هدر موبایل
1390/12/10 08:16:00
سرویس اجتماعی
زمانی کارفرمایان را موظف به اجرای اصل 29 قانون اساسی کرد؛

بیمه امنیت شغلی را برای کارگران به ارمغان می‌آورد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی کارفرمایان موظف به بیمه کردن کارگران هستند، بیمه کارگری را ارمغان شغلی برای کارگران دانست.
بیمه امنیت شغلی را برای کارگران به ارمغان می‌آورد سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با بیان اینکه بر اساس اصل 29 قانون اساسی کارفرمایان موظف به بیمه کردن کارگران هستند، بیمه کارگری را ارمغان شغلی برای کارگران دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/16201.jpg بیمه,امنیت,شغلی,را,برای,کارگران,به,ارمغان,می‌آورد Icana

سید جواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: بر اساس اصل 29 قانون اساسی، کارفرمایان موظف هستند که کارگران و افراد تحت پوشش خود را بیمه کنند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین بر اساس این قانون، بیمه برای تمام ایرانیان کشور الزامی است و تمام اقشار مختلف مانند کارگران ساختمانی، قالی‌بافان، رانندگان و زنان سرپرست خانوار را دربرمی‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به قانون کار، کارفرمایان موظف به بیمه کردن کارگران هستند و هیچ کارگری نمی‌تواند از حق بیمه خود بگذرد.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، بیمه کارگری می‌تواند برای آنها امنیت شغلی ایجاد کرده و نوعی ثبات شغلی برای آنها به همراه داشته باشد.  

زمانی با اشاره به اینکه باید به سمت دو محور عملی و اجرایی شدن بیمه حرکت کنیم، گفت: بیمه کردن تمام ایرانیان، از موضوعاتی است که باید توسط کارفرمایان و یا خود مردم شکل عملی به خود بگیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بیمه کارگری به دلیل نظارت نامناسب، برای بسیاری از کارگران رعایت نشده و مسئولان بالادستی که موظف به نظارت بر کارفرما هستند، با فشار به کارفرمایان آنها را ملزم به بیمه قشر زیردستی خود کنند.

 

بیمه‌های درمانی و اجتماعی کاربرد مناسبی ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین با جزئی‌تر شدن موضوع بیمه و دفترچه‌های بیمه که یکی از دغدغه‌های اصلی مردم به شمار می رود، تصریح کرد: با توجه به صحبت مقام معظم رهبری زمانی که کسی بیمار دارد باید دغدغه او را داشته باشد و نگرانی از بابت دفترچه‌های بیمه نداشته باشد.

وی یادآور شد: اما هم‌اکنون به شکلی است که افراد بیش از اینکه دغدغه بیمار خود را داشته باشد باید به دنبال این موضوع باشد که دفترچه بیمه‌های خود را در چه مکان‌هایی می‌توانند استفاده کنند.

زمانی با تذکر به مسئولان سازمان بیمه و تأمین اجتماعی کشور، گفت: مسئولان باید ضمن نظارت بر کارفرمایان برای پوشش بیمه تمام کارگران، زمینه‌ای را فراهم کنند تا دفترچه‌‌های بیمه در تمام موارد کاربردی شود و به شکل موردی انتخاب نشوند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیمه زمانی که برای برخی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمان کاربردی نداشته باشد و مردم را متحمل پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی کند، با نبودن آن در دست مردم تفاوتی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet