انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/10 09:59:41
سرویس اقتصادی
سیدعلی موسوی‌جرف:

مبادلات در زمان تحریم با دریافت طلا تسهیل می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر این که طلا در تمام دنیا اعتبار پولی و مالی مناسبی دارد، گفت: دریافت طلا می‌تواند راهکاری برای ادامه مبادلات در زمان تحریم باشد.
مبادلات در زمان تحریم با دریافت طلا تسهیل می‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تاکید بر این که طلا در تمام دنیا اعتبار پولی و مالی مناسبی دارد، گفت: دریافت طلا می‌تواند راهکاری برای ادامه مبادلات در زمان تحریم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/13707.jpg مبادلات,در,زمان,تحریم,با,دریافت,طلا,تسهیل,می‌شود Icana

سید علی موسوی جرف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: برای کاهش اثرات منفی تحریم‌ها به خصوص تحریم‌های بانکی باید به دنبال جایگزینی برای  ارز به عنوان مبنای مبادلات بین‌المللی باشیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، طلا را در تمام دنیا دارای اعتبار مناسب پولی و مالی توصیف و تصریح کرد: طلا ارزش خاصی دارد و به عنوان پشتوانه مالی و  پولی در بسیاری از کشورها از آن یاد می‌شود و می‌تواند یکی از جایگزین‌های مناسب ارز در شرایط تحریم در مبادلات تجاری باشد.

موسوی جرف مبادلات تهاتری را نیز یکی از راهکارهای مناسب برای دور زدن تحریم‌ها عنوان و تاکید کرد: با توجه به این که حجم مبادلات تجاری کشور ما با چین و هند بالا است مبادله بر مبنای کالا نیز با این کشورها در شرایط تحریم می‌تواند اقدام مثبتی برای اقتصاد کشور باشد.

وی تاکید کرد: طلا در بازارهای جهانی دارای ارزش است و دریافت طلا پشتوانه اقتصادی مناسبی را برای کشور به دنبال دارد.

 چندی پیش، محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که ایران در مبادلات تجاری با دیگر کشورها، علاوه بر دلار و ارز کشورهای طرف معامله، می تواند به جای ارز، طلا نیز دریافت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet