هدر موبایل
1390/12/10 10:06:09
سرویس اقتصادی
عبدالرضا ترابی:

دریافت طلا به جای ارز پشتوانه اقتصادی کشور را قوی می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر این که طلا به عنوان یک پشتوانه معتبر و ارزشمند برای اقتصاد کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: طلا یک منبع درآمدی است که ارزش آن همیشه رو به افزایش است و از این منظر پشتوانه اقتصادی مناسبی نیز برای کشور به شمار می‌رود.
دریافت طلا به جای ارز پشتوانه اقتصادی کشور را قوی می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر این که طلا به عنوان یک پشتوانه معتبر و ارزشمند برای اقتصاد کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: طلا یک منبع درآمدی است که ارزش آن همیشه رو به افزایش است و از این منظر پشتوانه اقتصادی مناسبی نیز برای کشور به شمار می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/454.jpg دریافت,طلا,به,جای,ارز,,پشتوانه,اقتصادی,کشور,را,قوی,می‌کند Icana

عبدالرضا ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: مبنا قراردادن طلا به جای ارز در مبادلات تجاری بین‌المللی راهکاری است که از جانب رییس بانک مرکزی اعلام شده است و می‌تواند در شرایط تحریم یک اقدام راهگشا باشد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای با تاکید بر این که طلا به عنوان یک پشتوانه معتبر و ارزش‌مند برای اقتصاد کشور محسوب می شود، افزود: طلا یک منبع درآمدی است که ارزش آن همیشه رو به افزایش است و از این منظر پشتوانه اقتصادی مناسبی نیز برای کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: سال گذشته رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که در مبادلات بین المللی حدود 500 تن طلا خریداری شده و امروز ارزش پولی این میزان طلا نسبت به سال گذشته 4 برابر شده است؛ پس این اقدام موثر و مناسب به نظر می رسد.

ترابی با استقبال از مبادله بر مبنای کالا با کشورهایی هم چون هند و چین تاکید کرد: با توجه به حجم بالای  مبادلاتی که با کشورهای هند و چین داریم، مبادله بر مبنای کالا با این کشورها نیز می‌تواند اقدام موثری در جهت صرفه جویی در استفاده از ارز و دور زدن تحریم‌ها باشد.

وی افزود: هنوز بسیاری از فعالیت‌های تجاری کشور ما با استفاده از ارز انجام می‌شود و نیاز به ارز غیر قابل انکار است، اما استفاده از راهکارهایی هم چون مبادله کالا به کالا و یا دریافت طلا از کشورهای طرف معامله می تواند در شرایط فعلی اقدامات راهگشایی باشد.

پیش از این، محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که ایران در مبادلات تجاری با دیگر کشورها، علاوه بر دلار و ارز کشورهای طرف معامله، می تواند به جای ارز، طلا نیز دریافت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet