانه‌ای را از دست دشمنان بگیرند، یادآور می‌شود: نمایندگان باید از تخریب یا نفی رقبا پرهیز کرده و همچنین از دادن وعده وعیدهای غیرعملی که موجب سلب اعتماد مردم می‌شود دوری کنند، در چنین شرایطی است که می توان شاهد حضور پررنگ مردم در انتخابات بود.

حیدری توجه به خواسته‌های مردم، در نظر گرفتن مسائل ارزشی و دینی، مدنظر قرار دادن منافع ملی و پرهیز از مسائل قومیتی، عقلانی عمل کردن و پرهیز ار رفتارهای احساسی را از دیگر راه‌های جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌داند.

 

نامزدها با رقابتی سالم شور انتخابات را دو چندان کنند

حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون ماده ده احزاب با تاکید بر اینکه شور انتخاباتی در فضای رقابتی سالم و بدون تهمت و تخریب به وجود می آید، می‌گوید: نامزدهای نمایندگی این دوره وظیفه دارند با رعایت اخلاق انتخاباتی مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند.

وی درباره برگزاری انتخاباتی پر شور، می‌افزاید: شور انتخاباتی در فضای رقابتی سالم و بدون تهمت و تخریب به وجود می آید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سایه حضور همه گرایش‌ها و افکار سیاسی در انتخابات است که مشارکتی بالا به وجود می آید، می‌افزود: البته رقابت با حضور همه گرایش‌ها به معنای آن نیست که نامزدها برای پیروزی خود دست به تخریب و تهمت بزنند.

وی، با تأکید براینکه ایجاد شور انتخاباتی هم بر عهده نامزدها و هم بر عهده مسئولان اجرایی است، تأکید می‌کند:  این نامزدها هستند که باید با ایجاد یک جو دوستانه و به دور از تخلف، رقابتی سالم را رقم بزنند تا جامعه برای انتخاب نامزدی اصلح و قانون مدار تشویق شود.

فولادگر، تصریح می‌کند: ایجاد فضای تخریب و تهمت ناخودآگاه شورانتخاباتی را از مردم می گیرد و بنابراین خود مردم هم باید نسبت به جریان تخریب کننده تمایلی نشان ندهند و نامزدهای این گروه را انتخاب نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet